Psychický teror ze strany manželovi rodiny

Napsat příspěvek
Velikost písma:
13258
6.2.23 16:36

Zakladatelko moc nechápu, co řešíš… manžel je na tvé straně, tak jednoznačně ukončit osobní kontakt. Respektive nejezdit, nevolat, dokumentovat. Já bych si ji i blokla. Ať s nimi komunikuje jen manžel…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34072
6.2.23 16:42
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu, už začínám být zoufalá. Pokusīm se to vzít srozumitelně. S manželem jsme spolu 15 let, z toho 6 let manželé. Náš vztah byl vždy výborný a nemám si v této oblasti na co zatěžovat. Obrovský problém pro mne představuje manželova rodina. Začalo to když jsme spolu začali chodit, tchyně se mne při každém setkání vyptávat, jestli jí budu půjčovat děti, že jsme mladý a nevíme jak se o ně postarat a že ona nám pomůže ( mne bylo v tu dobu 28 let).Nemám nic proti styku dítěte s prarodiči, ale jejich styl péče o dítě je trochu mimo. V tu dobu jsem to brala tak, že se prostě těší na vnoučata. Postupem času asi po 3 letech našeho vztahu jsem se dozvěděla, co to jejich půjčování obnáší. V praxi to znamená to, že se narodí dítě a když mu je půl roku, přebírají ho do péče babičky, jedna babička si ho vezme od pondělí do pátku a druhá o víkendu, další týden se prohodí. Rodiče se s dítětem stýkají pouze při předávání + o Vánocích a třeba 3 víkendy v roce. Já si pod pojmem půjčování dětí vyložím třeba návštěvu, občas pobyt přes víkend, jít s vnoučetem ven, do cukrárny apod. Určitě nejsem ta, co by nedala dítě z ruky. Vzniklé nedorozumění jsem se snažila vysvětlit, pokoušela jsem se je ujistit o tom, že nevidím důvod jim bránit ve styku, ale, že takto si rodinu nepředstavuji a jejich zvyklostmi se řídit nebudu. Asi to nepochopili, protože ten jejich způsob je jediný správný a začali nadávky do svní. Můj manžel v tu dobu ji dávno prozřel, zjistil, že toto opravdu nikdo nedělá a na mé straně je od samého počátku, dokonce si myslím, že je skvělým tátou, protože on tu péči doma neměl. Nicméně vdát se do rodiny, kde se mnou budou jednat takto se mi opravdu nechtělo, tak jsem se se s ním rozešla ( asi po 5 letech a opravdu jenom díky nim). Manžel ovšem tak žadonil a hlavně mne ujištoval o tom, že my si život zařídíme po svém a prakticky neexistujícího vztahu mezi ním a jeho rodiči jsme se dali dohromady, před 7 lety jsme se vzali a jeho rodina mi dělá peklo na zemi. Narodil se syn ( 3 roky), tchýně se na něj byla podívat v porodnici, pak nic. Já jí každý týden zvala na návštěvu, nabízela jí, že ho může vzít v kočárku ven, požádala jsem ji i o hlídání, pozvala jí na Vánoce, na několik víkendů k nám na chalupu, snažila jsem se k ní nacpat na návštěvu - naprosto všechno ignorovala, syna od narození do jeho 7 měsíců neviděla ( bydlí asi 15 min autem od nás). Vždy mi na jakékoliv pozvání odvětila, že si počká na půjčování a pak si ho vezme na týden ( to dítě, pro které je cizí). Nadávky se vrátili a přidalo se k tomu vyhrožování : pokud mi nebudeš dítě půjčovat, tak ho radši zabiju, nebo źe mi syna unese a už ho nikdy neuvidím jejī bratr vyhrožuje tím, že na adresu mého táty provolává, že smrtelná autonehoda se může stát každému, dále se mne ptá jestli má moje máma v pořádku srdce, jestli bych se o ní nebála, kdyby jí dva zakuklenci naložili do auta a zmlátili. Toto vše kvůli tomu, že se chci i já starat o svoje dítě, na druhou stranu s takovými lidmi já nenechám syna ani minutu. Při posledním se tkání syna učila, źe maminka je svině, nemá ho ráda a jestli by nechtěl bydle u ní a to v naší přítomnosti.Teď problém, když se rozvedu přijdu o manžela, v celé věci plně stojí při mě.Svému strýci dal i pár facek, svojí matku nazývá krávou, co to nemá v hlavě v pořádku, hádá se s ní, nadává jí, ale vše zbytečné. A ve výsledku stejně nic nezískám, protože prarodiče mají právo na styk s dítětem. Tchyně syna viděla asi 4× za život, což pokud se na tom bude točit tak se obávám, že mi někdo nařídí, ať jí ho posílám ( žádný důkaz na jejich chování nemám), hrát si na chudinku babičku ona umí velice dobře. Já už jsem totálně vyschízovaná, bojīm se o život syna i svých rodičů a nemám to jak prokázat. Omlouvám se ta román a spoustu chyb, neuměl by mi někdo poradit? Na OSPODU mi jen opakují, že babička má právo vnuka vídat a mám se pokusit s nimi vycházet

Moc tě teda nechápu, tvůj chlap stojí při tobě, ale ty jsi ho už jednou kvůli jeho rodině opustila, a teď se ti opět honěj myšlenky na rozvod. Proč? On přece nemůže za to, jaká je jeho rodina. Babička má právo vnuka vídat, ale těžko ti bude diktovat, kdy a jak dlouho ho bude mít. Tak se odstěhujte na druhý konec republiky, a máte klid. Divím se, že jsi syna tchyni vnucovala, zvala jí horem dolem k vám atd. Možná jsi už od ní mohla mít pokoj dávno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1552
6.2.23 17:23

Nemůžete se někam odstěhovat a změnit telefonní čísla?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
6.2.23 19:28
@dolow píše:
@terien to já právě nevěděla

Vždyť ses kvůli tomu s mužem i rozešla, tak co jsi nevěděla?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4383
6.2.23 20:30

Tak to je síla. Jedině co můžeš udělat je : Nestýkat se s nimi, a když už, tak všechno si nahrávej. Jakmile budeš vědět že budeš s nimi v kontaktu, pusť záznamník a nahrávej. I to by stačilo jako důkaz. Vyhrožovat smrtí je odpornost. Snaž se s nimi opravdu nestýkat. DRŽ SE!! :hug: :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3560
7.2.23 12:32

A v čem ti pomůže rozvod? Naopak přijdeš o člověka, který stojí při tobě. Babka si může vymoci kontakt i když budeš rozvedená. Už dávno jsi měla všechno nahrávat a ukládat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21552
7.2.23 12:38

Davno bych podala TO.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová