Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@aničkakytička mám ford galaxy, sedíme ve předu dospělí, v druhé řadě: sedí tři děti, z toho dvě v autosedačkách Maxi Cosi Tobi, prostřední místo je plnohodnotné. V třetí řadě mám rozloženou jen jednu sedačku, tam sedí čtvrté dítě a sedmou mám složenou- zde je kočár (dvojčatový). Pokud bych měla rozloženou i sedmou, za ně bych necpala ještě tak golfky, nebo nějaký mono kočár, co je hodně placatý.
Ale nejčastěji jezdím sama, s dvojčatami, takže třetí řada je většinou složená.
U Galaxy se vyhovuje, že ty sedačky v třetí řadě jsou relativně pohodlné, a přestože složené, jsou v autě. Líbilo se mě nějaké auto, už nevím jaké, ale zadní sedačky, pokud měl být prázdný kufr, byly mimo auto, někde v garáži. Což nemůžu mít, protože občas někde na nějaké dítě nečekaně narazím a potřebuji to operativně řešit.
VW Sharan doporucuju.
Anonymni, napr.VW Sharan sedmimistny, plne zatizeni, ma nizsi spotrebu, nez napriklad Felicie(6l na 100km). Takze-kde je problem???
@cecillka Ano, Sharan to ma stejne. Akorat ze uprostred ve druhe rade mame pouze dvojbodak, proto mame Graco se zakladnou, ktera je v USA normalne certifikovana na dvojbod-pouze u nas to neni koser, ale neresila jsem to. To vajicko tam fakt sedelo, diky zakladne, jak prikovane. A vedle nej z obou stran sedacky Romer King 9-18 a Cybex Solution X 15-36kg. Vzadu sedavala nejstarsi,15 dcera.
Ted ale musime vyrresit jinak. Vajico mam Jane, nebot jedine me oblibene golfky Jane Carrera jsemslozila za posledni radu sedadel tak, ze jeste misto zbude. Takze jsem k nim dokoupila hlubokou vanicku a prave tu sedacku JAne, ktera ale uz je POUZE NA trojbod. Tudiz nejstarsi dcera nebo ja budeme sedet na dvojbodu uprostred/ta druha vepredu, manzel vetsinou ridi/,z jedne strany vajico, na druhe strane na trojbodu Romer 9-18 a vzadu dve Cybexky…
![]()
Ted premyslim-nezamotala jsem se do toho
![]()
Jsem se
@Anonymní píše:
Povinné autosedačky pro děti jsou naprostá debilita. Což je lepší mít jen dvě děti s minimálním zvýšením jejich bezpečnosti než mít čtyři děti vezené v pětimístném autě všechny na zadní sedačce bez dětských sedaček? Je lepší dát stejné peníze do technicky horšího sedmimístného auta s vyšší spotřebou, kam se sedačky pro 4 děti vejdou nebo za stejné peníze koupit bezpečnější novější menší a úspornější auto, kde děti budou bez sedaček? A jak si má pomoci maminka se třemi dětmi bez auta, když poveze děti na prázdniny k dědečkovi, který by je rád vozil k rybníku autem? Má si koupit kvůli měsíci prázdnin tři sedačky a vláčet je vlakem na zádech k dědečkovi? Jak odvézt autem maminku s dítětem, když dorazila hromadnou dopravou? Ve jménu záchrany 2 dětí ročně se vystavěla bariéra, která dost lidí odradí od čtvrtého dítěte, někdy i od třetího. Nemám nic proti sedačkám, ale uzákonit to jako povinnost je do nebe volající kravina.
Naprostý souhlas! Sedačky mě rozčilují..toho tahání sem a tam mám plné zuby. děti je nenávidí, potí se v nich jako krysy..zlaté naše dětství..cesta do Bulharska autem byla dobrodrůžo, protože jsme se s bráchou střídali v ležení za zadním oknem.. ![]()
@peggy.sl Vyjimecne s Tebou, draha, nesouhlasim…:_)
Nasi dceri autosedacka zachranila zivot-nam s exmanzelem zas zachranily zivot pasy.
Od te doby uz nikdy NIKOHO v aute nevezu ani 100 m bez pripoutani
![]()
@Timinka A co je dobry?? ![]()
@aničkakytička …aaano. A i proto mam za manzele byvaleho sefa logistiky
![]()
@farska
to je osud.. ![]()
Já jsem se zamlada vyválela v autě - nepřipoutaná..policajti mi řekli, že to byla moje záchrana, že být přivázaná, tak je po mě.. ![]()
A od té doby se nepoutám..jenom narychlo před hlídkou…
![]()
@farska nemám vzadu ve třetí řadě klimatizaci, ani topení, máš to tam? Jen mě napadlo, jestli by vzadu nebylo lepší mít dítě co umí hlásit, případné omrzliny, nebo počínající úpal ![]()
Jestli jsem dobře počítala, tak těch dětiček máš pět, a většinu malých. Vím jak je člověk rád, že je vůbec do něčeho nacpe a s pěti nemám zkušenost, tak už radši mlčím ![]()
Klimatizaci nevedeme v zadne casti auta-neosvedcila se
A vzadu je pry pridavny radiator. A ne, deti je 4,ale za mesic bez jednoho dne uz jich bude pet. A ty, co budou sedet vzadu, jsou 5 lete a 7,5 lete, ty uz umi skucet dostatecne, ze je jim horko/zima
![]()
@peggy.sl To mas opacnou zkusenost, ktera Te formovala, to se nedivim…
![]()
@farska jak jste to skvele vymysleli prece
my od zari presedlame zas na 7 mistne konecne nebudeme muset mit minibus ![]()
@Timinka Ahaa,tak to dekuju:-)
A jak to, ze se vracite k mensimu???
je lepsi??
Jo a nevím, kde jsi vzala, že sedmimístné auto je méně bezpečný, konkrétně naše 807 získalo v crash testech plný počet bodů, nebezpečná bývají spíš ta miniauta, kde se šetří na centimetru a musí být lehký, aby bylo úsporný…