Proč lidem tolik vadí hlupáci?

Anonymní
4.1.20 00:04

Proč lidem tolik vadí hlupáci?

Proč jsou hloupí lidé tak neoblíbení?

Pravděpodobně mě spousta z vás po přečtení tohoto příspěvku odsoudí, ale přesto to zkusím.

Jsem velmi hloupá, vím to osobě, ačkoliv jsem si to poměrně dlouho nechtěla připustit. Namlouvala jsem si, že je to vše jen mojí introvertní povahou (možná sociální fobií), že se v interakci s ostatními chovám hloupě v důsledku stresu a nervozity, vždyť jsem nikdy neměla s učením problémy.

Někdy mám pocit, že jsem sama se sebou smířená, někdy mě přepadne strašná lítost, proč právě já jsem musela mít takovou smůlu a nemohla jsem narodit, jako naprosto průměrný člověk.

Říká se:,,Hloupost je zvláštní nemoc, kterou netrpí nemocní, ale všichni kolem." Opravdu? Já jsem se vždycky snažila chovat k ostatním, co nejlépe jsem dovedla, snažila jsem se, aby mě měli lidé rádi, ale nikdy jsem se nedočkala přijetí, po kterém jsem strašně toužila. Cítím strašnou bezmoc, když si uvědomím, že nikdy nebudu mít normální plnohodnotný život a nemůžu s tím nic udělat.

Možná Vás můj příspěvek popuzuje sebelítostí, asi ani přesně nevím proč to píšu, možná jsem si jen potřebovala ulevit…možná jsem se chtěla,,přimluvit" za nás hloupé, poprosit o toleranci a pokoru k životu, že někdo dostal do vínku inteligenci a jiný ne…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17647
4.1.20 00:07

No, mininalne podle psaneho textu, to nebude az tak vazne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
4.1.20 00:10

Ty nejsi hloupá, ani trochu. A nejsi ani průměrná. To vidím z toho, že přemýšlíš. Přemýšlíš samostatně. Své přemýšlení jsi nádherně, strukturovaně, a dokonce úplně bez gramatických chyb zformulovala.

To, „že jsi hloupá“, to ti nejspíš někdo říkával, a ty si to nyní o sobě myslíš.

Já za hlupáky považuji lidi, kteří se k druhým lidem nepěkně chovají, anebo takové, kteří se skrývají do frází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
4.1.20 00:13

Ja myslim, ze problem bude asi nekde uplne jinde, nez v tvoji,,hlouposti". Ja ji v tvem projevu nikde nevidim.. Takhle se obvykle hloupy clovek nevyjadruje. A ti opravdu hloupí si to ani neuvedomuji, že jsou hloupi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
4.1.20 00:14

Naprosto souhlasím, na mně rozhodně neděláš dojem hlupáka, možná máš naopak smůlu na lidi kolem sebe a někdo ti tento pocit dodává :( píšeš krásně bez chyb a je z toho poznat úvaha nad sebou samou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8555
4.1.20 00:19

Tohle určitě není projev hloupého člověka. Proč si to sobě myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 00:24

Podle toho co píšeš vůbec hloupá nejsi.
Proč si to myslíš, jaký máš k tomu důvod? Můžeš říct nějakou situaci, která se stala, když zmiňuješ kontakt s lidmi?
Jestli ti někdo řekl, že jsi hloupá, tak je hloupý on sám :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 00:25

Zacni chodit na psychoterapii. Terapeut ti vysvetli priciny takoveho chovani/smysleni a pomuze ti s tim. Mam to velmi podobne a bez pomoci bych se jen stale motala v kruhu s hlavou plnou otazniku. Jsem teprve na ceste, ale uz jsem neco usla. Lituji jen toho, ze jsem s tim nezacala driv, tak radim nevahat. Kdyz jeden terapeut nesedne, zkusit jine.
Drzim pesti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3910
4.1.20 00:42

Toto nepsal hloupý člověk :kytka: Víš, ti opravdu hloupí lidé to o sobě v naprosté většině případů neví ;) Asi to bude znít blbě, ale já po přečtení toho tvého příspěvku mám spíš chuť pozvat tě někam na kafe, než že bys mě popouzela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
4.1.20 00:53

Už podle toho jak píšeš tak hloupá nejsi. To Ti někdo řekl nebo říká, že jsi hloupá, nebo jak jsi k tomu přišla?
Z toho jak píšeš, mi příjdeš jako fajn holka. To, že nezáříš při nasazování vztahů, není důkaz hlouposti. Může to by jen nějakou nervozitou nebo prostě jen nemáš v sobě to co je potřeba aby člověk pohodově navázal kontakt. Ale hloupá nejsi ;)
A přesně jak píše @Michelle_M, po přečtení bych tě hned pozvala na pokec do kavárny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6387
4.1.20 01:11

Souhlasím s tím, že hloupí lidé to o sobě neví. Spíš mi přijde, že neumíš komunikovat na stejné úrovni jako protějšek, jsi nervózní a vychází z tebe věci, za které by ses nejraději propadla do země. Nebo možná i v té komunikaci je něco, co druhým vadí, např. mluvíš jen o sobě, vychvaluješ se, takové věci snad nikoho nebaví poslouchat donekonečna. Jestli můžu doporučit, tak si přečti knížku Jak získávat přátele a působit na lidi od D. Carnegieho. Já kdysi tuhle knížku četla jen tak, z dlouhé chvíle, a doslova mi změnila život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 01:26

Jak píšou ostatní, tenhle psaný projev rozhodně nevypadá na projev hlupáka…
Kdo ti říká, že jsi hloupá???
Mě zníš naprosto příčetně a inteligentně ;)
V čem konkrétně ti připadá tvůj projev hloupý? Možná to jen bude některými lidmi okolo tebe, než tebou samotnou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 01:33
@Anonymní píše:
Proč jsou hloupí lidé tak neoblíbení?

Pravděpodobně mě spousta z vás po přečtení tohoto příspěvku odsoudí, ale přesto to zkusím.

Jsem velmi hloupá, vím to osobě, ačkoliv jsem si to poměrně dlouho nechtěla připustit. Namlouvala jsem si, že je to vše jen mojí introvertní povahou (možná sociální fobií), že se v interakci s ostatními chovám hloupě v důsledku stresu a nervozity, vždyť jsem nikdy neměla s učením problémy.

Někdy mám pocit, že jsem sama se sebou smířená, někdy mě přepadne strašná lítost, proč právě já jsem musela mít takovou smůlu a nemohla jsem narodit, jako naprosto průměrný člověk.

Říká se:,,Hloupost je zvláštní nemoc, kterou netrpí nemocní, ale všichni kolem." Opravdu? Já jsem se vždycky snažila chovat k ostatním, co nejlépe jsem dovedla, snažila jsem se, aby mě měli lidé rádi, ale nikdy jsem se nedočkala přijetí, po kterém jsem strašně toužila. Cítím strašnou bezmoc, když si uvědomím, že nikdy nebudu mít normální plnohodnotný život a nemůžu s tím nic udělat.

Možná Vás můj příspěvek popuzuje sebelítostí, asi ani přesně nevím proč to píšu, možná jsem si jen potřebovala ulevit…možná jsem se chtěla,,přimluvit" za nás hloupé, poprosit o toleranci a pokoru k životu, že někdo dostal do vínku inteligenci a jiný ne…
Řekla bych, že jsem na tom hodně podobně. Připadám si jak hlupačka, protože všichni se spolu vesele baví, konverzují a já vždy jak trouba stojím opodál a neumím se začlenit. Pak si sama sobě namlouvám, že o to vlastně ani nestojím, ale není to tak. Co bych dala za to, abych patřila mezi ostatní, abych zapadla. No, nejde mi to.
Já se teda od názoru, že jsem hloupá trošku přesunula k tomu, že jsem neskutečně naivní a hodná. No a na ostatní proto působím velice hloupě. Vyznívám tak, že si nechám všecičko líbit, takže prostě hloupá.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 01:54
@Michelle_M píše:
Toto nepsal hloupý člověk :kytka: Víš, ti opravdu hloupí lidé to o sobě v naprosté většině případů neví ;) Asi to bude znít blbě, ale já po přečtení toho tvého příspěvku mám spíš chuť pozvat tě někam na kafe, než že bys mě popouzela :D

Možná mám dobrý psaný projev, ale to bude asi vše. V minulosti mi zvyšovalo sebevědomí, když jsem si psala přes internet s několika lidmi, ale když jsme se potkali osobně, tak to vždy dopadlo špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
1778
4.1.20 04:57
@Anonymní píše:
Možná mám dobrý psaný projev, ale to bude asi vše. V minulosti mi zvyšovalo sebevědomí, když jsem si psala přes internet s několika lidmi, ale když jsme se potkali osobně, tak to vždy dopadlo špatně…

To o tom budeš muset víc vyprávět, pokud se budeš chtít víc dozvědět, co je skutečným důvodem té tvé situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama