Snídaně - na slano a bez mléčných produktů

19
3.1.21 09:30

Snídaně - na slano a bez mléčných produktů

Ahoj, jdu si sem pro tipy.. už v prvním těhotenství se mi projevila ABKM (nesmím mléko a cokoli z něj, jogurty, máslo, sýry, atd.), někdy se to dá, někdy bych řvala zoufalstvím.. teď řeším snídaně - byla jsem zvyklá na sladké, ovšem teď jsem znovu těhotná a pár minut po jídle se mi zamotá hlava, udělá se mi těžko, jsem slabá.. přesně jako tenkrát na testech na těhotenskou cukrovku. Vidím to na problém s hladinou cukru a chtěla bych najet na slané snídaně.. jenže sýr si nedám, jogurt také ne, zbývají vajíčka a šunka a to se furt nedá.. dejte mi prosím tipy na to co slaného snídáte a mohla bych i já se svým omezením ;) díky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
674
3.1.21 09:49

Kvalitní párek, plněnou tortillu a jakékoli rostlinné produkty - kokosový jogurt (třeba z Lidlu, je drahý, ale mně třeba moc chutná), apod. Dají se sehnat i veganské „sýry“, nevím ale, jak chutnají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7082
3.1.21 09:50

Snidam uplne bezne vejce, olejovky, ruzna pecena studena masa, sunku, pastiku.Je teda blby,. ze nemuzes ani maslo. Zkousela jsi ho? Maslo nekteri jedinci toleruji, protoze je v nem hodne malo laktozy a kaseinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
3.1.21 09:51
  • hummus a jiné luštěninvé pomazánky + zelenina
  • vajíčka + zelenina
  • husté polévky
  • obilninové kaše na slano - vařené ve výaru. https://fresh.iprima.cz/…renym-vejcem
  • chia + ořechy + trošku vloček v rostliném jogurtu
  • snídaňové polévky

Pokud ti vyjdou nízké sacharidy po zbytek dne, tak skutečně celozrnné pečivo s nějakou pomazánkou kde je základ majonéza ne tvaroh, případdně se majonéza (či její veganské varianty) dá použít místo másla - je to chutnější a vlastně méně tučné, než veganské margaríny.
Stejně tak můžeš používat různá ořechová másla.

no k tomu chlebu s něčím zeleninu, vejce, uzeniny.

na náhražkové sýry se vykašli, jsou hnusné a nebo opravdu obskurně drahé.

pro vyloženě low-carb hledej paleo

https://paleosnadno.cz/…rie/snidane/
http://blog.paleo-doupe.cz/…e-bez-vajec/

Příspěvek upraven 03.01.21 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
@levandule23 píše:
Kvalitní párek, plněnou tortillu a jakékoli rostlinné produkty - kokosový jogurt (třeba z Lidlu, je drahý, ale mně třeba moc chutná), apod. Dají se sehnat i veganské „sýry“, nevím ale, jak chutnají.

Dle dcery jsou dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24914

Na trhu je spousta vegetariánských pomazánek nebo „salámů“, stačí zajít do zdravé výživy, něco mají i v marketech. Moc ráda si dávám i pečivo a rostlinným máslem a nakrájenou zeleninu k tomu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19550
3.1.21 09:53

Anglicka snidane - fazole v rajcatove omacce, vejce, slanina, parecky. I kdyz teda tepke parky k snidani nedavam v jakemkoliv stavu… :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 09:53
@levandule23 píše:

Veganský sýr jsem měla jeden, sám o sobě divný, „za tepla“ na langoše prošel, ale moc se mi nelíbí složení, je to jenom plátek tuku, nic co by něco dalo.. a jogurtů jsem zkoušela pár a nikdy jsem nedala ani lžičku, ztratila jsem chuť zkoušet další.. ale o tom z Lidlu jsem zkoušela už víckrát, tak pro něj asi zajdu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
3.1.21 09:54

Rostlinné jogurty a sýry, slané kaše, vajíčka, šunka, rybičky, zelenina, low-carb pečivo, polévky,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
3.1.21 09:57
@Tewe píše:
Veganský sýr jsem měla jeden, sám o sobě divný, „za tepla“ na langoše prošel, ale moc se mi nelíbí složení, je to jenom plátek tuku, nic co by něco dalo.. a jogurtů jsem zkoušela pár a nikdy jsem nedala ani lžičku, ztratila jsem chuť zkoušet další.. ale o tom z Lidlu jsem zkoušela už víckrát, tak pro něj asi zajdu :)

Dcera si občas nějaký dá, ale jen jako zpestření. Chutná jí kokosový (sýr i jogurt), kupujeme na Rohlíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 09:58

Já právě co zkoušela jíst ty veganské náhražky ať už jogurty, nebo pomazánky tak jsem to nedala.. luštěninové jsem zkoušela doma a tam mi vadí struktura, jen hummus byl fajn.. a zkusím si najít recepty na pomazánky z té majolky :).. jinak já právě nikdy nejedla moc rozmanitě, tak je to boj :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1992
3.1.21 09:58

Polévky nebo kaše naslano, do toho si můžeš dát co chceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1997
3.1.21 10:02

Tapiokovy pudink? Dělávám z kokosového mléka. Třeba je to sladká varianta co by prošla :)

Příspěvek upraven 03.01.21 v 10:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 10:02
@Julča001 píše:
Polévky nebo kaše naslano, do toho si můžeš dát co chceš…

To jo, ale s myšlenkou polévky na snídani se budu muset trochu poprat 😁.. navíc jak jsem teď těhotná tak žaludek dělá psí kusy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 10:03
@Altavista píše:
Tapiokovy pudink? Dělávám z kokosového mléka.

Ten je fajn, ale je to sladké :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat