Proč musejí lidi tak závidět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.14 00:46
Proč musejí lidi tak závidět

Ahoj, jste tu někdo vysokoškolsky vzdělaná, lidé vás často označují za inteligentní a atraktivní, umíte vařit, malovat, hrát na hudební nástroj, máte dobrou práci, dobrého partnera, peníze… atd. atd.? Prostě cokoliv, co vyvolává v lidech závist? Některé věci ze seznamu mám a mám pocit, že to mnozí lidi kolem mě prostě nedokážou snést. Hlavně teda ženský, buď dělají kyselé ksichty, nebo se tváří, že ok, ale za zády… (Chlapi, kteří mají mindrák, se mě zase snaží srazit na kolena nějakou urážkou typu „seš nějaká moc chytrá“, „když seš tak študovaná“, „na co ti je pěkná tvářička a chytrá hlavička, o životě stejně víš ho.no“). U vyrovnaných lidí, kteří nemají mindráky ze svého vzhledu, vzdělání atd., se mi to nikdy nestává. Jenže těch je moc málo.

Jak zařídit, aby lidé přestali závidět a nenávidět vás za to, že jste v něčem lepší než oni? Snažím se moc, zvedám jim sebevědomí, chválím je, jsem jim oporou, mluvím o sobě nehezky, jak se mi nedaří, svoje dovednosti radši tajím… Všechno je ok, dokud se neukáže, že jsem v něčem dobrá a spousta lidí mě v tu chvíli začne nenávidět, respektive se odtáhnou ode mě nebo dělají naschvály atd… Přitom, dokud měli pocit, že jsem jako oni, největší kamarádi…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 17.11.14 00:54

Prostě lidská vlastnost :) zřejmě se obklopuješ špatnými lidmi :-)… a hlavně bych si to tak nebrala. Něco z toho co si vypsala si dovolim říct, že také mám, ale že by mi někdo záviděl, to ne :nevim:

katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 17.11.14 00:57

A proc se s takovymi lidmi stykas? Mame kolem sebe pratele ruzneho vzdelani, povolani, znalosti, dovednosti, ale jsou to pohodovi lide, navzajem se podporujeme, nikdo se nad nikoho nepovysuje, nesrazime se. Tebou popsanych lidi mam ve svem okoli taky dost, ale nestaram se o ne ani je nevyhledavam. A co o mne kdo rika je mi uprimne jedno. Jeste abych se kvuli nim ponizovala a vykladala, co se mi nedari, to zrovna…
Jinak ze jako zenska jsem hloupoucka, mam na to byt akorat u plotny atd.na me zkusilo par mych velice zakomplexovanych znamosti, ktere skoncily pomalu rychleji nez zacaly. Jsou to svym zpusobem chudaci, kterymi nema cenu se nijak zvlast zaobirat.

Příspěvek upraven 17.11.14 v 01:04

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 17.11.14 01:01

Ja nevím, mam kolem sebe dost lidi a že by někdo řešil majetkový poměry u kamarádů se mi nezdá, naopak se většina navzájem podporuje. Nemyslím si ze jsi tak výjimečná aby si musela říkat co se ti nedaří. Podle rvyho popisu si dost fandíš a mas kolem sebe lidi co nevychodili snad ani základku, jinak si je neumím představit. Taky znám závistivce ale rozhodne ne v poměru v jakém ty.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.11.14 01:01
@Anonymní píše:
Jak zařídit, aby lidé přestali závidět a nenávidět vás za to, že jste v něčem lepší než oni? Snažím se moc, zvedám jim sebevědomí, chválím je, jsem jim oporou, mluvím o sobě nehezky, jak se mi nedaří, svoje dovednosti radši tajím…

no jednak máš asi dost zvláštní okolí a za druhé ta formulace že jsi lepší než někdo/kdokoli není nejvhodněji zvolená… jestli si připadáš lepší než oni a snažíš se je utěšovat asi by mě taky pobavil nějáký tvůj nezdar…

já jsem trochu zvláštní případ, že se mi vlastně nic nedaří, ale všechno tak něják vychází :twisted: a chválím okolí a i sama sebe a asi si zvykli, nebo pochopili, že mi jen tak náladu nezkazí 8)

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 17.11.14 01:01

Klid ;) takoví lidé jsou hloupí. A kdo je závistiví, ten žárlí skoro na vše. Nemám sice skoro nic z tvého výčtu, ani to vysokoškolské vzdělání, ale třeba mám spokojenou rodinu a zrovna se mi daří hubnutí a i na to lidi žárlí. Hlupci se najdou všude a je lepší takové nevyhledávat - tak to dělám já. Osobně nikomu nic nezávidím, každý má své a zasloužené.
Např. mám kamarádku, strašně chytrou holku, spousta lidí na ni žárlí jak je pěkná, chytrá, má vys. diplom a super chlapa, ale už nevidí to peklo čím si musela projít (rakovina v 17) a že přesto všechno dřela, aby nepřerušila školu a něčeho dosáhla, je pro mě fakt vzor a rozhodně jí nezávidím, ale právě spousta lidí ano, přesně jak píšeš, to je holt taková ta poněkud zaostalá česká mentalita. :nevim:

Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 17.11.14 01:05
@Idril píše:
Klid ;) takoví lidé jsou hloupí. A kdo je závistiví, ten žárlí skoro na vše. Nemám sice skoro nic z tvého výčtu, ani to vysokoškolské vzdělání, ale třeba mám spokojenou rodinu a zrovna se mi daří hubnutí a i na to lidi žárlí. Hlupci se najdou všude a je lepší takové nevyhledávat - tak to dělám já. Osobně nikomu nic nezávidím, každý má své a zasloužené.
Např. mám kamarádku, strašně chytrou holku, spousta lidí na ni žárlí jak je pěkná, chytrá, má vys. diplom a super chlapa, ale už nevidí to peklo čím si musela projít (rakovina v 17) a že přesto všechno dřela, aby nepřerušila školu a něčeho dosáhla, je pro mě fakt vzor a rozhodně jí nezávidím, ale právě spousta lidí ano, přesně jak píšeš, to je holt taková ta poněkud zaostalá česká mentalita. :nevim:

Jojo, ona za vším něco je a každý má nějaké svoje problémy, trápení, zkušenosti, prostě to je život, jednou si dole a jednou nahoře, nejdůležitější opravdu je aby byl člověk zdravý, protože jakmile jde zdraví do kopru, tak jde do kopru naprosto všechno. To ostatní je podřadné.

Froseth
Kecalka 438 příspěvků 17.11.14 01:23

Třeba nebrat si to k srdci? Přece se nebudeš stydět za svoje úspěchy a schopnosti, ne? Vždycky se nějaký závistivec najde, někteří lidi jsou schopní závidět i děravou kapsu. Kvůli vzdělání se mě taky sem tam snaží někdo shazovat, nejčastěji lidé, kteří stěží vychodili základku :D Kdysi mi záviděla „známá“ i to, že umím vařit, to už je opravdu k smíchu :roll: Nezabývej se tím, jsou to blbci, ať se klidně užírají, když je to baví..

Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 17.11.14 01:29
@Froseth píše:
Třeba nebrat si to k srdci? Přece se nebudeš stydět za svoje úspěchy a schopnosti, ne? Vždycky se nějaký závistivec najde, někteří lidi jsou schopní závidět i děravou kapsu. Kvůli vzdělání se mě taky sem tam snaží někdo shazovat, nejčastěji lidé, kteří stěží vychodili základku :D Kdysi mi záviděla „známá“ i to, že umím vařit, to už je opravdu k smíchu :roll: Nezabývej se tím, jsou to blbci, ať se klidně užírají, když je to baví..

Já jsem alergická na kecy typu: když se třeba baví dva dělníci a jak ty kravaťáci s titulama jsou v tý firmě na nic atd…a jak oni opravdu dřou jak koně, vyslechla jsem jednou takový rozhovor, tak mám sto chutí vždycky říct, že kdyby se lépe učili, tak mohli sedět na tý teplý židli a neremcat jak je život nespravedlivej a oni jsou dříči, který tenhle stát drrží nad vodou :lol: a to sama žádný titul zatím nemám :lol: ale snad bude brzo, tím ovšem nechci shazovat řemeslo, ale já myslím, že jste mě určo pochopili ;)

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.11.14 01:40
@Callipo90 píše:
Já jsem alergická na kecy typu: když se třeba baví dva dělníci a jak ty kravaťáci s titulama jsou v tý firmě na nic atd…a jak oni opravdu dřou jak koně, vyslechla jsem jednou takový rozhovor, tak mám sto chutí vždycky říct, že kdyby se lépe učili, tak mohli sedět na tý teplý židli a neremcat jak je život nespravedlivej a oni jsou dříči, který tenhle stát drrží nad vodou :lol: a to sama žádný titul zatím nemám :lol: ale snad bude brzo, tím ovšem nechci shazovat řemeslo, ale já myslím, že jste mě určo pochopili ;)

to není o řemeslu, ale vpodstatě maj pravdu… co jsem dělala za kasou pro nějákou „větší firmu“ byli nade mnou tak tři manažeři, kteří potřebovali vykazovat nějáké výsledky… no a kolikrát ty „obchodní strategie“, „motivační plány“ a podobné srandy co pocházeli z jejich hlaviček byly… no, lehce mimo realitu :twisted: a fakt si nemyslím, že to byla závist z mojí strany, spíš určitá frustrace… ad učení abych měla „lepší práci“, jednak je tyhle kraviny stály fakt moc času a za druhé jestli něco nesnáším tak je to zbytečná práce, když něco dělám chci vidět výsledek a pak taky práce je pro mě zdroj peněz(proto jí dělám pořádně) ale né smysl života… a jestli je i tohle bráno za závist, tak to asi nebude ani tak problém okolí…

Froseth
Kecalka 438 příspěvků 17.11.14 01:45

@Callipo90 Já to umím posoudit z obou stran, než jsem vystudovala, pracovala jsem několik let ve fabrice u pásu. Každá strana má tak trochu pravdu. Já sama nikdy nesoudím lidi podle vzdělání, protože je hodně inteligentních lidí bez titulů a také kopa hlupáků s tituly. Musí se to brát individuálně :) Osobně si na svoje tituly nijak nepotrpím, když nemusím, tak je neuvádím..Bohužel setkání s primitivem nebývá nikdy příjemné, zrovna o víkendu jsem měla s jedním takovým čest. Začal mi vykládat, jak jsou lidi s titulama nepotřební a hloupí a že skutečné hodnoty vytvářejí jenom oni a prej by pozavíral všechny vysoké školy :mrgreen: Zkrátka primitiv, jehož jediným smyslem života je chlast a fotbal, považuju za naprosto zbytečné hádat se s podobnými lidmi :)

Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 17.11.14 01:47
@Froseth píše:
@Callipo90 Já to umím posoudit z obou stran, než jsem vystudovala, pracovala jsem několik let ve fabrice u pásu. Každá strana má tak trochu pravdu. Já sama nikdy nesoudím lidi podle vzdělání, protože je hodně inteligentních lidí bez titulů a také kopa hlupáků s tituly. Musí se to brát individuálně :) Osobně si na svoje tituly nijak nepotrpím, když nemusím, tak je neuvádím..Bohužel setkání s primitivem nebývá nikdy příjemné, zrovna o víkendu jsem měla s jedním takovým čest. Začal mi vykládat, jak jsou lidi s titulama nepotřební a hloupí a že skutečné hodnoty vytvářejí jenom oni a prej by pozavíral všechny vysoké školy :mrgreen: Zkrátka primitiv, jehož jediným smyslem života je chlast a fotbal, považuju za naprosto zbytečné hádat se s podobnými lidmi :)

To jsme na tom stejně, přesně jak říkáš, vše má něco do sebe, ale přesně jak si to popsala v posledních řádkách, to je to co prostě nemám ráda, tyhle blbé řeči, ale opravdu, jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem, ale to jsme nějak odbočili od tématu :)

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 17.11.14 01:50

Já bych to neřešila. Lidi prostě takoví jsou, nezměníš je, jediné, co můžeš změnit, je tvůj pohled na věc. Někdo má pomlouvání v krvi, je to jeho největší záliba, jiní se cítí životem dotčení a tak závidí těm, co jsou šťastnější.
Já to řešila ve škole, tu závist, která se pak tak nějak sama přeměnila na šikanu. Jediné, co jsem mohla dělat, bylo to přejít a myslet si svoje.
Pamatuju si, jak mi spolužáci dávali sežrat, že tatínek má nové auto. Jo, tatínek byl doktor, do práce odcházel v sedm ráno a přicházel v osm večer, navečeřel se a pokecal s námi, pak sedl k počítači a pracoval ještě do jedné ráno. To, že ti spolužáci měli rodiče na všech koncertech a besídkách, a já nikdy nikoho, už nikdo z nich neřešil.
Lidi jsou prostě lidi. Já doufala, že z toho vyrostou, někteří vyrostli, jiní zůstali přízemní stejně, jako byli tenkrát. A mě už je to dneska jedno :-)

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 17.11.14 03:30

8o takže dnes lidi studují, budují kariéru, vydělávají slušně peníze za které se pak o sebe a svou rodinu hezky starají jenom proto, aby to pak před ostatníma tajili a dělali ze sebe osla??!! Já snad sním. No tak jako tak máš pár možností:

1. roztrhej tituly, peníze rozdej, podej výpověď, vykopni super manžela, vyškubej si vlasy, barák nechte zplesnivět… Pak už nebude co závidět a třeba i pochopíš ty závistivce, co je tak štvalo na vás coby „těch lepších“ :lol:
  1. vyměnit všechny ty závistivé a pomluvačné kamarády :pocitac:
  1. a nebo se na to prostě vybodni! Každý svého štěstí strůjce, závidí ti diplom? - měli studovat, závidí talent? - každý umíme něco, atd atd… Ano, v dnešním světě a obzvlášť v naší republice se úspěch a postavení neodpouští. Ale proč bych se sakra měla zahazovat s lidma, kteří se tváří jako přátelé a přitom jsou takoví, jak píšeš?? To snad je normální i u lidí, kteří nemají tituly, ani dobré peníze a třeba se jim partner zrovna někde peleší, že přece se nebudou obklopovat lidmi, kteří je neberou takové, jací jsoú?! Přátelé by se měli těšit z úspěchu svých přátel a podporovat je, když jsou zrovna na dně, o tom přátelství přece je, ne??

Ach jo…

beruska9
Extra třída :D 10946 příspěvků 17.11.14 05:57

Ja nevim, takove lidi kolem sebe nemam, nebo o tom nevim :nevim: S kamarady nebo rodinou nemam pocit, ze si neco zavidime a nazory jinych lidi jsou mi putna :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >