Reklama

Rizikové těhotenství, resp. neschopenka na vlastní žádost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 22.04.09 16:52
Rizikove tehotenstvi, resp. neschopenka na vlastni zadost

Ahoj holky,
rada bych znala Vasi zkusenosti s tim, ze si reknete o „rizikove“. Hlavne spise v pripade, kdy je to opravdu, ze proste chcete byt doma (resp. nejsou vazne zdravotni problemy).
„Narazila“ jste s tim nektera u doktora ?
Diky moc ..uz jsem z toho magor…se bojim zeptat, vsichni rikaji at se nebojim :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.04.09 16:55

v gennetu mi dali automaticky po IVF, ale ja si to teda pak vyzrala, od zacatku tehotenstvi sjem skoro nevytahla paty z domu …

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 22.04.09 17:00

Sama dr se me ptala, jestli chci zustat doma snad pri prvni prohlidce. A to jsem nemela ani zadnou kor namahavou praci - jsem ucitelka. Nechtela jsem ji a zustala doma az od noveho skolniho roku, tedy cca posledni 4mesice.

mado
Závislačka 4709 příspěvků 22.04.09 17:07

Mě dr. vypsal neschopenku, aniž by se nějak ptal, zda ji chci nebo ne. Podotýkám, že jsem ""závažné zdravotní důvody"" neměla. Ale bylo to fajn, neprotestovala jsem. M

sandrik
Neúnavná pisatelka 19774 příspěvků 22.04.09 17:36

no nevím, ale já bych doma nevydržela a práce mě baví, takže mě by to ani nenapadlo
když jsem těhotněla s dcerou chodila jsem do práce a do školy a v 7m dělala státnice, nějak si neumi představit být doma, navíc mi to přijde trochu (dost) nefér, pokud nejsou vážné zdrav.komplikace, tak by lékař neměl neschopenku nabízet ani vyhovět „žádosti“, ale to je o tom kdo určí „závažnost“ že? každý má něco, co se dá „přifouknout“ aby to vypadalo jako dostatečně závažné pro neschopenku

ale to je na jinou diskusi, to jsi asi slyšet nechtěla
 Sandra

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 22.04.09 17:55

Taky bych doma nevydrzela. :nevim: Nota bene, ze Dr. ti vubec nemusi napsat vychazky a pak byt 8mes doma na zadku, s povolenou hodinou denne, to by me fakt nebavilo. Tak bacha… :wink: I kdyz musim rict, ze poslednich 6tydnu pred TP jsem si doma uzivala. :D

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 22.04.09 18:52

Ahoj,

dr. se zeptej, za to vážně nic nedáš, ale čekala bych s tím, že budeš mít rozepsané vycházky… :wink: :wink: :wink:
Já jsem teda taky byla doma na PN, sice né ze zdravotních důvodů,…ale „díky zaměstnání“ a dr. mi ji napslala bezproblémů.

efča
Kelišová 5959 příspěvků 22.04.09 20:19

Ahoj,

no já si myslím, že ti neschopenku napíše Dr. bez problémů.
Já jsem byla za exota, když jsem pracovala až do toho 34 tt. Doktorka říkala, že když odmítne PN napsat, tak jdou pacientky k jinému Dr., který ji napíše bez problémů…takže píše všem.

Nicméně já to teda nechápu…PN jenom proto, že chci být doma. :roll:
V případě zdravotních problémů nebo rizikového pracoviště naprosto chápu holky, které jsou na neschopence.Ale bezdůvodná PN se mi teda příčí… Náš stát je holt dojná kráva, tak toho lidi využívají…

Efča

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.04.09 20:30

Efčo, rozumím ti, ale taky rozumím těm, co chtějí být doma. Já to třeba s Anežkou měla tak, že jsem na PN odešla 4 měsíce před porodem proto, že jsem učitelka a tenkrát u nás ve škole (v mé třídě navíc) propukla nějaká střevní viroza nebo co (prostě děti :poblion: jedno po druhém. Volala jsem to doktorovi, jestli by mi nenapsal neschopenku, že mám strach, že to chytnu taky. Napsal mi ji bez problémů a já počítala s tím, že tak za týden se do práce zase vrátím. Omyl, už jsem nenastoupila, doktora to snad ani nenapadlo. Dodnes si pamatuju, jak mi bylo, když jsem po tom týdnu jela od doktora a bylo mi jasné, že do práce už do porodu nepůjdu. Připadala jsem si hrozně, bylo mi až skoro trapně, že budu 4 měsíce doma, když mi absolutně nic není. Časem jsem si zvykla a smířila se s tím (i s tím, že jsem se vlastně ve škole s nikým nestihla rozloučit a po MD jsem se tam už nevrátila - pro nadbytečnost..). Plánujem další mimi a pokud se zadaří, budu si hodně rozmýšlet, jestli zůstat doma či ne - zvlášť zezačátku mi to přijde dost nebezpečné, ani ne tak pobývat mezi dětmi jako spíš cestování přeplněnou MHD plnou chrchlajících lidí. A zvlášť poté, co jsem na podzim potratila, mám strach ještě mnohem větší..

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 22.04.09 20:31

Jo, mne se to taky prici. Chodila jsem do prace do 32.tydne a to nemam zrovna pohodovou praci a jedno male dite k tomu. Pak jsem sla na MD driv kvuli zdravotnim komplikacim, uz toho bylo moc.
Ale pocitej s tim, ze dostanes vychazky a taky s tim, ze i tehotnym ted chodi kontroly vis nez driv, vic to hlidaji. Mne osobne by to nebavilo. Ted uz jsem doma a zacinam se nudit…kdyz je starsi ve skolce…

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 22.04.09 20:34

Neboj, ja pracuju v nemocnici a do prace jsem dojizdela hodinu tam a hodinu zpet s dvema az tremi prestupy. Behem tehotenstvi jsem mela dve virozy a vzdy jsem to chytla od manzela, v nemocnici ani v busu nikdy.

efča
Kelišová 5959 příspěvků 22.04.09 20:37

Hkac,

být ve tvé situaci, jednala bych stejně :wink:
To je úplně jiný případ. Ty jsi cíleně nechtěla zůstat doma už na úplném začátku těhotenství. A práce ve školství v období nemocí je podle mě riziková :wink:

Efča

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.04.09 20:39

Mroe, já před prvním těhu byla nemocná hodně málo, ale po nástupu do práce po MD (a nevydařeném druhém těhu) jsem onemocněla hned dva dny po nástupu a ve zkušební době jsem to stihla třikrát a jsem přesvědčená, že to bylo hlavně kvůli MHD. A navíc můj obvoďák mě hned zezačátku připravoval na to, že budu častěji nemocná. Teď od dubna se mi objevilo nové spojení do práce, které nejenže je minimálně o čtvrt hodiny kratší, ale hlavně je to jen bus a přívoz, takže žádné nacpané metro. Tak jsem klidnější, ale ono ani mezi těmi dětmi člověk nikdy neví.. No pro mě je to zatím hodně předběžné, ještě nejsem ani těhotná, ale s ředitelkou jsem o tom mluvila, že se může stát, že zůstanu hned doma.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.04.09 20:41
efča píše:
Hkac,

být ve tvé situaci, jednala bych stejně :wink:
To je úplně jiný případ. Ty jsi cíleně nechtěla zůstat doma už na úplném začátku těhotenství. A práce ve školství v období nemocí je podle mě riziková :wink:

Efča

Možná to tenkrát byl jiný případ, ale jestli se mi podaří otěhotnět, tak už to bude stejné, zatím jsem rozhodnutá zůstat doma co nejdřív. Záleží teda jak by to bylo s vycházkami, ale ty mi doktor minule napsal neomezené a jen řekl, že je nemám zneužívat.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 22.04.09 21:33

Lolinko - a proč chceš jít na PN? Máš nějaké problémy? (zvracení, omdlévání apod.), nebo Tě to v práci nebaví? Na ty problémy by Ti asi PN dr. napsal, pokud Tě nebaví práce, tak mi to přijde divné :?
Já byla v prvním těhu na PN hned od potvrzení těhotenství - špinila jsem (myslela jsem, že mám MS, jen byla taková „divná“ a „cosi“ mi vnuklo udělat si test a byla tam // 8O ), tak jsem měla klidový režim. Dostala jsem ji na 14 dnů s tím, že mám přijít na kontrolu (do poradny) a po těch 14 dnech jsem dr. aktivně přesvědčovala, aby mi PN ukončil (nevím - možná kdybych nechtěla, tak by mě doma nechal - problémy se špiněním jsem měla v tom těhu až do 26.tt), ale doma to bylo fakt na houby :? Jednak řízené vycházky a druhak jsem se pořád pozorovala, co mě kde píchá :roll:

Mně osobně se tohle zneužívání systému příčí :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >