Přítel, kamarádka a welness

40
20.5.17 17:30

Přítel, kamarádka a welness

Ahoj všem,

ráda bych vás poprosila o váš názor. Jsme s přítelem spolu rok, oba jsme studenti, takže spolu nebydlíme. Řekla bych, že nám to klape, až na jednu věc. Přítel má nejlepší kamarádku, slečnu kterou zná o rok déle než mě a která při něm stála v kritickém období jeho života, kdy potřeboval podporu. Každý den si s ní píše, baví se prakticky o všem, chodí na kafe a tak. Vím, že je pro něj důležitá a nechci ji mu brát nebo styk s ní omezovat.

Slečna je však nezadaná a párkrát už překročila pomyslnou hranici. Nelíbí by se mi, když dává na Fb fotky kde přítele objímá a píše že je její zlatíčko. Nebo když jsme spolu byli všichni tři na seznamovací večeři a ona se již přiopilá na na něj věšela jak na vánoční stromeček. Tohle jsem příteli v klidu řekla, že se mi to nelíbí a on uznal že to překračuje meze. Řekl to i té své kamarádce a od té doby byl klid.

Jenže teď kamarádka dostala voucher na zájezd do wellnes. Prý nemá s kým jet a chce aby s ní na víkend jel můj přítel. Ten jí odvětil, že je zadaný. Její odpověď byla, že v tom nevidí problém, ať si to nějak zařídí, že jestli mu věřím, pustím ho s ní na wellness. Příteli věřím, ale jí ne a už jen myšlenka na to, že on s ní jede na tři dny někam do lázní, opíjet se šampaňským ve vířivce, mě dost vytáčí. A já mám mezitím doma sedět, čekat až se mi vrátí a pak by mělo být všechno jako dřív? Prostě mě ta představa bolí, připadám si jako koště který odloží a vyrazí na výlet s jinou. Takže za mě prostě ne. Opět jsem mu to řekla, přítel uznal že mám pravdu a výlet se slečnou odvolal.

Jenže mě už tohle přijde jako překročení meze a ráda bych se slečnou vypořádala jednou provždy. Nevěřím, že nemá s kým jet a zkrátka v tom vidím určitou motivaci. Takže milé dámy, povolili by jste podobné výlety svému muži? A jak by jste se jednou provždy vypořádaly se slečnou, aby pochopila, že je jen kamarádka?

Příspěvek upraven 20.05.17 v 18:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.5.17 17:35

Ja jsem tolerantni az na pudu, vsichni mi partneri meli blizke kamaradky, se kterymi byli v kontaktu nebo zasli na kafe, za kulturou. Ja mam take vyborne kamarady mezi muzi. Ale opravdu si neumim predstavit, ze by partner odjel na tri dny na wellness s jakoukoliv kamaradkou. Nejen, protoze tohle je nevhodne a prekracujici hranice pratelstvi, ale i protoze jsou jeho kamaradky natolik soudne, ze tohle by je nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
20.5.17 17:41

Rozhodne ne, at vysmahne mura a najde si svyho chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
40
20.5.17 17:42

Přesně. Také jsem tolerantní, mám přátele mezi muži a chodím s nimi na kafe. Proč zakazovat chození ven s kamarádkou příteli, když já chodím také. Ale nikdy by mě nenapadlo po zadaném kamarádovi žádat, aby se mnou jel na wellnes. Všem přátelům jejich šťastné vztahy přeji a proto bych neudělala nic, co by je ohrozilo.

Právě proto i teď nemůžu pomoct a vidím v tom od slečny už určitou motivaci a vnímám ji jako hrozbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
20.5.17 17:43

Já jsem taky myslím tolerantní hodně (a vyžaduju to i od partnera), ale tohle je daleko za jakoukoliv čárou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
20.5.17 17:43

A vyporadat se slecnou se bude muset tvuj pritel. Zeptej se ho, jak by se mu libilo, kdybys udrzovala ty takovy vztah s nejakym kamaradem. Co by te objimal, castoval vyrazem zlaticko atd. Treba mu to dojde a kontakt omezi

• Nahlásit
  • Citovat
3302
20.5.17 17:45

Já jsem hodně tolerantní a manželovi věřím, ale tohle by bylo i na mě moc. Připadá mi to vrcholně nevhodné a čekala bych, že to dojde i tomu chlapovi, řekne „ne“ a ani nebude o ničem jiném uvažovat. To ta kamarádka nemá nějakou kámošku, sestru, mámu… koho by vzala s sebou? To se mi nějak nezdá a viděla bych za tím jasnou snahu posunout hranice vztahu s tvým přítelem dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
20.5.17 17:51

Přítelovi jsem svoje pocity řekla, naštěstí to pochopil. Ale už jen to, že o tom uvažoval a neřekl hned jasné ne, mě hodně zamrzelo. Slečně řekl, že žádné takové výlety nebudou, ať jede s někým jiným. Jenže tyhle meze podle mě vydrží zase jen chvilku, než slečna přijde s něčím novým. Ať si v kamarádství klidně pokračují, ale rozhodně chci, aby slečna jednou provždy pochopila, že se chová krajně nevhodně a smířila se s tím, že bude jen kamarádka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 17:53

Pravdepodobne slecne doslo az pote, co se kamarad zadal, ze by o nej mela zajem. Sama jsem neco podobneho u jednoho sveho ex zazila. Byli snad tri roky, tudiz nijak zasadne dlouho, pratele a kdyz jsme spolu zacali chodit my, najednou ji doslo, co v nem mela, mozna v tom byla i zarlivost, ze uz neni jeho hlavni pozornost a prevaha volneho casu vyhrazena ji.
A akce, ktere provadela, byly docela zrejme. Tehdy jsem se s nim rozesla, protoze tu zarlivou a paranoidni nakonec udelala ze me a partner ji nebyl schopen zpacifikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
20.5.17 18:09

Tak ze je to velmi za carou, je jasny. Muzu se zeptat, kolik casu travis s pritelem ty? Neni to nakonec mene, nez ta jeho kamaradka?
Me rict pritel, ze jede na 3 dny s kamaradkou na welnes, tak to by teda bylo toco, ja jsem trosku horkokrevna. A proc nejedes s nima? Bud budes muset udelat semetriku a poradne to utnout a nebo bych se s ni skamaradila a na kazdou takovou super akci, jela s nima. Tak prikupte jeste pro jednoho, slozte se a jed taky, ze ji rada poznas :mrgreen:
Ty jo a jeste rekni, ze tam maji spat v jednom pokoji :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
20.5.17 18:19

S přítelem trávíme tak 2-3 dny v týdnu společně. Jsme studenti, takže jsme spolu kdykoliv to jde nějak skloubit se školou.:) S kamarádkou se vídá většinou jednou týdně, což uznávám. Taky si v týdnu chodím na cvičení tak, netrvám na tom, že musíme čas trávit výlučně jen spolu. Ani proti nějaké společné dovolené bych nic neřekla, kdyby jel s kamarádkou a dalšími přáteli, jako parta. To že ale kamarádka chce jet jenom čistě s ním, mi přijde krajně nevhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26530
20.5.17 18:41

Nedovolila a osobně by mne hodně varovalo, kdyby on o tom vážně přemýšlel.
Ale jak to chceš s ní vypořádat jednou pro vždy? Sazby za vraždu nejsou u nás zas tak malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 18:45
@jenny.fields píše:
Nedovolila a osobně by mne hodně varovalo, kdyby on o tom vážně přemýšlel.
Ale jak to chceš s ní vypořádat jednou pro vždy? Sazby za vraždu nejsou u nás zas tak malé.

Ale…dostane pominuti smyslu, vrazdu v afektu, projevi ucinnou litost a za dobre chovani jde po pulce domu :mrgreen:.
Nekdy by to bylo i rychlejsi nez tahnouci se rozvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 18:46

Ať vezme maminku nebo ségru! Pro přítele je to na 100% pouze kamarádka? On pro ni možná neni jen kamarád a chtěla by víc to tak vypadá… Anebo bych jela ve třech, jak tu někdo psal :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
20.5.17 18:53

Pokud vím, tak maminku, sestru i kamarádky slečna má, tak nechápu proč je nutné zvát zrovna mého přítele. :D :zed: Nápad jet ve třech slečna odmítla s tím že nám odmítá dělat křena. Chápu. Dělat křena odmítá, ale vytáhnout mého přítele na 3 dny pryč a mě bez rozpaků nechat doma, to už jde :D Nevím, je zatím sobeckost, touha se někde ukázat s chlapem, nebo city? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama