Příspěvek na bydlení a brigáda dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 21:42
Příspěvek na bydlení a brigáda dítěte

Ahojte, známá pracuje a zároveň pobírá příspěvek na bydlení. Její dcera (neplnoletá) chodí na brigády, musí se do formuláře psát i výdělek dítěte resp. mladistvého? Pokud ano, tak strhly by jí nějaké peníze, popř. kolik asi?

Děkuji.

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 01.03.18 22:09

Ano, přiznávat se to musí, ve formuláři k potvrzení příjmů. Kolik asi, to je u každého jiné, na netu má kalkulacky, kde to jde hrubě spocitat.

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 01.03.18 22:11

Že není plnoleta, nehraje roli. Musí být starší 15 let.

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 01.03.18 22:18

No, je to pitomě vyřešené, takhle se může dnešní generace naučit vážit svých peněz, myslet trošku ekonomicky.. A ne to odevzdat mamině, protože jí za to vezmou její peníze.. :/ To potom vyjde nastejno, jestli sedí doma a nebo brigádničí..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 01.03.18 22:20
@janca0101 píše:
No, je to pitomě vyřešené, takhle se může dnešní generace naučit vážit svých peněz, myslet trošku ekonomicky.. A ne to odevzdat mamině, protože jí za to vezmou její peníze.. :/ To potom vyjde nastejno, jestli sedí doma a nebo brigádničí..

nikoliv.. naučí se, že si musí vydělat samo, né škemrat od státu.. :nevim:

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 01.03.18 22:23
@martina.se píše:
nikoliv.. naučí se, že si musí vydělat samo, né škemrat od státu.. :nevim:

No já být tím dítětem tak bych se na to vyprdla.. Protože na brigádu bych šla kvůli toho, abych si vydělala a nemusela chtít peníze od rodičů.. A myslím, že by to udělal teda každý, když by z toho nic neměl..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 22:24

Děkuji děvčata :srdce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 01.03.18 22:38
@janca0101 píše:
No já být tím dítětem tak bych se na to vyprdla.. Protože na brigádu bych šla kvůli toho, abych si vydělala a nemusela chtít peníze od rodičů.. A myslím, že by to udělal teda každý, když by z toho nic neměl..

ale ty prachy dítěti nikdo nesebere.. proč by měl? jsou to jeho prachy.. matka je závislá na dávkách, ona přijde o prachy.. a byla by na přeshubu, kdyby je brala děcku.. má se postarat ona, neasi..

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 01.03.18 22:50

Nevím to jistě, ale mám pocit, že během letních školních prázdnin se to nepočítá, v průběhu roku ano :think: :think: já když byla v tomhle věku, přes prázdniny jsem občas brigádničila, od 15, ale přes rok mi právě máma řekla, že nemůžu, že by jí sebrali peníze. jako je to na palici, bohužel. máma na mě byla sama, pracovala celej život, kromě mateřský, ale jak neměla hlídání, mohla jen na ranní směnu, tak nesehnala nic jinýho, než úklid za minimální mzdu, takže k tomu ještě brala i sociální příplatek, a přídavky, na bydlení už nevím, možná taky..a já nemohla chodit na brigádu, aby jí to nesebrali..kromě prázdnin. ALe třeba už se to změnilo, nevím

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 02.03.18 05:53

@slavuska1 Dokládají se i prázdniny. A je to tam přímo napsáno, období cervenec/srpen.

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 02.03.18 05:58
@martina.se píše:
ale ty prachy dítěti nikdo nesebere.. proč by měl? jsou to jeho prachy.. matka je závislá na dávkách, ona přijde o prachy.. a byla by na přeshubu, kdyby je brala děcku.. má se postarat ona, neasi..

No, ne v každé rodině je situace tak růžová. Matka(rodice) se jaksi nepretrhne ani nerozdvoji. A pokud si děcko vydělá nějaké peníze, melo by se naučit, že se musí podílet na chodu domácnosti. V některé rodině, treba samozivitelka, víc dětí studujících, ty peníze mohou chybět, pokud by si student vydelal na brigádě a rodina prisla o přídavky.

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 08:10

Taky jsem názoru, ze pokud jsou rodice na davkach a dite si privydelava, melo by adekvatni castkou prispivat na chod domacnosti. Taky tam zije, stravuje se, spotrebovava vodu a energie. Pokud s tim ma problém je mu 15, ma obcanku, podle noveho vykladu zakona o rodine ma i pravo na dobrodružný zivot, tak at se stara a pozna zac je toho loket.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.03.18 19:57
@Jana206 píše:
No, ne v každé rodině je situace tak růžová. Matka(rodice) se jaksi nepretrhne ani nerozdvoji. A pokud si děcko vydělá nějaké peníze, melo by se naučit, že se musí podílet na chodu domácnosti. V některé rodině, treba samozivitelka, víc dětí studujících, ty peníze mohou chybět, pokud by si student vydelal na brigádě a rodina prisla o přídavky.

tak to mi přijde fakt úchylný.. proč by se nezletilec měl podílet finančně na chodu domácnosti? pokud někdo takovému děcku bere prachy z brigád, potřebovala by dostat přes hubku.. sorry.. a k samoživitelce - je naprosto ok, že přijde od přídavky a pod. dítě si na brigádě vydělá nejspíš víc, než dají přídavky… promiň, ale to by ty dávky fakt zneužíval úplně každý..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >