Přítel mi kazí výchovu dítěte

Anonymní
29.9.20 10:52

Přítel mi,, kazí" výchovu dítěte

Znáte to někdo? Máme 6,5 měsíce starého chlapečka. Snažím se už, aby jsme měli nějaký řád a pravidla- ne doslova. Myslím tím spíš jako koupání cca ve stejný čas a podobně věci. Učit ho aktivitám, hrát si, prostě ho rozvíjet. Jenomže toho všeho je těžký zabiják tatinek. Snažím se, aby TV u nás byla zapnut minimálně v dobu, kdy se kolem elektroniky pohybuje syn. Nechci, aby z něj na těchto zařízeních byl závislák už od mala a taky to není nic moc dobrého pro jeho zdravý atd. Nicméně, přítel je těžce závislý na TV, telefonu a všem možném. Synovi se věnuje to ano, hraje si sním atd., ale naprosto u všeho musí bezet TV, nebo mít mobil v ruce. Syna samozřejmě tohle vše zajímá, protože to bliká, svítí, mluví.. I když jsou bokem od TV, tak si prostě doleze a sleduje co se tam děje. Já se na to samozřejmě ozvu, aby to vypnul, protože malý na to koukat půl dne nebude a tečka… Na to jsou slova, že to přehánín, nemá z toho rozum, neuškodí mu to a podobně :pocitac: řeknu poloz ten telefon prosím tě a věnuj se mu pořádně než něco dodělám.. On odvětí já se mu věnuji, nebo jen se na něco podivam(to se jako nemůže podívat později) :zed: já neříkám, že ho před tu TV taky občas nedám, ale to je spíš z důvodu, že běžím na WC. Nebo jednou zaknoura a on ho okamžitě vezme do náruče a půl dne je schopný s ním pochodovat po baráku. Já zase nejsem úplně zastáncem toho, že jednou zaknoura a okamžitě ho tahám. Syn pak tohle samozřejmě vyžaduje po mě a to nejde, za celý den bych neudělala vůbec nic, ani na to wc bych nemohla… Nebo další věc, syna zajímá hrozně telefon, pochopitelně, je to něco zajímavého nového, tatínek to má neustále v ruce, tak to chce taky. Takže přítel vzal záložní mobil, normálně funkci, který jsme tu měli a dal mu ho, aby měl jakože svůj, nebral mu ten jeho… To jako až bude chtít nůž, tak mu dá i ten nůž??? To už se mi hodně nelíbilo a byla hádka, prostě odmítám aby půl roční dítě mělo svůj telefon jakože na hraní, on pak rozsvíco displej pořád a kouká do toho… Nic zdravého pro ty očička. Díky tomu začínají samozřejmě hádky a neshody… Nepripadam si jako nějaká hrozná máma, nebo semetrika vůči partnerovi, když se mi tenhle přístup nelíbí. Ale on to není schopný pochopit, nebo spíš dodržovat. Mám sto chutí všechny věci odpojit a vyhodit z okna :mavam: znáte to někdo, nebo nevíte jak normálně to říct, aby to už sakra pochopil a alespoň z části akceptoval!!! Začínám z toho být nešťastná, protože chci normální dítě, které budou zajímat hračky, oststni děti, Písek atd a ne aby drepelo před televizí a jiné věci… Je mi jasné, že do budoucna tomu stejně úplně nezabráním, ale všeho s mírou. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18925
29.9.20 11:01

A cos cekala kdyz sis s pritelem dite porizovala? To jako zacal celej den koukat na televizi a hrat si s mobilem az po porodu? Snad vis jaky je a jake ma navyky :nevim: taky bych nebyla nadsena, ja bych pulrocni nedavala pred televizi ani kdyz bych musela na to wc, se da chvili zabezpecit jinak :nevim: s tim tahanim bych to tak nehrotila, kdyz ho nosit chce, tak ho nech, deti maji radi blízkost rodičů. Mu kupte nejake ty telefony jako hračky, to taky blika a hraje, ale je to pro miminka :think: musite si proste sednout a probrat to a udelat nejaky kompromis, je to dite vas obou a i otec ma pravo do te výchovy zasahovat, at ma teda metody jakékoliv, nejde aby bylo vse jenom po tvem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3736
29.9.20 11:03

Jakého otce sis pro své dítě vybrala, takového máš. Nechápu co tě na tom překvapuje, zřejmě se neshodnete na výchově a na tom v jakem prostředí má vaše dítě vyrůstat. Takže tady nejde o něj, ale o vás a vaše nastavení… Je zcela logické, že on se nebude chovat jako ty (viz to kňourání), protože on není ty a to by sis měla uvědomit. Nemáš doma dvě děti, ale chlapa a dítě. Ad tv a mobil. Kazdy to má jinak. Dítě by samozřejmě nemělo čumět od rána do večera na tv nebo mobil, ale já mám spíš pocit, že to zveličuješ, protože jsi nespokojená stran komunikace s jeho otcem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
29.9.20 11:03

Co sis našla to máš :) jsi čekala že se po porodu změní? Zřejmě ho dítě až tak moc nebaví, je jednodušší ho posadit před TV, nebo mu strčit telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
29.9.20 11:04

To je na vás, co dítěti ukážete. Bohužel ty se snažit můžeš, ale pokud se nebude snažit muž, bude tvá snaha trochu k ničemu. Člověk je line stvoření a dá přednost snadné zábavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11777
29.9.20 11:06
@Anonymní píše:
Znáte to někdo? Máme 6,5 měsíce starého chlapečka. Snažím se už, aby jsme měli nějaký řád a pravidla- ne doslova. Myslím tím spíš jako koupání cca ve stejný čas a podobně věci. Učit ho aktivitám, hrát si, prostě ho rozvíjet. Jenomže toho všeho je těžký zabiják tatinek. Snažím se, aby TV u nás byla zapnut minimálně v dobu, kdy se kolem elektroniky pohybuje syn. Nechci, aby z něj na těchto zařízeních byl závislák už od mala a taky to není nic moc dobrého pro jeho zdravý atd. Nicméně, přítel je těžce závislý na TV, telefonu a všem možném. Synovi se věnuje to ano, hraje si sním atd., ale naprosto u všeho musí bezet TV, nebo mít mobil v ruce. Syna samozřejmě tohle vše zajímá, protože to bliká, svítí, mluví.. I když jsou bokem od TV, tak si prostě doleze a sleduje co se tam děje. Já se na to samozřejmě ozvu, aby to vypnul, protože malý na to koukat půl dne nebude a tečka… Na to jsou slova, že to přehánín, nemá z toho rozum, neuškodí mu to a podobně :pocitac: řeknu poloz ten telefon prosím tě a věnuj se mu pořádně než něco dodělám.. On odvětí já se mu věnuji, nebo jen se na něco podivam(to se jako nemůže podívat později) :zed: já neříkám, že ho před tu TV taky občas nedám, ale to je spíš z důvodu, že běžím na WC. Nebo jednou zaknoura a on ho okamžitě vezme do náruče a půl dne je schopný s ním pochodovat po baráku. Já zase nejsem úplně zastáncem toho, že jednou zaknoura a okamžitě ho tahám. Syn pak tohle samozřejmě vyžaduje po mě a to nejde, za celý den bych neudělala vůbec nic, ani na to wc bych nemohla… Nebo další věc, syna zajímá hrozně telefon, pochopitelně, je to něco zajímavého nového, tatínek to má neustále v ruce, tak to chce taky. Takže přítel vzal záložní mobil, normálně funkci, který jsme tu měli a dal mu ho, aby měl jakože svůj, nebral mu ten jeho… To jako až bude chtít nůž, tak mu dá i ten nůž??? To už se mi hodně nelíbilo a byla hádka, prostě odmítám aby půl roční dítě mělo svůj telefon jakože na hraní, on pak rozsvíco displej pořád a kouká do toho… Nic zdravého pro ty očička. Díky tomu začínají samozřejmě hádky a neshody… Nepripadam si jako nějaká hrozná máma, nebo semetrika vůči partnerovi, když se mi tenhle přístup nelíbí. Ale on to není schopný pochopit, nebo spíš dodržovat. Mám sto chutí všechny věci odpojit a vyhodit z okna :mavam: znáte to někdo, nebo nevíte jak normálně to říct, aby to už sakra pochopil a alespoň z části akceptoval!!! Začínám z toho být nešťastná, protože chci normální dítě, které budou zajímat hračky, oststni děti, Písek atd a ne aby drepelo před televizí a jiné věci… Je mi jasné, že do budoucna tomu stejně úplně nezabráním, ale všeho s mírou. :nevim:

Prived ho sem. Holky mu daji sodu a on se urcite zmeni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
29.9.20 11:07

Tak je to i jeho dítě, že, takže pokud ho třeba chce nosit, tak ať si ho nosí, ty s ním zase děláš jiné věci… že to pak syn po tobě vyžaduje ještě preci neznamená, že to musíš dělat. Vlastně jsi přiznala, máš sama sklon dělat to, za co muže kritizuješ :lol: (zabrečí a chce vzít, tak ho nosíš). Můžeš to řešit občas i nositkem, abys měla volné ruce :nevim: a mobil… no, staryho kozla nevychovas a mladý to tím pádem bude dělat taky. Ještě to chce holčičku, ta by měla spíše ten vzor v tobe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14394
29.9.20 11:08

Půlročního kojence k ničemu nevycvičíš. Ani k řádu. Není to štěně. Prostě na to nemá zatím mentální kapacitu, ta poroste až spolu s ním.

Navíc to tedy není tvoje dítě, je to samostatný tvor a vy dva ho společně máte na starosti.

Chápu že se snažíš mít věci pod kontrolou, ale tu nejsistotu se musíš naučit zvládat řešit jinak, než že budeš lidem okolo silou nutit svoje pravidla. Dospělé tím otrávíš, na tobě závislé děti tím zneurotizuješ.

Máte společně s partnerem jiný problém, který neřešíte - to že spolu nejste schopni komunikovat - ty mu neumíš sdělit co potřebuješ a on se komunikaci vyhýbá tím, že sleduje něco jiného. Dost dobře i proto, že neumí reagovat na to jak tlačíš a cpeš si svoji bez toho, abys vnímala jeho.

To je zásadní problém co máte doma, ne to že kojenec je v prostoru, kde je zapnutá televize. A na tomhle problému máš přesně 50% podíl viny. A dokud si ho nepřiznáš, tak se to celé bude jen zhoršovat.

Spolehlivé řešení je projít si vlastní sebereflexí, v klidu a bez výčitek svůj podíl viny na tom že vám nefunguje komunikace partnerovi přiznat, říct že ti to je líto, že chceš aby to fungovalo nějak jinak, že nevíš jak to dělat jinak a že by bylo fajn zajít do poradny pro rodinu a začít se spolu učit mluvit tak, abyste se vzájemně slyšeli a respektovali.

Což je to, co zatím nezvládáte - ani jedn, ani jedno.

Příspěvek upraven 29.09.20 v 11:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
29.9.20 11:08

Zkus najít nějaké knížky o výchově dětí (jestli je přítel schopen to přečíst, jestli ne, tak aspoň nějaký článek na mobilu ;-) ), že když si s dítětem hraje, měl by mu věnovat 100 % pozornost (ne rozdělenou půl dítě, půl mobil). Ne kvůli té elektronice, ale aby si dítě nepřipadalo méněcenné, že rodič do toho hraní dělá ještě něco jiného.
Třeba by na to dal.
Ale jinak těžko čekat od člověka závislého na mobilu/TV, aby dítě vzal do kočáru a vyrazil s ním ven.

Co se týče toho nošení, nechala bych ho, jednak nošení fakt neublíží a jednak syn moc dobře ví, kdo ho nosit bude/chce a kdo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 11:09

Co jsem si našla to mám… To, že je závislí na elektronice, tak znamená, že jsem si sním to dítě vlastně pořizovat neměla.. Že mě to tady překvapuje. Rozhodně nemusí být vše jen na mě, ale to, že naše dítě nebude celý dny cucet na TV, je snad naprosto normální názor ne. Normálně jsem chtěla vědět, jestli to někdo řeším také a ne zase rozbor vztahu a proč to dítě vlastně s ním mám. Nedělám z něj žádného neschopneho člověka proboha. Jen mě zajímal názor.

• Citovat
  • Nahlásit
4788
29.9.20 11:12
@Anonymní píše:
Co jsem si našla to mám… To, že je závislí na elektronice, tak znamená, že jsem si sním to dítě vlastně pořizovat neměla.. Že mě to tady překvapuje. Rozhodně nemusí být vše jen na mě, ale to, že naše dítě nebude celý dny cucet na TV, je snad naprosto normální názor ne. Normálně jsem chtěla vědět, jestli to někdo řeším také a ne zase rozbor vztahu a proč to dítě vlastně s ním mám. Nedělám z něj žádného neschopneho člověka proboha. Jen mě zajímal názor.

No to teda znamená. Našla sis závislaka, upichla si sním děcko, a teď se divis že na něj dlabe, a radši čumí do elektroniky. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14394
29.9.20 11:13
@Anonymní píše:
Co jsem si našla to mám… To, že je závislí na elektronice, tak znamená, že jsem si sním to dítě vlastně pořizovat neměla.. Že mě to tady překvapuje. Rozhodně nemusí být vše jen na mě, ale to, že naše dítě nebude celý dny cucet na TV, je snad naprosto normální názor ne. Normálně jsem chtěla vědět, jestli to někdo řeším také a ne zase rozbor vztahu a proč to dítě vlastně s ním mám. Nedělám z něj žádného neschopneho člověka proboha. Jen mě zajímal názor.

No tak so dostala názory - nediv se, že ne takvé, jaké si chtěla. To se stává, když jaksi chceš něco od lidí, které nemáš moc zmanipulovat aby dělali to co chceš.

To že s tebou aprtner nekomunikuje a čumí na TV je součást toho, jak spolu ne-komunikuje a jsi za to spoluodpovědná.

Tím že neumíš vnímat druhé lidi a jejcih potřeby a chceš aby byly věci po tvém - třeba se cítíš dotčená, když ti lidi na dotaz reagují jinak, než bys chtěla ti prostě komplikje možnsot se domluvit. A je to něco, co můžeš vcelku snadno změnit. Jen se potřebuješ učit vnímat okolí optikou těch druhých a rozumět jejich potřebám.

Ne se chovat jak sebestředný fracek, co prostě něco chce a tak to bude.

Příspěvek upraven 29.09.20 v 11:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14394
29.9.20 11:13
@mackA159 píše:
No to teda znamená. Našla sis závislaka, upichla si sním děcko, a teď se divis že na něj dlabe, a radši čumí do elektroniky. :roll:

jakej šel, takovou potkal. To že zakladatelka píše o svém partnerovi jako o závislákovi fakt neznamená, že to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
29.9.20 11:15
@Anonymní píše:

Také by mne to vadilo. Ale tedy mne by to vadilo i jako bezdetne. To je ten problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16998
29.9.20 11:17

Mám pro tebe novinku. Rodiče jste oba a oba máte stejné právo vychovávat dítě podle svého. Jsi urputná, nesmyslně všechno hrotíš a děláš zbytečně dusno. K dnešní době moderní technologie patří a dítě z nich opravdu vynechat nemůžeš. Takhle se jen dopracuješ k tomu, že chlapa otrávíš a váš vztah se rozpadne. Rozvíjej dítě podle svého, ale nepruď, protože otec to dělá jinak. My jsme měli doma zapnutou televizi pořád, nemám ráda ticho a víš co? Děti ta televize absolutně nezajímá. Není to pro ně nic nevšedního, tak na to nekoukají. Radši si hrají. To jen k té tvé teorii o závislosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama