Čárky v souvětí :)

5323
28.5.15 11:17

Prosím o radu, čárky v souvětí :)

Zdravím všechny :)
Mohla bych požádat o radu ohledně čárek v souvětí? Nemůžeme se doma shodnout na jednom souvětí a budeme rádi, když nás rozsoudíte :mrgreen: Napsala jsem záměrně bez všech čárek a jsem zvědavá, kdo z nás má pravdu :mrgreen: Díky za rady :kytka:
Dobrý den
zasílám domluvenou nabídku realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci tuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
28.5.15 11:19

Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku. Realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci, tuším.

kdo oni pojedou? zni to fest neuctive, napis tam kdo.

dobrý den kdo? koho zdravis? Lepe je napsat dobry den, paní doktorka Nováková. nebo dobrý den, Vážená paní Nová…

Příspěvek upraven 28.05.15 v 11:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1697
28.5.15 11:20

Dobrý den, zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná, až pojedou na dovolenou(,) někdy v červenci, tuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23880
28.5.15 11:22

Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku realizace, bude možná, až pojedou na dovolenou, někdy v červenci, tuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
28.5.15 11:22
@MarieOVMUC píše:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku. Realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci, tuším.

kdo oni pojedou? zni to fest neuctive, napis tam kdo.

dobrý den kdo? koho zdravis? Lepe je napsat dobry den, paní doktorka Nováková. nebo dobrý den, Vážená paní Nová…

Příspěvek upraven 28.05.15 v 11:20

To už bylo zmíněno v předchozí komunikaci. No mě se to také nelíbilo, napsala bych to jinak, ale přítel musí mít vždy pravdu, že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
28.5.15 11:23

Celá ta věta zní hrozně divně, je to kostrbaté a sdělení je jaksi neurčité. Věta je příliš dlouhá, v obchodní korespondenci je lepší používat kratší, jasně formulované věty. Pak byste se vyhnuli problémům s čárkami.

edit: To oslovení je taky děs, je to nezdvořilé. Jak psal někdo výš, je lepší začínat mail Vážený/á pane/paní XXXX

Příspěvek upraven 28.05.15 v 11:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
28.5.15 11:24
@bubulina píše:
Dobrý den, zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná, až pojedou na dovolenou(,) někdy v červenci, tuším.
@kamiŠ píše:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku realizace, bude možná, až pojedou na dovolenou, někdy v červenci, tuším.

Přesně tak jsem mu to opravila, ale on si stojí za tím, že je to takto:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci tuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
28.5.15 11:25

To je jednduchý. Napiš to úplně jinak a nepoužívej souvětí :lol: Tohle je hrozně paskvilní věta :lol: Já ani nerozumím významu tý věty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23880
28.5.15 11:26
@roksy25 píše:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci tuším.

Jenže takhe najednou to nejde ani říct, potřebuješ se nadechnout, ať si to řekne nahlas jak je to blbý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
28.5.15 11:27
@Froseth píše:
Celá ta věta zní hrozně divně, je to kostrbaté a sdělení je jaksi neurčité. Věta je příliš dlouhá, v obchodní korespondenci je lepší používat kratší, jasně formulované věty.
Že jo, no nutně si to chtěl zpracovat sám, přitom je to moje práce :mrgreen: Snažím se těm korespondencím dát formu, ale s nimi je to vážně těžké :cert:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22501
28.5.15 11:28

Bych z toho udělala uplně jiné věty. Je to šílený todle. A neuctivý.
Ale když to musí být, napsala bych to takhle:

Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná, až pojednou na dovolenou - někdy v červenci tuším.¨

Zapomněla jsem čárku před až, opraveno

Příspěvek upraven 28.05.15 v 11:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
28.5.15 11:28
@bubulina píše:
Dobrý den, zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná, až pojedou na dovolenou(,) někdy v červenci, tuším.
@kamiŠ píše:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku realizace, bude možná, až pojedou na dovolenou, někdy v červenci, tuším.
@roksy25 píše:
Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná až pojedou na dovolenou někdy v červenci tuším.

To je sice krásný, ale ty dva příspěvky, který jsi citovala, tak jsou úplně o něčem jiným.
V jednom se zasílá nabídka, která se bude realizovat a v druhým se posílá nabídka realizace, která bude možná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
28.5.15 11:29

Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku, realizace bude možná až pojedou na dovolenou, někdy v červenci, tuším.

Ale celé je to kostrbaté:-D Já bych napsala:

Dobrý den,
zasílám domluvenou nabídku. Realizace bude možná během července, až odjedou na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
28.5.15 11:30
@RadkaCh píše:
To je jednduchý. Napiš to úplně jinak a nepoužívej souvětí :lol: Tohle je hrozně paskvilní věta :lol: Já ani nerozumím významu tý věty :lol:

No to mi povídej, pak z toho odstranil „tuším“ a přidal „pravděpodobně“ a myslel si, že mě uchlácholí :mrgreen: Předělat nelze, nenechal si říct a poslal to :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
28.5.15 11:33
@RadkaCh píše:
To je sice krásný, ale ty dva příspěvky, který jsi citovala, tak jsou úplně o něčem jiným.
V jednom se zasílá nabídka, která se bude realizovat a v druhým se posílá nabídka realizace, která bude možná :lol:

Jo vidíš, teď jsem si všimla, že kamiš to posunula o jedno slovo a změnila význam :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama