Řešily byste dál s neschopnou ČOI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 21:49
Řešily byste dál s neschopnou ČOI?

Milé maminky, před 3,skoro 4 roky mě poškodil podnikatel, kterému jsem zaplatila 5 000 CZK. Službu jsem u něj reklamovala, opravu neprovedl, hradila jsem si ji u jiného podnikatele sama za další peníze. Reklamaci nevyřídil včas ve lhůtě 30 dní. Obrátila jsem se proto na Českou obchodní inspekci, která nemůže řešit obsahovou část reklamace, ale má řešit nevyřešení reklamace ve 30 dnech. ČOI byla nečinná 2 roky. Potom jsem se obrátila na ministerstvo, které je nadřízeným orgánem ČOI, kde vedli s ČOI opakovaná správní řízení a zjistili, že ČOI opravdu byla nečinná. Další rok korespondence. Ministerstvo opakovaně urgovalo ČOI, aby něco dělala. Po 3,skoro 4 letech mi přišla 3 řádková zpráva od ČOI, že nenašli nic, co by mohli podnikateli vytknout :-).
To je pochopitelně blbost.
Pokračovaly byste dál? Mohu si opět stěžovat na ministerstvo, že ČOI nejednala účinně a správně. Žádné odškodnění z toho nikdy mít nebudu, šlo mi o to, aby někdo řešil arogantního podnikatele, který může poškozovat další lidi.
Je jasné, že ČOI to zazdila úmyslně. Daly byste tomu čas a řešily to dál? Jen mě zajímá váš názor…
Děkuji. Omluva za anonym, osob. důvody

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3744 příspěvků 15.02.18 21:53

Neuveritelne 8o podle me ti necinnosti uradu vznikla skoda

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 15.02.18 21:58

Pokud není vyřízena reklamace v této lhůtě, ČOI má zahájit správní řízení https://www.dtest.cz/…-se-pocita/9

beruska777
Kecalka 265 příspěvků 15.02.18 22:10

Já bych to teda řešila, už jen proto aby nemohl ten podnikatel poškozovat jiné a taky se mi nelíbí, že to jen tak zametli pod koberec. I když možná už z toho nic mít nebudeš, ale to že to neřešili vůbec by mě naštvalo a po třech letech ti napíšou tři řádky a to ještě úplnou blbost :nevim:

Nika1987
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 15.02.18 23:06

Urcite jinak se v tomto státě nikdy nic nezmění. Držím palce!

Knihomyš
Extra třída :D 10506 příspěvků 15.02.18 23:08

Asi bych to zkusila řešit formou občanského sporu, tedy soudně a s právníkem, pokud by mi to stálo za ten čas a peníze. Existují i takové ty „právní weby“, co si pak vezmou podíl z vysouzené částky :think:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 15.02.18 23:21

Určitě bych neúnavně bombardovala. Co ombudsmanka?

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 15.02.18 23:42
@Anturie píše: ....... Co ombudsmanka?

Promiň, ale apríl bude až 1.4.. :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 23:51

@Jirka765 ombudsmanka nanic, uz jsme u ni resili kdysi neco jineho, absolutne bez efektu a to rika spousta lidi @Anturie

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 15.02.18 23:58
@Anonymní píše: ......před 3,skoro 4 roky mě poškodil podnikatel........
:nevim: 3-4 roky je dlouho. Podle mě je blbost do toho investovat čas či peníze. Buď to řešit hned a nebo to nechat být. Ten právník měl nastoupit cca do 2m. po té události.
Možná, než se tím zabývat je lepší si někde třeba přivydělat nebo někde ušetřit. Tohle se stane asi každému, ale pak už je člověk alespoň opatrnější či chytřejší. Já bych to nechal být a koukal se dopředu. Sám jsem „ztratil“ stotisícové částky a jsou lidi, co přijdou o vše. Proto vím, že je nesmysl se tímhle stresovat- důležité je zdraví, optimismus atd. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 00:05

@Jirka765 Já ale říkám, že na tom nic nevydělám, píši to viz výše v příspěvku. S právníkem jsem konzultovala, podle něj by to bylo komplikované, proto jsem jen dávala podnět ČOI-jen proto, abych trošičku znepříjemnila život dotyčnému podnikateli. Netuše, že ČOI není schopna a ochotna jen hnout malíčkem ve prospěch občana, ačkoliv je královsky placena z našich daní. Nikdo nemohl tušit, že tak jasný případ bude pro ČOI po 4 roky, řekněme, nejasný. Běžný postup ČOI by měl být:prošetřit, zavést řízení, uložit pokutu (a hlavně mu tam otravovat) :-).Jiný účel nebyl. Nicméně dál to řešit nemá smysl.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 16.02.18 07:17
@Jirka765 píše:
Promiň, ale apríl bude až 1.4.. :mrgreen:

Dobře no :mrgreen: blbý nápad…

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 2965 příspěvků 16.02.18 07:33

Uprimne, pokud jsi to nechala vyhnit 3-4 roky, tak už je to jedno, nechala bych to být, příště to řeš efektivněji, kauza stará 3 roky by mi za promrhany čas nestála.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.18 07:56

Kvůli 5000,– bych se tedy neobtěžovala, ale stejně je to bordel :cert:.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.02.18 08:24
@Anturie píše:
Dobře no :mrgreen: blbý nápad…

Napsat VOP samozřejmě jde, pokud chce někdo získat odpověď vhodnou jako exemplář do muzea kuriozit či do muzea cenzury, lží a podvodů. :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama