Skořepinový nebo textilní kufr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 21:52
Skořepinový nebo textilní kufr?

Nemůžu se rozhodnout, který je lepší. Zatím jsem měla jen textilní, láká mě koupit si skořepinový, ale zase jsem slyšela, že může v letadle prasknout. :nevim: U textilního se zase může rozbít zip, navíc se promáčkne, když se na něj hodí něco těžkého. Taky řeším kolečka, aby se v letadle neutrhla. U textilního jsem měla vždy dvě, která byla zapuštěná, ale zase se s ním hůř jezdilo. Za všechny rady předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 10.07.18 21:55

Skořepinový jsem nechtěla, protože je těžší (pokud by byl lehký, tak asi za těžký prachy). A já pak počítám každé kilo :lol: . Kolečka vždy zapuštěná, jednou jsem měla venku a hned se robila a reklamace byla fakt vopruz.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 10.07.18 22:07

Já mám textilní a nedám na něj dopustit. Mám ho asi 10 let, už toho se mnou dost nacestoval a je v pohodě. Nic se v něm nerozbilo i když jsme vezli třeba víno nebo olej.Skořepinový nechci, je těžký a snadno praskne.

terzera
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 10.07.18 22:12

Mela jsem textilni s dvema kolecky a po zkusenosti se skorepinovyma uz nikdy nekoupim. Koupila jsem obyc levny skorepinovy (Makro) nacestoval semnou dost asi 6 cest letadlem a cesty mesic po indii, mesic na Kube, ma ctyri kolecka, vsechny jsou stale v pohode, krasne se s nim jezdi. Pak jsem koupila jeste jeden vetsi (v tescu za 860 Kc cca) ten byl v letadle a procestoval semnou opet mesic tentokrat v japonsku, opet nelezel celou dovu jen nekde na miste v hotelu a vydrzel taky. Kolecka se muzou rozbit u vsech at jsou dve nebo ctyri, me se to vsak nestalo. Pochybuji o promacknuti, to se musi stavat fakt zridka. Za me tedy jen skorepinovy a ctyri kolecka.

Příspěvek upraven 10.07.18 v 22:14

Russet
Extra třída :D 11583 příspěvků 10.07.18 22:13

Radši textilní. Je lehčí. Naposledy jsme letěli s takovou taškou (půjčili jsme si ji) a dovezli zpět v pořádku.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 10.07.18 22:19

Máme jak textilní tak skořepinový… Oba se čtyřmi kolečky. Zatím jsem spokojená s oběma a to jsem byla dřív hodně proti skořepinovému. Jediné, co mi u něj vadí, že ho nemůžu přecpat :lol: na látkový si nějak při zapínání zipu sednu a zavřu ho, to u skořepinového nejde. Ale v obou jsem odvezla dost křehkých věcí. Skořepinový jsem ocenila cca před půl rokem, kdy mi v něm prasklo po cestě kakao (sypké), takže se pak dal ve vaně krásně vymýt.

terzera
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 10.07.18 22:21

Jo jinak rozhodne textilni lehci neni nebo aspon ne ten muj, to snad jen nejakej textilni od vietnamce kde je to latka jak na tricko. Minimalne vahove je stejne ne-li tezsi nez skorepinovy a pocitove je latovy tezsi protoze miva prave ty dve kolecka kde to clovek tahne jak mrtvolu. A posledni vyhoda je ze skorepinovy se suprove udrzuje, jen se veme vodou a vse jde krasne dolu, latka zajde a clovek to uz nikdy nema tak hezky ciste jako kdyz se koupi.

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 22:23
@ivunak píše:
Já mám textilní a nedám na něj dopustit. Mám ho asi 10 let, už toho se mnou dost nacestoval a je v pohodě. Nic se v něm nerozbilo i když jsme vezli třeba víno nebo olej.Skořepinový nechci, je těžkýa snadno praskne.
@Hadumi píše:
Skořepinový jsem nechtěla,protože je těžší (pokud by byl lehký, tak asi za těžký prachy). A já pak počítám každé kilo :lol: . Kolečka vždy zapuštěná, jednou jsem měla venku a hned se robila a reklamace byla fakt vopruz.

No, já právě teď brouzdám na netu a ta váha u textilních a skořepinových je hodně podobná, točí se to u středních kufrů kolem třech kil. :think:

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 22:25
@lucenka píše:
Máme jak textilní tak skořepinový… Oba se čtyřmi kolečky. Zatím jsem spokojená s oběma a to jsem byla dřív hodně proti skořepinovému­.Jediné, co mi u něj vadí, že ho nemůžu přecpat: na látkový si nějak při zapínání zipu sednu a zavřu ho, to u skořepinového nejde. Ale v obou jsem odvezla dost křehkých věcí. Skořepinový jsem ocenila cca před půl rokem, kdy mi v něm prasklo po cestě kakao (sypké), takže se pak dal ve vaně krásně vymýt.

Prosím tě, jaké má ten skořepinový kufr zapínání? Nemůže se to právě nějak rozepnout, když je kufr nacpaný?

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 22:26
@terzera píše:
Jo jinak rozhodne textilni lehci neninebo aspon ne ten muj, to snad jen nejakej textilni od vietnamce kde je to latka jak na tricko. Minimalne vahove je stejne ne-li tezsi nez skorepinovy a pocitove je latovy tezsi protoze miva prave ty dve kolecka kde to clovek tahne jak mrtvolu. A posledni vyhoda je ze skorepinovy se suprove udrzuje, jen se veme vodou a vse jde krasne dolu, latka zajde a clovek to uz nikdy nema tak hezky ciste jako kdyz se koupi.

To jsem si právě taky všimla. Ale skořepinové kufry zase mají ta vyčnívající kolečka, tak aby se to hned neurvalo…

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 10.07.18 22:28
@Adrasteia píše:
Prosím tě, jaké má ten skořepinový kufr zapínání? Nemůže se to právě nějak rozepnout, když je kufr nacpaný?

Stejně jako látkový… Takže klasický zip. Jezdíme s kufry nacopanými na maximum a zatím vše v pohodě. Jediný, čeho se děsím, až někdy na letišti budou kufr otvírat, tak už ho pak nebudou mít šanci zapnout :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 10.07.18 22:31

Mame obrovske skorepinove, kdyz letame mezi CR a Australii, potrebovali jsme velke, lehke a odolne, tak jsme pred prvni cestou investovali do kvalitnich…pos­krabane jsou, ale nepraskli, kolecka drzi, neni problem.
Na mensi cesty mame male latkove, letame I s batohy, podle potreby, a problem jsme meli pouze jednou, kdy se nam na batohu natrhl popruh (lze predejit zapnutim a pripadne zabalenim do folie).

terzera
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 10.07.18 22:32

@Adrasteia No kdyz jsem dovolenkovala s tim kufrem z Tesca se ctyrma koleckama, prvni vyjeti jsem mela strach abych vubec dojela u nas po CR, ale prekvapil a drziii, stat se to asi muze, nastesti vydrzel i vselijaky retardery pro slepce na nadrazich v Japonsku, milion eskalatoru a takovych tech bublinek u prechodu pro slepce.. pak ctyrikrat „nastupoval“ do letadla (prestupy mezi letadli). A jinak je na nej zaruka vzdy aspon dva roky, nutne je hlavne ho nepretezovat a nenacpat tam misto povolenych 15 kg na stitku treba 30 kg.

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 10.07.18 22:34

A zapinani mame zacvakavaci, jeste se to pak zamkne, neotevreli se nikdy.

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 10.07.18 23:39

Letěla jsem s textilním do NY. Na letišti na mě čekal roztrhanej kus něčeho, co vzdáleně připomínalo můj kufr. Táhla jsem se s tím z letiště až na Manhattan a celou cestu nadávala. :lol: už nikdy více

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >