SHOPAHOLISMUS - jak léčit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 16:43

SHOPAHOLISMUS - jak léčit?

Prosím o rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13.1.22 16:53

Odborná pomoc - psycholog, psychiatr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
13.1.22 17:36

Sebrat peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
878
13.1.22 18:05

Jako jiné závislosti, psychoterapie… co mi to nakupování nahrazuje (životní nuda, prázdnota, nenaplněné vztahy, utíkání od bolesti…) a pak se snažit o jiné naplnění prázdnoty (chodit cvičit, do přírody, koníčky…). Praktické rady -zrušit kontokorent, omezené množství peněz s sebou, chodit bez kreditky, nakupování podle seznamu… Občas si dovolit něco koupit „za odměnu“ a být k sobě laskavá. Je to hodně o sebepoznání a sebelásce. Nedávno jsem viděla pěkný film Moudrost traumatu, bylo to hodně o závislostech, že je to forma přežití po nějakém vnitřním traumatu, člověk utíká do závislosti. Po uvědomění si, proč tam utíká a vyřešení té prvotní bolesti pak nemá potřebu do té závislosti unikat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:16

@annasmyc děkuju. Vím, po čem tuto závislost mám. Co špatného se mi stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:17

@Floralys to není nejlepší řešení…
Nic najde takhle razantně. Odvykání jde postupně.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
13.1.22 20:20
@Anonymní píše:
@Floralys to není nejlepší řešení…
Nic najde takhle razantně. Odvykání jde postupně.

Ale jde. Když budeš mít hlad, nebudeš courat po kšeftech s hadrama. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
878
13.1.22 20:26
@Anonymní píše:
@annasmyc děkuju. Vím, po čem tuto závislost mám. Co špatného se mi stalo.

to je dobře, to jsou první kroky, jak z toho ven. To trauma bude dobré zpracovat s terapeutem. Většinou si to neseme z prvotní rodiny, z dětství. A většina lidí má nějakou formu závislosti (na druhých lidech, na jídle, sladkém, sportu…), takže se nějak nepranýřovat…po malých krůčcích a najednou zjistíte, že ke spokojenosti nepotřebujete nově koupenou věc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Floralys myslím, že vůbec nechápete podstatu závislosti.
Mluvte o čem nevíte ani slovo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

@Floralys závislost se netýká jen hadrů jak si vy nesprávně myslíte

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:28

@annasmyc už jsem byla u psychologa, ne kvůli shopaholismu, ale kvůli danému problému. Vždycky poté jsem se cítila líp. Ale stačil sebemenší odkaz na danou záležitost, úzkost, smutek apod. a opět se to rozjelo

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
13.1.22 20:33
@Anonymní píše:
@Floralys závislost se netýká jen hadrů jak si vy nesprávně myslíte

Dělám si samozřejmě legraci, podobné problémy nepovažuji za stěžejní pro přežití lidstva. Lidstvo z dostatku, ba co dím, z přebytku degeneruje a ty seš toho jasným důkazem. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:45

@Floralys já z nás dvou zrovna

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
13.1.22 20:46
@Anonymní píše:
@Floralys já z nás dvou zrovna

Dobrý. Opravdu dobrý. Tak tobě nebude náct. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:51
@Anonymní píše:
Prosím o rady.

Ahoj, mám podobný problém… nevím přesně, co si tím „léčím“, mám spousty jiných psychických problémů na podobném principu i jiných. Já to mám tak, že prostě přijdu do obchodu a mám třeba špatnou náladu a najednou jsem úplně jakoby v transu a musím nakupovat, i když nemám moc peněz, sotva vyjdu, ale prostě mi to vždycky dočasně uleví od stresu, tenze, úzkostí… Jsem z toho dost zoufalá, protože ještě jak se všechno teď zdražuje, tak už vůbec nevyjdu, musím prostě šetřit, ale nevím, jak. Když ze mě opadne „nakupovací“ euforie, tak mám hrozné výčitky.
Můžu se zeptat, jak to máš ty?
Ale psychoterapii určitě doporučuji, sama chodím, i když tohle téma ještě nebylo na pořadu dne.
Anonym - citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat