Nevím kudy dál. Rady, kurzy, aktivity?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:33
Probít se životem

Nemohu říci, že by mi v životě v materiálním ohledu něco chybělo - žila jsem celý dosavadní život průměrně. Vždy mi spíše chyběla láska, porozumění, všechny ty citové záležitosti. Máma byla alkoholička, tloukla do nás jako do boxovacího pytle kdykoliv si vzpomněla, znali jsme jen řev, urážky - jinou rodinu jsme s bráchou neměli protože se jí všichni stranili. Nadělala jsem se v dospívání neskutečných hloupostí které bych nyní udělala jinak. Ale narozdíl od bráchy který je na drogách, bezdomovcem a nenávidí celý svět, odmítá mojí pomoc si myslím, že není nic nezvratné. Zemřela v mých 16ti, kdy jsem skončila školu jelikož jsem musela chodit po brigádách, otec platil měsíčně alimenty 2,5 tisíce a přispět o korunu víc, tak by mu zčernala ruka. Zároveň jsem měla štěstí, že jsem měla partnera který pracoval, měl vlastní bydlení a do 19 mě vlastně držel nad vodou. Jenže sám by všechno taky neutáhl, takže jsem přispívala alespoň to málo, co jsem po brigádách vydělala. Rozešli jsme se a rok jsem byla na dně. Byl to první pozitivní bod v mém životě a trvalo dlouho než jsem se s tím vyrovnala. Potom už jsem se plácala akorát ve zbytečných a konfliktních vztazích. Strašně jsem toužila po vztahu, kde bude klid, porozumění, tolerance, kdy si budeme moci sednout, vše potřebné probrat, konstruktivně si promluvit, budeme se milovat a už nikdy na mě nikdo nezvýší hlas, skončí ty hry na nadvládu. Zkrátka harmonie. Nikdy bych nevěřila, že je něco takového opravdu téměř nemožné najít. Našla jsem až nyní, ve 25 letech. Máme úžasného chlapečka, konečně mi ten život začal dávat smysl. Ráda se probouzím, vážím si každé chvíle kdy jsme všichni tři pohromadě, kdy můžu milovat beze strachu, neschovávat se za brnění v obavách, že to zase skončí zle. Když nepočítám brášku, je to první čistá láska v mém životě. Jenže mě mrzí ten zbytek. :( Škola, práce, celkové vědomosti. Nevím, kam vykročit. Nevim o ničem, co by mě vyloženě bavilo (cukrářku nepočítám, bohužel nemám tvůrčí sklony ač mě to strašně baví :) ) Nechci se celý život plácat po různých pracích - hrozně bych se chtěla začít v něčem zdokonalovat, učit se, věnovat se aktivně nějaké práci ale nevím jaké. Když mě něco napadne tak jsou to obory, kde je nemožné se prosadit jelikož je toho všude hodně. Tak mě napadlo, že by jste mi třeba mohly poradit nějaké kurzy, dálková studia - jak co později uplatnit. Láká mě strašně třeba vyrábět škrabadla pro kočky ale to už se též prodává za pár fufňů. Nebo pracovat v domově důchodců? Třeba doučovat děti? Baví mě vymýšlet různé úkoly, aktivity, jsem kreativní člověk. Nevím kudy kam dál, mám zmatek v hlavě. :think:

Reakce:
Ou
Kelišová 6306 příspěvků 04.02.19 19:58

Jestli tě baví pracovat s dětma, tak si především někde domluv nějaké dobrovolničení - buď v mládežnické organizaci, nebo v nějaké neziskovce, která pracuje s ohroženými dětmi. K tomu si pak můžeš dodělat kvalifikaci. Případně zvaž, jestli je v tvém regionu příležitost otevřít si dětskou skupinu, nebo se nějak zapojit do aktivit mateřského centra. Prostě začni s něčím malým a vydrž u toho a postupně nabaluj další vzdělávání a rozšiřování té aktivity.

Jinak dobře dělané zakázkové věci pro kočky nemusíš prodávat za stejnou cenu, jako čínské prefabrikáty, ale musíš pochopit jak funugje on-line marketing na řemeslné výrobky. Úplně na uživení to nebude, ale jako přívýdělek by to fungovat mohlo.

Ale hlavně si musíš něco vybrat a začít. A pak vydržet, protože popočátečním nadšení přijde propad a obtíže a přes ty se musíš dostat.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7833 příspěvků 04.02.19 20:10

Můžeš zkusit ten domov důchodců, já tam dělám, je to sice fyzicky i psychicky náročná práce a není to pro každého, ale mě to baví a docela mě to naplňuje :) je to víceméně jako práce v nemocnici, tam sem dělala sanitářku a víceméně stejná pracovní náplň. Něco vyrábět a prodávat z domova pak můžeš ve volném čase.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 20:38

@Ou Děkuji mockrát za rady. A jaké kvalifikace se dají dodělat v souvislosti s dětmi? Máte přehled? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 20:46
@Anonymní píše:
@Ou Děkuji mockrát za rady. A jaké kvalifikace se dají dodělat v souvislosti s dětmi? Máte přehled? :think:

Můžeš si dodělat asistenta pedagoga, chůva nebo pracovník v sociálních službách, kde se můžeš dostat do charity a pomáhat tak dětem sociálně slabým. Každopádně dobrovolničení je dobrý krok. Budeš mít přehled, co práce obnáší, je fajn, že si to můžeš zapsat i do životopisu. Já se k sociálně slabým dětem dostala úplnou náhodou. Změnila jsem totálně obor a dělám něco, co má smysl

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >