Preimplantační genetická diagnóza

11.7.07 10:50

Preimplantační genetická diagnóza

Ahojte všichni,
chtěla jsem vás moc poprosit jestli někdo nevíte nějaké informace ohledně preimplantační genetické diagnózi v Olomouci.Moje kamarádka nedokáže donosit dítě a tak musí na toto vyšetření oplodněných vajíček.Nabídli jí pomoc tady v Brně na Repromedě ale celkem i s IVF jí to příjde na 60.000 kč.Poprosila mě jestli bych se nemohla zeptat vás,jestli některá nemáte zkušenost nebo aspoň nevíte o někom kdo jí má.Potřebovala by vědět na kolik to asi výjde v Olomouci,žeby kdyžtak radši podstoupila vyšetření tam.
Mockrát všem děkuji,pěkný den přeji Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4270
11.7.07 13:51

Ahoj já mám zjištěnou Robertsonskou translokaci a jedním z řešení je také preimplantační diagnostika. V unice v Brně stojí 38000 + asi 17000 léky apod. Celkem 55000,–- Je tam moc fajn doktor, když tak dám kontakt. V repromedě nás moc do toho cpaly taky mě připadalo že se snaží fakt pomoct a nejde jim o peníze. My to zatím zkoušíme přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.1.16 11:03

Ahoj,

obnovuji diskusi, protože by mě zajímaly nezaujaté názory. Při prvním těhotenství mi byla zjištěna patogenní mutace na BRCA 1 genu, to znamená hodně moc vysoké riziko, že onemocním rakovinou prsu (85%) a vaječníků (40%) a je 50% šance, že to zdědí moje dítě, při konzultaci jsem se dozvěděla, že až budeme plánovat druhé je možné udělat preimplantační diagnostiku a zavést jen zdravé embryo…jenže muž s tím má dost etický problém, říká, že je mu proti srsti provádět takovouto selekci…že kdyby takhle někdo zkoumal mě, vůbec bych tu nebyla…, že je to nemoc, která se projevuje až v dospělosti a že třeba za těch 20 let už to půjde léčit…já ho na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu já s touto nemocí mám tragickou zkušenost v nejbližší rodině a při představě, že by toto mělo třeba jednou prožívat moje dítě, mi není vůbec dobře. Ještě dodám, že první dceru jsme počali bez problémů přirozeně…
Já asi ani nechci nijak radit, spíš mě tak zajímá, co si o tom myslí někdo nezaujatý…jestli byste do ivf šli nebo ne, protože jsem z toho všeho nějaká taková špatná…

• Citovat
  • Upravit
9053
11.1.16 11:06

Já bych do toho nešla, přijde mi to prostě proti přírodě, pokud můžete počít dítě přirozeně, tak bych to vůbec neřešila. To že je tam nějaké riziko, ano je, ale to neznamená, že s tím bude potomek opravdu bojovat, a podívej jak jde medicína dopředu a kdo ví co bude za dvacet let. Já osobně bych o tom ani nepřemýšlela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
11.1.16 11:23

Anonymní - Nebudu polemizovat jestli je to etické či ne, to mi nepřísluší, jen Ti chci napsat pozor na IVF! Řešíš tady rakovinu, kvůli které chceš dělat preimplantační diagnostiku, ale nezamyslíš se sama nad sebou. Na webu jsou v angličtině dostupné zahraniční odborné lékařské studie o tom, že syntetické hormony, které se při IVF používají se podílí na rozvoji rakoviny, nevím jak to přeložit správně do češtiny, píší, že jsou spolurakovinotvorné. Většina českých doktorů z CAR center Ti budou 100% tvrdit, že celý proces IVF je bezpečný, bezbolestný a není zdravý poškozující (aby ne, je to po finanční stránce výborný business)
Prošla jsem IVF 3×, byla to velká chyba. O bezbolestnosti nemůže být řeč ( u káždé je to jiné). Mám sice „jen“ rozhozený organismus, ale bojím se bojím, protože ty syntetické hormony, po tom co jsme si pročetla, mě fakt děsí. Doufám, že já nebudu ten případ a zůstanu zdravá…
Jen jsme Ti chtěla poskytnout další informaci pro rozhodování (kterou jsem já v té době neměla), a pokud chceš, sama si o tom najdi víc a rozhodni se na základě odborníků a neé stylem jedna paní povídala, nebo jeden doktor z CARu povídal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.16 11:57

Ahoj, sama mám mutaci genu BRCA 2 a na ivf jsem se rozhodla nejít, hlavně z etických důvodů, dítě jsme počali přirozenou cestou. Přemýšlela jsem o tom hodně dlouho, je to velký dilema, ale neudělala bych to jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
8844
11.1.16 12:03

Ahoj, Já jsem po druhém ivf a hormony kterýma se stimuluje muzou podpořit právě vznik rakoviny prsu a vaječníků. Pokud vis že k tomu mas dispozice a můžeš otěhotnět prirozene, pak bych do ivf určite nešla. U nás je opačný situace, muž má genetickou zátěž na jiný druh rakoviny a kvůli onko léčbě jsme museli na ivf s mrazenyma spermiema. Pokud bych mela možnost počít prirozene, tak ten ivf kolotoč nepodstoupim. Embryo vysetrene nemáme, pravděpodobnost ze Dítě onemocní taky je, ale ne ze onemocní 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.1.16 12:50

Holky děkuji, dost mi ty příspěvky pomohly…Pande, nehodila by si sem prosím odkaz na ty zahraniční stránky, kde si našla tu studii? Jestli si to pamatuješ? děkuji

• Citovat
  • Upravit
26470
11.1.16 12:55

Nevím, jestli je Vaše první dítě holčička, či pokud ne, tak je tam riziko i u kluků? Nešla bych do toho z etických důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.1.16 13:22
@jenny.fields píše:
Nevím, jestli je Vaše první dítě holčička, či pokud ne, tak je tam riziko i u kluků? Nešla bych do toho z etických důvodů.

první je holčička, ten gen se přenáší bez ohledu na pohlaví, u chlapečka se sice asi neprojeví rakovina vaječníků že, ale bude přenašečem…díky za příspěvek

• Citovat
  • Upravit
26470
11.1.16 13:25
@Anonymní píše:
první je holčička, ten gen se přenáší bez ohledu na pohlaví, u chlapečka se sice asi neprojeví rakovina vaječníků že, ale bude přenašečem…díky za příspěvek

asi bych se bála, jak se vypořádám s tím, že jedno dítě jsem ochránila a druhé ne (i když tenkrát jsi to asi ještě nevěděla)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.1.16 13:42
@jenny.fields píše:
asi bych se bála, jak se vypořádám s tím, že jedno dítě jsem ochránila a druhé ne (i když tenkrát jsi to asi ještě nevěděla)

no právě, to je taky jeden z mužova argumentů, jak k tomu přijde prvorozená…a ano, zjistila jsem to až když jsem byla těhotná…

• Citovat
  • Upravit
26470
11.1.16 13:44
@Anonymní píše:
no právě, to je taky jeden z mužova argumentů, jak k tomu přijde prvorozená…a ano, zjistila jsem to až když jsem byla těhotná…

Je to těžké rozhodování. Ale opřela bych se o to, co je napsáno výše, hormony při IVF jako riziko pro rakovinu u tebe. Tvoje děti potřebují zdravou mámu. Netřeba už tak vysokému riziku ještě pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
11.1.16 14:22

PGD je hodne na hranici etiky zejmena pro cloveka, ktery je proti potratum. Nicmene rakovina je pro me dost velky strasak.
V tomto pripade bych asi sla a taky bych si nechala vykuchat obe prsa a hned po detech bych se zbavila vajecniku.

nespolehala bych moc na to, ze za 20 se tohle bude umet lecit. Nekdy samozrejme bum a je tu objev a zazrak, ale vetsina dedicnych metabolickych onemocneni je nelecitelna doted.

Jak to na to prisli, uz jsi neco mela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
11.1.16 16:11
@Anonymní píše:
Holky děkuji, dost mi ty příspěvky pomohly…Pande, nehodila by si sem prosím odkaz na ty zahraniční stránky, kde si našla tu studii? Jestli si to pamatuješ? děkuji

Ahoj, bohužel, nenašla jsem, kde jsem si to uložila, ale stejně bych měla jen výtažky bez odkazů. Některé články najdeš určite přes google: synthetic hormones cancer - hledej pod odbornými vědeckými články, min. jsou vždy dostupné alespoň abstrakty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama