Snažení o miminko - měření BT (graf)

291
20.7.20 14:12

Snažení o miminko - měření BT (graf)

Snažíte se o miminko a měříte BT? Chcete si popovídat o vašem grafu? Pojďte se připojit do diskuze, přidat cenné informace, které jste cestou za početím získaly. Myslím, že bude zajímavé sledovat grafy před otěhotněním a zároveň na začátku těhotenství :dance:

https://www.google.com/url?…. Trochu teorie a ukázky různých grafů

Příspěvek upraven 21.07.20 v 12:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

291
20.7.20 14:19

Ahoj, na doporučení používám na měření BT aplikaci fertility friend, osvědčila se mi zatím nejlépe. Zkoušela jsem i další ale zapisování do 4 aplikaci se mi neovedcilo a FF z toho vyšel nejlépe.

Přidávám svůj nynější a minulý graf. Mám to dost kopcovite i když měřím každý den ve stejný čas ve stejných podmínkách. Jen můj aktuální graf se nějak nevydařil, MS jsem měla dostat již před 3 dny, tak ji čekám každou chvíli. Jak jste na tom vy? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.7.20 08:36

Ahoj, přidávám asi svůj úplně 1. příspěvek :*
První těhotenství, které se zadařilo v lednu bylo bohužel zamlklé, zamlklo asi 10+0, následovala kyretaz. Po tom, co se tělo vyčistilo, se snažíme opět. BT měřím o sto šest a tento měsíc jsem z toho totálně zmatená :P Teplota po OVU litá nahoru a dolů 37,3 a 36,8). Samozřejmě bude záležet co další dny, ale ještě jsem takový průběh nezaznamenala.
Nápady co to může znamenat? :kytka:

Jako 2. obrázek přikládám BT, ze které bylo zamlklé těhotenství.

Doplnění: Před 1. těhotenstvím jsem užívala Notisol Forte, 1 sáček denně a kapky Gynex, 2× denně 7 kapek. Obojí užíval i partner. Já navíc jsem ještě od 15.dne cyklu zobala Utrogestan 0-0-2. Takhle nastavene jsem to měla 2 měs. a otěhotněla. Teď užívám bez Gynexu stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
21.7.20 11:28

@Evulka2020 ahojky, mám dojem že jsem někde četla že pokles teploty po ovulaci může být uhnizdovani vajíčka :nevim: ale to je asi ještě brzy, podle grafu co na to koukám. :think: Máš pěkně vyrovnané ty hodnoty, mě to lítá sem tam :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
21.7.20 12:28

Ahoj:blush: ja zatim merim dva mesice. Minuly mesic to nevyslo, tento zatim teplota neklesla, ale uz jsem objevila trochu :nevim: krve

@chivavinka píše:
Ahoj, na doporučení používám na měření BT aplikaci fertility friend, osvědčila se mi zatím nejlépe. Zkoušela jsem i další ale zapisování do 4 aplikaci se mi neovedcilo a FF z toho vyšel nejlépe.Přidávám svůj nynější a minulý graf. Mám to dost kopcovite i když měřím každý den ve stejný čas ve stejných podmínkách. Jen můj aktuální graf se nějak nevydařil, MS jsem měla dostat již před 3 dny, tak ji čekám každou chvíli. Jak jste na tom vy? :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.7.20 12:52
@chivavinka píše:
@Evulka2020 ahojky, mám dojem že jsem někde četla že pokles teploty po ovulaci může být uhnizdovani vajíčka :nevim: ale to je asi ještě brzy, podle grafu co na to koukám. :think: Máš pěkně vyrovnané ty hodnoty, mě to lítá sem tam :D

Ano, pokles BT (většinou 5-10 dní po OVU) může začit uhnizdeni. A může být doprovázeno i špiněním. Nevím jestli to někde hledat v těch těhotenskych hodnotách, ale řekla bych, že je tam po uhnizdeni vidět druhotny narust teplot. Tam se ta teplota skutečně pěkně držela plus mínus stejně.

Tenhle měsíc.. No těžko říct co bude. Jen čučím, že jeden den je hodně vysoko a pak relativně nízko. Samozřejmě už hledám příznaky :lol: :roll:, což vím, že není zatím co hledat. Ale v tom nevydarenem těhotenství jsem měla už týden po ovulaci citlivá prsa. Že jsem těhotná jsem zjistila až po měsíci od MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.7.20 18:42

@gemini22
Ty BT tento měsíc nejsou o moc vyšší oproti těm předovulacnim :?. Ale je fakt, že ono to vlastně nemusí nic znamenat ;). Jsou holky co měli nízké teploty, pokles před očekávanou MS, jak kdyby MS a stejně byly těhotné. Je to hrozná věda a nikdo přesně není schopen říct, jak se bude chovat tvoje tělo.
Já, když už jsem trošku myslela, že vím, jak se tělo chová, tak mi tam skáčou denní 0,5'C rozdíly, což asi není úplně běžné.
Budu držet palce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
21.7.20 21:00

@gemini22 koukám taky ti to dělá pěkný skály že se teplota drží nahoře je super, držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
21.7.20 21:04

Holky ja zatím taky měřím krátce, jen ty dva cykly ale strašně mě zaujalo jak na ten cyklus teplota reaguje. V tom prvním mém měsíci mi klaply všechny příznaky na ovulaci, ale i tak se nevydařilo. Tenhle měsíc byl divný tak doufám že to brzy dostanu a zjistím že další měsíc měření bude probíhat standardně :lol: abych ty hodnoty mohla pochopit.

Nalezly jste nějakou pravidelnost ohledně jednoho a druhého vaječníku? Myslím jako délka cyklu a přibližný průběh teplot?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
21.7.20 21:07

@Evulka2020 hele já ty rozdíly mám taky a to fakt měřím poctivě každý den v leže po probuzení a ve stejnou dobu stejným teploměrem a stejně mi to hopsa, ale co jsem viděla nějaký grafy tak mi to nepřišlo neobvyklé, jen doufám že se nás tu sejde víc aby člověk měl větší škálu vzorků na porovnání :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
22.7.20 06:41

@chivavinka
Taky se snažím vše dělat za stejných podmínek, doba, teploměr, bez vstávání z postele. Po-pa je to úplně v pohodě, víkend, je horší, ale pes mě většinou ve správnou dobu probudí :), někdy to řešil i budík.
Na těchto stránkách, http://merenibt.xf.cz/…tenstvi.html, je problematika BT celkem dobře popsána. Je tam odkaz i na spoustu grafů i s komentáři, ale jednou se mi obrázky nacetly, od té doby ne. Jak na mobilu i PC. Uvidíte, zda se zadaří dalším holkám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
22.7.20 07:47

@Evulka2020 ja mám budík každý den na 5:30 a to tedy i o víkendech :grin: jen potom zavřu oči a spím dal :grin: za stránku díky, jdu na to mrknout :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
22.7.20 09:16

Skal se nebojte, taky jsem je měla a teď se to drží uplně vyrovnaně. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
22.7.20 11:49

@Callista To je moc pěknej graf, potvrzen 4 TT :D Ale chápu to :) zaprvé, může se i po pozitivním stát, ale alespoň u mě to byla zvědavost, že fakt se to jako stalo… :P
Každopádně gratuluji k miminku v bříšku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
22.7.20 12:07

@Evulka2020

Děkuji. Ono to bude potvrzené časem více testy.

Nemůžu si dojít na krev, doktora uvidím nejdříve v 8.týdnu, takže si tím kontroluju, jestli hcg v moči stoupá a uklidňuju se, že je vše ok.

Četla jsem, že TT jsou kvalitativní, ne kvantitativní, a že by se takhle používat neměly. Ale funguje to? Funguje, tak co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama