Rozbila jsem starozitnost

Anonymní
25.5.21 16:44

Rozbila jsem starozitnost

Ahoj, prosim anonym, cejtim se trapne a blbe. Na vikend jsme byli u tchyne, ja jsem ji pomahala v kuchyni pripravit grilovacku, mamka si odskocila. Krajim zeleninu a ze zadu se ke mne priblizil manzel, jakoze mne placne pres zadek, hrozne jsem se lekla a strcila do kredence, ten se rozhoupal a ze shora slitla polevkova misa, co ma mamina po prapraprababicce jeste ze stareho rakouska. No strasne jsem se rozbrecela, vyjela po manzelovi co to je za hov*do. Mamina mne ujistovala, ze se nic nedeje, ale bylo na ni videt, ze ji to moc mrzi. A ja ted nevim co mam delat. Obvolala jsem nekolik starozitnosti a vetesaren, ale ty ceny aby vypadala k svetu jako byla ta jeji jsou sileny palky, ktere jsou pro mne uplne mimo muj vesmir. Manzelovi jsem rekla, ze ji teda vezmeme spolu k mori, protoze naposledy byla nekdy pred 30ti lety, ale o tom muz nechce nic slyset. Furt na to od nedele myslim, a premyslim jak ji to alespon trosku kompenzovat. Tchyne je pro mne jako druha maminka, ale ten vyraz kdyz pribehla a smutne oci mne moc trapi :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22717
25.5.21 16:50

Hele to ji přejde, jde o věc ne o život. Bych byla naštvaná spis na manžela, než sebe. Tak maminku pozvete na nějakou dobrou večeři, kup ji kytku a ještě jednou se omluv, jestli je to normální ženská, nebude se zlobit a hrotit to a ani nebude čekat, ze ji sezenes jinou mísu, tu stejně nenahradíš, jestli byla v rodině po generace, ani kdybys ji koupila nějakou prevekkou ze zlata.

Příspěvek upraven 25.05.21 v 17:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 16:59

@Kriss Tina prave ze tam nejde o tu vec spis jakou pro ni mela citovou hodnotu a tu pychu, ze ji dostala a chranila. Ji opecovala pomalu jak dalsi vnouce. Naposledy ji pouzila na nasi svatbe pred 7 lety a proto mi je z toho jeste hur :,( ikdyz rikala ze se nic nedeje tak bylo videt ze to nemysli uprimne a moc ji to mrzi

• Citovat
  • Nahlásit
609
25.5.21 17:03
@Kriss Tina píše:
Hele to ji přejde, jde o věc ne o život. Bych byla naštvaná spis na tchána, než sebe. Tak maminku pozvete na nějakou dobrou večeři, kup ji kytku a ještě jednou se omluv, jestli je to normální ženská, nebude se zlobit a hrotit to a ani nebude čekat, ze ji sezenes jinou mísu, tu stejně nenahradíš, jestli byla v rodině po generace, ani kdybys ji koupila nějakou prevekkou ze zlata.

Na tchána?? Proč?
Nějaká pojistka se na to nevztahuje?
Pokud tchyně nic nechce, tak to asi fakt neřeš, horší by bylo, kdyby po tobě požadovala náhradu. Nemá mít vzácnou starožitnost na kredenci, co se houpe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
25.5.21 17:06

@Karamba2020 pardon, manžela, ze do ni strka, já z původního příspěvku pochopila ze do ni stouchnul tchán :D proste toho chlapa co ji strčil no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 17:12

@Kriss Tina prave to jak jsem manzela sjela jako malyho jardu mne taky moc mrzi. Za skoro 10let vztahu jsme na sebe nikdy nebyli sprosti a to se nadelal blbosti :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 17:13

@Karamba2020 spis se manzel nemel plizit ke mne jak zlodej a trosku myslet :(

• Citovat
  • Nahlásit
19474
25.5.21 17:22
@Anonymní píše:
@Karamba2020 spis se manzel nemel plizit ke mne jak zlodej a trosku myslet :(

no to neměl…ale už to nevrátíš…shánět jinou nemá ani cenu, protože to prostě není ta mísa, kterou dostala ona…je cizí…takže to bych nedělala…slepit to nešlo? nebo donést někomu, kdo by to dokázal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21660
25.5.21 17:24

Já bych se styděla za to, že jsem nazvala manžela hovadem, kvůli nevinnýmu žertu, který skončil blbě. To mi na tom všem připadá nejhorší. Sice jsi byla v šoku, ale co je mo, to je moc…Chápu, že tchýni mísa mrzí, ale pokud ji měla postavenou na tak vratkým nábytku, že ho šlo shodit rukou, tak se taková nehoda dala čekat. Myslet měla především tchýně, pokud má takový poklad s takovou citovou hodnotou, měla ho mít uložený líp. Hele, ono to časem přebolí. Nemá smysl kvůli tomu dělat bůhvíjaký gesta. Kupovat novou mísu nemá smysl, nebude to mít tu správnou hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 17:33

@Janli psala jsem vys, ze to mne take moc mrzi, za 10 let jsme si nikdy nenadavali, ikdyz manzel udelal par blbosti, co jsem dlouho rozdejchavala, ale ted se tomu spis smeji coz tady nikdy nepujde :(. No prave tu citovou a rodinnou hodnotu nic nenahradi :?

• Citovat
  • Nahlásit
668
25.5.21 17:35

Chápu, že tě to i tchýni mrzí. Ale takové věci se prostě někdy stávají. Asi bych šetřila a snažila se jí časem koupit z bazaru či antiku jinou. Nevím sice kolik takové věci stojí a zda se dají sehnat, ale snažila bych se. K některým věcem máme prostě silný vztah, protože nám někoho připomínají…Můžeš jenom nastínit, kolik taková mísa v antiku stojí? A jaký má dekor? Jsem jen zvědavá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
25.5.21 17:42

:,(
tchýně se zachovala skvěle :kytka: udělala bych totéž a pak to šla obrečet…
jsem citlivá na staré věci, dědictví a tak.. mám na chalupě spoustu věcí po babičce a každou miluju, naposled jsem od macešky dostala v létě velký kříž s Kristem z 18.století ještě po její babičce a z jejich „strany“ a kdyby se rozbila, tak mě asi normálně klepne pepka :lol: žádná jiná mísa to nespraví
udělala jsi to dobře, vemte ji na tu dovču, zvláště, když vidím a hřeje mne, že konečně má někdo s tchyní krásný vztah :srdce:
pokud nebude chtít manžel nebo ona, tak bych tchýni zaplatila nějaký luxusní welness jako omluvu nebo něco obdobného co ji potěší, třeba nějaký luxusní víkend s vnoučkem na zámku nebo tak něco víš, na noc třeba.. aby vás to nezruinovalo, ale aby ona věděla, že tě to opravdu strašně moc mrzí a měla aspoň krásný zážitek, když už nemá tu mísu :-) nic „věcného“ bych nekupovala, protože tu citovou hodnotu nevrátíš..

a na druhou stranu - pořád jsou to jen věci, tím se uklidni :srdce: je od tebe pěkné, že tě to trápí a přemýšlíš jak na to, to se celkem málo vidí, měla bych to úplně stejně :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 17:44

@maja45 buclata se zlatym lemovanim a listecky, s vikem a naberackou a puncem dilny a rokem vyroby. Bohuzel jak slitla na dlazdicky tak jedine co by snad dalo nejak spravit je ta naberacka. Co jsem psala a zjistovala tak podobne zachovany model mezi 85-110tis. Pak jsem nasla levnejsi s jinym vzorem ci nemecke/ pruske, ale ponicene nebo bez vika ci nastiple kolem 35-40tis ale to je pro nas stejne ted strasne moc, kdyz to je jina dilna a treba o 40 let mladsi

• Citovat
  • Nahlásit
19474
25.5.21 17:48
@Anonymní píše:
@maja45 buclata se zlatym lemovanim a listecky, s vikem a naberackou a puncem dilny a rokem vyroby. Bohuzel jak slitla na dlazdicky tak jedine co by snad dalo nejak spravit je ta naberacka. Co jsem psala a zjistovala tak podobne zachovany model mezi 85-110tis. Pak jsem nasla levnejsi s jinym vzorem ci nemecke/ pruske, ale ponicene nebo bez vika ci nastiple kolem 35-40tis ale to je pro nas stejne ted strasne moc, kdyz to je jina dilna a treba o 40 let mladsi

takovou vzácnost měla mít teda lépe zabezpečenou…novou nesháněj, nemá to žádnou citovou hodnotu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
25.5.21 17:50

Zadej si na google Opravy porcelanu, je tam pani Marketa. Sice polivku uz do misy asi nenalejete, ale mohla by ji zachranit jako peknou dekoraci. Nebo nekdo jiny v okoli. Zkus to. Jina misa nic neresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat