Pronájem pokoje daně

Anonymní
15.3.21 19:11

pronájem pokoje daně

Jsem samoživitelka v inv. důchodu a vlastním dům ve kterém i s dítětem bydlím. Dům byl na spadnutí, musela jsem udělat střechu a teď splácím 6000 Kč úvěr ze stavební spoření. Abych na to měla, pronajala jsem pokoj (bez smlouvy) a za míň, než je splátka. Je to jako spolubydlení, jenže s majitelem. Musím to nějak danit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7750
15.3.21 19:13

Tak když už to máš bez smlouvy tak už to je asi jedno. Leda by tě někdo práskl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
15.3.21 19:17

Danit černý příjem je dost blbost :lol:
Hod je do pračky na 60 a budou čisté :lol:
Bez udání se to nemá nikdo jak dozvědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
15.3.21 19:17

Prijem danut musis, i kdyz je to bez pisemne smlouvy, ale daji uplatnit vydaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19753
15.3.21 19:18

Musíš, ale pokud máš jako příjem jen invalidní důchod a v daňovým přiznání si uplatníš slevu na poplatníka, tak žádnou daň ve finále platit nebudeš. Pokud tě ale někdo udá, že pronajímáš a nedáváš daňovko, tak dostaneš flastr i když ve finále žádná daň nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75910
15.3.21 19:45
@Anonymní píše:
Jsem samoživitelka v inv. důchodu a vlastním dům ve kterém i s dítětem bydlím. Dům byl na spadnutí, musela jsem udělat střechu a teď splácím 6000 Kč úvěr ze stavební spoření. Abych na to měla, pronajala jsem pokoj (bez smlouvy) a za míň, než je splátka. Je to jako spolubydlení, jenže s majitelem. Musím to nějak danit?

A jinak to, že je to za míň, než splátka, nehraje roli, jednak musíš podat DP i při ztrátě a druhak, jako náklad se dají uplatnit pouze úroky z úvěru, ne celá splátka. Plus v případě, že pronajímáš jen pokoj, tak ne celé, ale pouze poměrná část.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1544
15.3.21 21:56

Rozhodující je, jestli existuje nějaký důkaz, že nájemník platil nájemné.
Jestli ano, pak by bylo vhodné přiznání podat. Vzhledem k možnosti uplatnit výdaje a slevy stejně žádnou daň platit nebudeš. Byla by to ale pojistka proti případnému udání nebo vydírání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.4.21 01:58

Ahoj,
financak nezajimaji Tve dluhy. Ani ze jsi samozivitelka a ze mas tvrdy zivot. Mas najemnika na cerno. To financak zajima! Ze to ve vysledku bude „sul nul“ je jedno, nepodstatne!. Damy z uradu i panove lovi nesmysle. I kdyz vyuctujes rekostrukci a domu ale spatne, protoze nevis ze tohle muzes vubec udelat, no tak se na Tobe muzou hezky „povozit“!
Ovsem Verim ze budou NORMALNI! :kytka:

Tom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.4.21 02:09
@JTom píše:
Rozhodující je, jestli existuje nějaký důkaz, že nájemník platil nájemné.
Jestli ano, pak by bylo vhodné přiznání podat. Vzhledem k možnosti uplatnit výdaje a slevy stejně žádnou daň platit nebudeš. Byla by to ale pojistka proti případnému udání nebo vydírání.

Ahoj,
financak ma pravo si dozadat vypisy z uctu jakykoliv bankovnich instituci ( tedy v ramci CR, mimo zadaji, ale ne vzdy je vyhoveno :D ). Samozrejme jina zalezitost je hotovost :)
hotovost je neprokazatelna. :palec: A i s temy pohyby na uctech pokud jsou v rozumne mire se to da logicky vysvetlit ( cili obcas lhat zrejme)…

Tom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat