Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
A proč si je nepozvala k Vám na oslavu? My malým dětem přes pohled nebo sms nepřejeme (nic z toho nemají) ale přijedeme popřát na pozvání.. Tak jestli třeba nečekají, že je pozveš na buchtu aby prckovi mohli popřát..?
@Kallkapa
Nic z toho nemají? Moje švagrová onehdá ztropila fejsbůkovou hysterickou scénu, jaký my (tedy tchýně a švagrová, jak jinak) ošklivý lidi, když jsme sotva dvouleté dceři neposlali smsku s přáním k svátku. Takových komentářů, kde ji litovali, do jaké rodiny že to přivedla dítě, o které nikdo nemá evidentně zájem…
![]()
Upřímně, já ani netuším, kdy mají dítka mých sourozenců, švagrových, sestřenic a bratranců narozeniny.. prostě nevím.. vím jen rodiče, syna, přítele a ségru…
v mém případě bych z toho drama asi nedělala a spíš je třeba pozvala na oslavu
Jinak narozeniny mýho kluka si pamatuje asi jen moje mamka, připomínat to musím i jeho tátovi
ale prostě předem upozorním a je to ![]()
@ncc1701 píše:
@Kallkapa
Nic z toho nemají? Moje švagrová onehdá ztropila fejsbůkovou hysterickou scénu, jaký my (tedy tchýně a švagrová, jak jinak) ošklivý lidi, když jsme sotva dvouleté dceři neposlali smsku s přáním k svátku. Takových komentářů, kde ji litovali, do jaké rodiny že to přivedla dítě, o které nikdo nemá evidentně zájem…![]()
Ne, nemají. Mnohem více mají z toho, když jim někdo osobně potřese kopýtkem a strčí jim omalovánku. (můj názor, každý slaví/neslaví narozeniny jinak..)
Hele ja kdybych nehlasila predem, tak se asi taky nikdo neozve. A u me je to stejne, nepamatuju si vsechny narozeniny, takze me fakt musi nekdo predem informovat. Nedelej si z toho hlavu, pozvi rodinu na kafe a mas t ![]()
Úplně tě chápu. Když měl můj mladší svátek, tak si nevzpomněl nikdo z mojí strany (už je to 6. kluk) a když měl první narozeniny, tak si nevzpomněl nikdo z manželovi strany. Respektive - tchyně si vzpomněla, přijela neohlášená na den jeho narozenin, když si v poledne odskočila z práce - malej spal na balkóně a ani ho neviděla. Na oslavu, na kterou jsme jí zvali všichni zvlášť aspoň dvakrát, tak odmítla s tím, že má práci na baráku…
![]()
Taky mě to sžírá a myslím, že tohle jim nikdy nezapomenu. A asi je otázkou času, kdy to tchýni vyčtu.
Jinak všem našim sourozencům i jejich dětem fakt posíláme přání, nikdy jsme na nikoho nezapomněli. Neřeknu, někdy se to někomu stát může, ale když se to stane všem najednou, tak to fakt bolí…
Moje rodina pravidelně zapomíná na moje narozeniny, už se tomu jenom směju (třeba když slavnostně moje máma přála mému muži k svátku, který má dva dny před mýma narozkama a na mě si nevpomněla), i když samozřejmě trochu to zamrzí, my jsme vždycky byli „slavící“ rodina. K vánocům dostali kalendář, kam jsem jim zvýraznila všecky svátky a narozeniny v rodině, tak doufám, že třeba letos aspoň zavolají
Každopádně narozeniny dcery (nojo, byly první, takže událost) jsem řešila dost s předstihem, uspořádala malou oslavu a nejbližím napsala, že jestli budou chtít dorazit, budou vítáni. Vzdálenějším příbuzným samozřejmě nepíšu, ale obě babičky i dědové to věděli a přijeli.
Když u nás je to prostě zažitý takhle. Mamka přichystá jako společný oběd u nich. Loni jsme přivezli dort a všichni to kvůli nemoci odřekli. U nás to tak prostě funguje, my jsme ty odrodilci a ty narozeniny a svátky řešíme takhle. My taky na oslavy nejezdíme, a přesto si přejeme. Jinak pohledy vždy mají úspěch, volají, jak se líbí a tak, takže myslím, že z toho snad něco mají. Ale asi o tom zapřemýšlím, když to tu čtu, a asi se zruší i to
.
Časem si zvykneš, věř mi
ještě ti to bude pár let trvat, ale zvykneš ![]()
@Anonymní píše:
Moje rodina zapomněla na narozeniny
Promiňte, musím se tu vypsat, nebo se zblázním.
Vím, že si zaťukáte na čelo, co mám za nicotný „problém“, ale mě to tak strašně sžíráa nemám to komu říct.
Jsme velká, spokojená rodina. Já s mužem teda bydlíme od všech ostatních daleko, ale vídáme se tak jednou za měsíc, v létě častěji. Vztahy fungují dobře, máme se rádi. Babička má celkem pět vnoučat, náš je nejmladší. Vím, že když jsme se odstěhovali, bude naše dítě takové „odstrčené“, tak to prostě je, je to daň z toho, že bydlíme daleko. Včera měl náš prcek druhé narozeniny a normálně mu nikdo z mojí rodiny nepopřál. N-I-K-D-O. Já posílám dětem sourozenců k svátkům a k narozeninám vždycky pohled. A on si na toho našeho nikdo nevzpomněl. Ale co mě na tom nejvíc štve, že ani moje mamka.
Jsem zklamaná a nějak se s tím neumím vypořádat.
Chápu, že tě to mrzí, alejak už tu psala @Kallkapa čekali, že je pozveš na oslavu. Já to tak dělám, i když slavíme my. Jinak tchán s rodinou už mi taky dvakrát nepopřáli k narozeninám, jinak ke všemu, nám všem jo, neví kdy je mám a nehrotím to. A před 2 nar. malé se ptal kdy je má, to už mě rozčílilo
.Cizí, se kterými bydlí, si pamatuje a vlastní vnouče ne. Teď už to neřeším, nejezdíme tam a když občas přijede tak se to dá přežít. Ještě, že bydlí daleko
.
@claire91 ale oni vůbec nečekali, že je pozvu, my oslavy neděláme. Oni prostě zapomněli ![]()
Uplne te chapu, a vim jak ti je…taky by me to bylo lito takovy veci ja si hodne beru…
Abych trosku upresnila, u nas to je tak ze z me strany si rodina vzpomene, i pisou me na muj mobil sms k svatku, narozkam synovi, a ja je pak zvu na oslavu narozek, svatky moc neslavime, ale dostane vzdy neco.
No a z manzelovy strany ani sms nenapisou to me docela mrzi, ale cert to vem..
Taky je zvu na oslavu a prijedou.Ale je fakt ze my jsme od nich cca 20 km. A nase moji rodinu, mam v miste bydliste.
Moje rodina zapomněla na narozeniny
a nemám to komu říct.
. N-I-K-D-O. Já posílám dětem sourozenců k svátkům a k narozeninám vždycky pohled. A on si na toho našeho nikdo nevzpomněl. Ale co mě na tom nejvíc štve, že ani moje mamka.
.
Promiňte, musím se tu vypsat, nebo se zblázním.
Vím, že si zaťukáte na čelo, co mám za nicotný „problém“, ale mě to tak strašně sžírá
Jsme velká, spokojená rodina. Já s mužem teda bydlíme od všech ostatních daleko, ale vídáme se tak jednou za měsíc, v létě častěji. Vztahy fungují dobře, máme se rádi. Babička má celkem pět vnoučat, náš je nejmladší. Vím, že když jsme se odstěhovali, bude naše dítě takové „odstrčené“, tak to prostě je, je to daň z toho, že bydlíme daleko. Včera měl náš prcek druhé narozeniny a normálně mu nikdo z mojí rodiny nepopřál
Jsem zklamaná a nějak se s tím neumím vypořádat