Skvrny od plísně na kočárku

377
30.3.16 16:58

Skvrny od plísně na kocarku

Mamky, mám hrozný problém.. a nevím co s ním.. Pročítala jsem tu už diskuze.. Ale rozhodla jsem se zalozit něco aktuálního, tak snad nebude vadit..
Mam kočárek 3 roky starý.. Tako Baby Heaven Line..a teď čekáme druhé miminko už teď začátkem dubna.. Tak jsem šla na půdu pro kočárek a myslela jsem že omdlim.. Celá korbička plesnivá.. Tak jsem vyčistila co se dalo.. Bílé části jsem namočila do sava a vyprala a to krásně zmyzelo, ale stříška je horší tu jsem jen vyprala jelikož se bojím aby mi Savo nesezralo barvu.. Přikládám fotky.. Jak to vypadá a jaké jsou z druhé strany barvy.. Pokud stim máte někdo zkušenosti budu ráda.. Jsem zoufalá..:( jediné mě napadá našít na to bílou látku ať to není vidět.. Ale nový kočárek se mi opravdu kupovat nechce, no.. :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16744
30.3.16 17:13

Já se vetřu, jestli nevadí, také by mě zajímalo, nám se zase plísen objevila na látkový stříšce houpačky, ještě jsem to neřešila, vyprat to nepujde? a co jedlá soda? ta prý vzládne odolné skvrny nebo ocet? snad někdo poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
30.3.16 17:14

Tak řeším - resp. řešila jsem stejný problém, našla jsem v kočárku plíseň…a teda dostala jsem od manžela zakázáno do něj vůbec miminko dávat, sháněli jsme jiný kočár, nový taky nechci kupovat, tak už mám doma, použitý po jednom dítěti, vypadá jak novej, krásnej.
I když toho mýho je mi opravdu líto, protože vypadá taky pořád pěkně. Ale je pravda, že prostě nevím jak moc se ta plíseň z toho dostane, a aby to nějak neohrozilo přeci jen miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
30.3.16 17:16

Ja bych v tom dite nevozila ani omylem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
377
30.3.16 17:18

@IlkaV já už tam plíseň právě vůbec nemám.. Dávala jsem to do čistírny a ty mi to poslali hned zpatky s tím že jsou to už pouze skvrny od plísně.. Ale nic mi zatím neudělali protože si to nechtěli vzít na triko že mi to zničí…:/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
30.3.16 17:20

Vyhodila bych ho a koupila jiný ;) plíseň je svinstvo - neřešila bych viditelnost fleku, ale zdravotní hledisko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
30.3.16 17:24

Bohužel vše s plísní vyhodit, né kvůli vzhledu, ale kvůli zdravý, ty spory toho přežijí a miminko to pak dýchá. Ale určitě není potřeba kupovat nový kočárek, na internetu najdete maminky, které šijí stříšky na kočárky. Určitě najdete na mimibazaru, takže vyhodíte jen tu látku a necháte si na to našít za pár stovek novou boudičku a ještě budete mít pěkný originál. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
30.3.16 17:26

@Sofieee jasně, chápu, tak já to taky čistila, a mě ani skvrny žádné nezůstaly. Ale i tak, je otázka, když tam jednou ta plíseň byla… tak to vůbec bezpečné být nemusí :nevim: tím že jí tam nevidíme přeci neznamená, že tam něco ještě není… Jak píši, my jsme raději kočárek vyměnili za jiný, a nový jsem také nekupovala.
Ale jsem teda zvědavá, jestli někdo zkušenost má a vyčistil a vozil :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
30.3.16 17:26
@Poison Eve píše:
Ja bych v tom dite nevozila ani omylem :nevim:

Ani ja ne. Spat v zaplisnenym prostoru je nebezpecny i pro dospeleho. Nemuzes koupit jen ty poskozene casti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
30.3.16 17:29

Ono jde také o to, kde ta plíseň všude byla… protože nemusí jít jen o stříšku, na té jen zůstaly skrvrny. A to že se to čistilo, neznamená, že tam někde něco, co si bude hurá dál růst nezůstalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
30.3.16 17:34

Buhvi, kde ty spory byly a jsou. Osobne bych se ho zbavila (nemela bych tu drzost prodat vedome a tajne vycisteny dal).

• Nahlásit
  • Citovat
12127
30.3.16 17:37

@Poison Eve tak prodej me fakt vubec nenapadl. To by udelal snad jen idiot 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
30.3.16 17:37

Všechno odstatni jsme taky 3× výpravy a vyvarili.. Všemi čisticimi prostredky, i tím Sanytolem.., to mame taky v zaleze koupit pouze ten tu stříšku.. Máme už kde.. Máme to zjištění.. Ale přece jen jestli se někomu podařilo, tak by mě zajímalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
30.3.16 17:42

@Šarlota4 Ja si vubec globalne nedelam iluze. Zapomnela jse jednou vycistit a nechat vetrat temer novou ohrivacku a udelala se tam mala skvrna plisne. Letelo to do kose a x lidi mi reklo, ze jsem hloupa a mela jsem to prodat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
377
30.3.16 17:46

Nikdy bych ho už někomu neprodala,.. To mi přijde teda sileny a hlavně i kdo by to vůbec koupil..? To teda ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama