Socializace po dětech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 23:37

Socializace po dětech

Ahoj vespolek. Musím říct, že jsem se po narození dítěte úplně změnila, možná spíš konečně našla samu sebe. Ráda trávím čas doma, vařím, čtu, venuji se dítěti, chodím na procházky, do toho si dodělávám VŠ a občas menší brigáda. Zkrátka je toho celkem dost, jsem dost zaneprazdněná. Přistihla jsem se u toho, že už mě ale nebaví chodit na akce (stejně není ani možnost) nebo scházet se na delší dobu nebo často. Svoje kamarádky vídám třeba jednou za měsíc, jdeme se někam projít, na kafčo a jdeme si zase každá po svých, a jsem tak spokojená, i kamarádky mě prostě berou takovou jaká jsem.
Co mi ale vadí je rodina, hlavně od přítele, ti by se stále chtěli scházet nejlépe každý víkend, ale já na to prostě nemám kapacitu, ráda je vidím třeba jednou za ten měsíc, popovídáme co nového atd., přijde mi, že to berou dost špatně. Přitom z mé strany to není o tom, že bych je neměla ráda. Navíc když cítím z jejich strany natlak, nemám náladu za nemi jet vůbec.

Jak to máte Vy? Hlavně by mě zajímalo jak to máte s tchanovci. Mně přijde jednou za měsíc dostatečný interval.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.1.22 23:47

Joo jednou za měsíc vidět tchyni by bylo fajn.. U nás to ale máme nastavený tak, že jakmile jdeme k mým rodičům, tak pak během pár dnů musíme i k pritele, aby to bylo vyvážený :? :mrgreen: je to vopruz, ale snažím se to přežít.

• Citovat
  • Nahlásit
36173
4.1.22 00:34
@Anonymní píše:
Joo jednou za měsíc vidět tchyni by bylo fajn.. U nás to ale máme nastavený tak, že jakmile jdeme k mým rodičům, tak pak během pár dnů musíme i k pritele, aby to bylo vyvážený :? :mrgreen: je to vopruz, ale snažím se to přežít.

Tak přítel asi taky není odvařený z tvých rodičů.  :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36173
4.1.22 00:35
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek. Musím říct, že jsem se po narození dítěte úplně změnila, možná spíš konečně našla samu sebe. Ráda trávím čas doma, vařím, čtu, venuji se dítěti, chodím na procházky, do toho si dodělávám VŠ a občas menší brigáda. Zkrátka je toho celkem dost, jsem dost zaneprazdněná. Přistihla jsem se u toho, že už mě ale nebaví chodit na akce (stejně není ani možnost) nebo scházet se na delší dobu nebo často. Svoje kamarádky vídám třeba jednou za měsíc, jdeme se někam projít, na kafčo a jdeme si zase každá po svých, a jsem tak spokojená, i kamarádky mě prostě berou takovou jaká jsem.
Co mi ale vadí je rodina, hlavně od přítele, ti by se stále chtěli scházet nejlépe každý víkend, ale já na to prostě nemám kapacitu, ráda je vidím třeba jednou za ten měsíc, popovídáme co nového atd., přijde mi, že to berou dost špatně. Přitom z mé strany to není o tom, že bych je neměla ráda. Navíc když cítím z jejich strany natlak, nemám náladu za nemi jet vůbec.Jak to máte Vy? Hlavně by mě zajímalo jak to máte s tchanovci. Mně přijde jednou za měsíc dostatečný interval.

A se svýma rodičema se potkávás jak často 🤔?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 01:05

@Bábrdl Už mám jen mámu, s tou se moc nevídám, žije si svůj život. Ta se klidně dva měsíce neozve.

• Citovat
  • Nahlásit
6610
4.1.22 07:22

Až budeš jednou babička bude ti stačit vidět vnouče jednou za měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36173
4.1.22 07:24
@Anonymní píše:
@Bábrdl Už mám jen mámu, s tou se moc nevídám, žije si svůj život. Ta se klidně dva měsíce neozve.

Právě často tenhle problem vzniká u lidí, kteří mají odlišné rodinné zázemí.

Pro mne třeba představa, že bych dva měsíce nemluvila s našima, je úplně ufo. A to mají taky „svůj život“, ale já do něj patřím. I moje dcera, moje sestra a její děti.

Nemohl by manžel vzít dítě a jet k rodičům sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
4.1.22 07:29

Mi vyhovuje vidět tchánovce, tak 2× za měsíc, své rodiče nevídám nějak extra častěji. Všichni bydlíme cca na 10km. Ale manžel tam s dětma jezdí častěji. Jsem pro ně lehce paní Columbová, a jak mě pak rádi vidí. :mrgreen: Máme dobré vztahy ale. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
4.1.22 07:49

My máme obě babičky poměrně daleko a tak jezdíme na víkend. Když jsme měli jen jedno dítě, vyráželi jsme už v pátek a vycházelo to 1× za 3 nebo 4 týdny. Znamenalo to tedy, že jsme v měsíci byli max. 2 víkendy doma. Teď máme děti tři, jezdíme jen ze soboty na neděli a to pouze 1× za 6 týdnů. Ve všední dny máme už hodně povinností, moc se nevidíme, tak jsem ráda, že si užijeme sebe navzájem aspoň o víkendu. Navíc stihnu pořešit resty na domácnosti. A taky to balení ve více lidech je šílené. Vím, že to obě babičky mrzí. Moje mamka nás ale chápe, manželova si občas postěžuje. Je to prostě dané to vzdáleností, kdyby šlo přijít si pokecat na 2-3 hodiny na kafe, bylo by to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
4.1.22 08:29

Mou mamku vídáme cca 1× do měsíce. Před 3 roky se vdala a od té doby na vnučky tolik času nemá. Dříve u ní holky spaly, ona často spala u nás, ale co se vdala, tak ani jednou. :? A to bydlí 10-15 minut cesty. S rodiči manžela se vidíme cca 2×, 3× do měsíce. Bydlí hodinu a čtvrt cesty a máme dobré vztahy. Často tu i přespávají nebo mi u nich. Mám je moc ráda, ale občas je to také častěji než bych chtěla. :D Ale zas chápu potřebu vidět vnučky a že jsou v důchodu a neví co s časem. :D :srdce: A rozhodně je mi milejší jejich přístup než mamky. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 09:11

@Bábrdl Nevím, moje rodina se k němu rozhodně chová líp, než ta jeho ke mě 😀. Navic, ja nenapsala, že z nich nejsem odvarena. Spíš mi vadí, že se tam pustí televize a celou dobu se tam sedí, dítě ani me to nebaví… kdyby se slo ven nebo by se vymyslela aktivita, bylo by to schudnejsi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 09:27

@kve-tinka Jak staré máš děti :)?
@Veru1987 Nevím, těžko říct, přijde mi, že některé babičky mají smysl života pouze ve vnoučatech. Ale to je asi tím, jak to mám se svojí mámou.
@pamapi My právě také bydlíme docela daleko. Takže když pak přijedeme a sedíme celou dobu na židli třeba u televize, tak mi to prostě není příjemný a už se těším domů. To stejný vidím na dítěti, jsme oba dost akčňáci.

@lll2220 Mne není příjemný ani jeden způsob, ráda bych pak v budoucnu byla něco mezi.

• Citovat
  • Nahlásit
2200
4.1.22 10:08

Pro mojí mamku jsou vnoučata smyslem života, jak si psala :lol: takže jsme denně v kontaktu, posíláme si fotky, voláme si. Vídáme se jednou za 2-3-4 týdny, záleží, jak máme čas, ale kdykoliv ta možnost je, jsme tam. Každopádně co máme 3 děti, je to náročnější a méně časté, protože od nás bydlí cca. 50 km., takže se nedá dojet jen na otočku a na celý víkend často není čas. Manžela rodiče bydlí na druhé straně republiky, takže tam to je ještě o něco horší. Ale snažíme se tam alespoň jednou za 2-3 měsíce jet a většinou se zdržíme na týden a více :) Děti (6 a 5 let) jezdí častěji. Ta nejmladší je ještě moc malá na hlídání. Každopádně s manželem jsou také často v kontaktu, volají si cca. ob den. Jsou super, mám je taky moc ráda. Klidně bych jezdila i častěji, ale to cestování tam je šílené.
Abych to shrnula :lol: Bydlet blíž k jakýmkoliv rodičům, navštěvovali bychom se ještě mnohem častěji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36173
4.1.22 10:24
@Anonymní píše:
@Veru1987 Nevím, těžko říct, přijde mi, že některé babičky mají smysl života pouze ve vnoučatech. Ale to je asi tím, jak to mám se svojí mámou.

Třeba moji rodiče žili hodně aktivní život. Třeba cestovali daleko víc než já. Nejmíň čtyřikrát ročně cizina. (Teď už to není takové, přeci jen věk se ozývá.) Chodí na různé důchodcovské kurzy, na chalupě jsou členy místního občanského sdružení, brigádně tam oparvují zastávky :lol:. Táta natáčel videa pro různé sportovní kluby, to je jeho koníček.

Ale na vnoučata si čas našli :lol: Vyzvedávali, hlídali. Vlastně to dělají pořád, protože moje sestra jede jak fabrika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
4.1.22 11:20
@Anonymní píše:
8 a 2,5let
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek