Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo neřešil podobnou situaci, máme skryté vady na nemovitosti na hypotéku a sháníme právníka co by nám pomohl. Nebo radu jak to řešit, s předchozím majitelem se nedá domluvit a na opravy skrytých vad nemáme finance. Nevíte kdo by pomohl?
Moc děkuji
No, tuším do půl roku můžete žádat o kompenzaci. Známá si vzala právníka,ale asi od toho moc nečekejte, vzhledem k množství skrytých vad a ceně oprav dostala cca 130 tis - u bytu kde padal strop,, obvodová zeď byla jen z 15cm ytongu, pod plovoučkou chyběl beton a izolace atd…
Už je v zákoně 5 let a problém je v tom, že jsme po požáru odhalili problémy se statikou a takové, že předchozí majitel sprostě zakryl bouračku, máme malé dítě a čekáme dvojčata, s hypotékou si nemůžeme dovolit další nájem a opravit to nezvládáme, nic než soud nám nezbývá
@X_Cassiopea píše:
Už je v zákoně 5 let a problém je v tom, že jsme po požáru odhalili problémy se statikou a takové, že předchozí majitel sprostě zakryl bouračku, máme malé dítě a čekáme dvojčata, s hypotékou si nemůžeme dovolit další nájem a opravit to nezvládáme, nic než soud nám nezbývá
Jděte za právníkem na konzultaci. No je mi vás líto
no právě právníka sháním, teď jsme zaplatili znalecký posudek - odhad ceny skrytých vad a jsou to dardy
Jsme na tom úplně stejně, nám spadne brzo střecha na barák a všude plísně a opadané omítky a nejen to. Řešíme to už delší dobu a mohu vám říct, že za právníka dáte mnohem víc, než kolik vysoudíte. Prostě si musíte někde půjčit, noc jiného vám nezbývá, my jsme taky v pr.....
půjčit jsem si zkoušela, ale jsem na rodičáku a nic mi s hypotékou nedají, za chvíli jdu na další mateřskou, bych se z toho zbláznila
@Ano Andromeda píše:
@X_Cassiopea Mohu poprosit o kontakt a kolik to stálo?
kontakt na soudního znalce?
@X_Cassiopea píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo neřešil podobnou situaci, máme skryté vady na nemovitosti .......na opravy skrytých vad nemáme finance. Nevíte kdo by pomohl?
Moc děkuji
tady v tom rozvojovým banánistánu v tomhle případě budete tahat za ten nejkratší konec jaký si umíte představit - to je hodně velkej smolík koupit na hypo takovou „ruinu“ … .
p.s - jakej požár proboha, co Vám to všechno odhalil ?
Chytl nám na vánoce stromek, zničilo to jen jednu místnost a když tam elektrikář po sanacích dělal frézu na elektriku, spadla mu zeď z Itongu 5cm a odkrylo to díru v původní zdi a statik pak řešil jen tu jednu místnost a řekl, že musí dolu strop a celá ta místnost se musí zpevnit a obezdít minimálně 12,5cm Itongem zevnitř aby to nespadlo. Strop jsme zbourali abychom tam vůbec mohli chodit a bohužel co postupně odkrýváme je to všude. Původní zeď je vlhká a v základech chybí karisíť, je to fakt mazec
Nevím teda, ale to se k prodeji nenechává ten dům odhadnout soudním znalcem? Jen se ptám. ![]()
Z drupe strany. A nevite, jak se zakon diva na situaci,kdy prodam neco, Co jsem ja pred par lety koupila a novy majitel objevi nejake skryte vady? Ja tady bydlim a nic jsem neobjevila, ale taky jsem nedelala zadnout mega rekonstrukci, takže jsem ani nemohla. Bude to retezova reakce a budu se ja muset soudit s predchozim majitelem? Je to moje nocni mura. Prodam, koupim neco jineho za vsechny penize a pak budu muset vyplacet kompenzaci novemu majiteli, ze neco objevil, ikdyz jsem v tom bez viny? Da se na takovou situaci predem pojistit?
A ja neprodavam kvuli stavu nemovitosti, ale z osobnich duvodu. Navic jsem uz od pohledu mekka a hodna a jestli to koupi nejaky vykuk se znamymi vsude mozne a bude chtit vysoudit prachy, nebudu se moct nijak branit?
@Anonymní píše:
Z drupe strany. A nevite, jak se zakon diva na situaci,kdy prodam neco, Co jsem ja pred par lety koupila a novy majitel objevi nejake skryte vady? Ja tady bydlim a nic jsem neobjevila, ale taky jsem nedelala zadnout mega rekonstrukci, takže jsem ani nemohla. Bude to retezova reakce a budu se ja muset soudit s predchozim majitelem? Je to moje nocni mura. Prodam, koupim neco jineho za vsechny penize a pak budu muset vyplacet kompenzaci novemu majiteli, ze neco objevil, ikdyz jsem v tom bez viny? Da se na takovou situaci predem pojistit?
A ja neprodavam kvuli stavu nemovitosti, ale z osobnich duvodu. Navic jsem uz od pohledu mekka a hodna a jestli to koupi nejaky vykuk se znamymi vsude mozne a bude chtit vysoudit prachy, nebudu se moct nijak branit?
Nechat udělat před prodejem posouzení soudním znalcem? Nepomohlo by to? Lidi jsou dneska tak bezohlední, že se může stát cokoliv.
@Kobliha51 píše:
Nevím teda, ale to se k prodeji nenechává ten dům odhadnout soudním znalcem? Jen se ptám.
Viděl to odhadce z banky a schválil to, ty vady byly všechny zakryté tenkou obezdívkou nebo sádrokartonem. Zvenku bylo zateplení a nová fasáda, ale dvojkou nebo pětkou, takže k ničemu a tou obezdívkou, která měla prostor mezi původní zdí aby nebyla mokrá nebylo ani poznat, že je to zatepleno špatně. Když to ošálilo odhadce z banky, už jsem to neřešila, předpokládala jsem, že to bude v pořádku.