Sociální dávky VS důchody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
824
5.11.21 22:48

Sociální dávky VS důchody

Ahoj, teď jsem dočetla článek o tom, že důchody budou nižší. Jsem už fakt naštvaná a zajímalo by mě, kdy konečně přestanu odvádět daně na lidi, kterým se nechce pracovat. Upřímně, zaplatím na daních tolik, že z toho reálně někoho “živím” a mnohem raději ty daně budu platit za důchodce, než za člověka, kterému se pracovat nechce. Nemám nic proti dávkám seniorům nebo nemocným, ale vlády absolutně odmítají řešit, že dáváme obrovské peníze na nemakačenka a důchodci, kteří roky platili daně jak mourovatí, jsou jim trnem v oku. Zdražuje se absolutně všechno, energie jsou pro některé důchodce aktuálně likvidační, mladé rodiny už pomalu bez šance na vlastní bydlení a pořád akceptujeme příživníky. Nemám nic proti dávkám, třeba na půl roku, aby si člověk mohl najít práci, ale tyhle dlouhodobě nepracující občany, bych fakt hnala…
Smysl diskuze je jen ten, že jsem naštvaná a chci si někde ulevit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6296
5.11.21 22:52
@nikinnna píše:
Ahoj, teď jsem dočetla článek o tom, že důchody budou nižší. Jsem už fakt naštvaná a zajímalo by mě, kdy konečně přestanu odvádět daně na lidi, kterým se nechce pracovat. Upřímně, zaplatím na daních tolik, že z toho reálně někoho “živím” a mnohem raději ty daně budu platit za důchodce, než za člověka, kterému se pracovat nechce. Nemám nic proti dávkám seniorům nebo nemocným, ale vlády absolutně odmítají řešit, že dáváme obrovské peníze na nemakačenka a důchodci, kteří roky platili daně jak mourovatí, jsou jim trnem v oku. Zdražuje se absolutně všechno, energie jsou pro některé důchodce aktuálně likvidační, mladé rodiny už pomalu bez šance na vlastní bydlení a pořád akceptujeme příživníky. Nemám nic proti dávkám, třeba na půl roku, aby si člověk mohl najít práci, ale tyhle dlouhodobě nepracující občany, bych fakt hnala…

Tohle se současným volebním systémem nevyřešíš.
Jinak si myslím, že ten problém není jen o flákačích, ale také o tom, že je kolem nich docela veliká režie, opět placená z daní pracujících. A samotná kapitola jsou dotace, to je úplně mimo chápání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
5.11.21 22:58
@Zumpa píše:
Tohle se současným volebním systémem nevyřešíš.
Jinak si myslím, že ten problém není jen o flákačích, ale také o tom, že je kolem nich docela veliká režie, opět placená z daní pracujících. A samotná kapitola jsou dotace, to je úplně mimo chápání.

Ani právo volit, bych jim nenechala. Pokud někdo není společnosti přínosný, nemá mít právo o dění ve společnosti rozhodovat. Slavné neziskovky jsou taky kapitola sama o sobě. Včera jsem měla tu čest, s jedním zástupcem neziskovky jednat a reálně, náklady na provoz mu byly úplně ukradené, naopak si vymýšlel totální nesmysly, kdy si náklady zvýšil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34305
5.11.21 23:01
@nikinnna píše:

Rozumím, soucítím, souhlasím. Chci však dodat, že neustálé litování důchodců mi už leze na nervy. Nejsou tak nuzní, jak se pořád o nich píše a točí svět. Mají chaty, domy postavené za totáče, privatizované byty a pokud všechno neprojedli, mají mít našetřené úspory. K dávkám - můj postoj k nim je zde dostatečné znám - lidi se nenaučili odpovědnosti za svůj život a rodinu. Mnohé dávky bych snížila, výrazně časově omezila, resp. zrušila. Viz zde nekonečná témata ala na co mám nárok. K vlastnímu bydlení - v zahraničí na něj mají movití, zbytek bydlí v nájmu. Proč by to tady mělo být jinak? Nastávající ekonomická krize bude mít výchovný účinek - lidé budou vážit své příjmy a výdaje. Ne si každou kravinu pořizovat na dluh a pak být v insolvenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34305
5.11.21 23:02
@nikinnna píše:
Ani právo volit, bych jim nenechala. Pokud někdo není společnosti přínosný, nemá mít právo o dění ve společnosti rozhodovat. Slavné neziskovky jsou taky kapitola sama o sobě. Včera jsem měla tu čest, s jedním zástupcem neziskovky jednat a reálně, náklady na provoz mu byly úplně ukradené, naopak si vymýšlel totální nesmysly, kdy si náklady zvýšil.

přesně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
5.11.21 23:08
@Burj Chalifa píše:
Rozumím, soucítím, souhlasím. Chci však dodat, že neustálé litování důchodců mi už leze na nervy. Nejsou tak nuzní, jak se pořád o nich píše a točí svět. Mají chaty, domy postavené za totáče, privatizované byty a pokud všechno neprojedli, mají mít našetřené úspory. K dávkám - můj postoj k nim je zde dostatečné znám - lidi se nenaučili odpovědnosti za svůj život a rodinu. Mnohé dávky bych snížila, výrazně časově omezila, resp. zrušila. Viz zde nekonečná témata ala na co mám nárok. K vlastnímu bydlení - v zahraničí na něj mají movití, zbytek bydlí v nájmu. Proč by to tady mělo být jinak? Nastávající ekonomická krize bude mít výchovný účinek - lidé budou vážit své příjmy a výdaje. Ne si každou kravinu pořizovat na dluh a pak být v insolvenci.

K tomu bydlení, chápu jak to myslíš. Jenomže, pokud si rodiny nezařídí bydlení v produktivním věku, na staří jim nezbyde, než zase žebrat o dávky. Nájmy jsou aktuálně vyšší, než důchody a pokud se toto nezmění, je pochopitelné, že lidé chtějí kupovat, aby v 70ti letech, měli za co bydlet. Rodina, kde jeden celý příjem padne na nájemné, nemá ani moc z čeho našetřit na staří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34305
5.11.21 23:17
@nikinnna píše:
K tomu bydlení, chápu jak to myslíš. Jenomže, pokud si rodiny nezařídí bydlení v produktivním věku, na staří jim nezbyde, než zase žebrat o dávky. Nájmy jsou aktuálně vyšší, než důchody a pokud se toto nezmění, je pochopitelné, že lidé chtějí kupovat, aby v 70ti letech, měli za co bydlet. Rodina, kde jeden celý příjem padne na nájemné, nemá ani moc z čeho našetřit na staří.

Ano, psychologicky to chápu. Jenže matematika a výpočty jsou tvrdá realita oproštěná od emocí. Právě nyní se po 30 letech v situaci bydlení něco zlomilo. Vlastně ve všem. Jedno je jisté - odpovědnost za svůj život a budoucnost bude přenesena ze státu na lidi. Může se nám to nelíbit, ale to bude realita.Bude už jen hůře. Naprosto s Tebou souhlasím, že mnoho lidí nebude vědět, kam dřív skočit, resp.na co šetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
5.11.21 23:36
@Burj Chalifa píše:
Ano, psychologicky to chápu. Jenže matematika a výpočty jsou tvrdá realita oproštěná od emocí. Právě nyní se po 30 letech v situaci bydlení něco zlomilo. Vlastně ve všem. Jedno je jisté - odpovědnost za svůj život a budoucnost bude přenesena ze státu na lidi. Může se nám to nelíbit, ale to bude realita.Bude už jen hůře. Naprosto s Tebou souhlasím, že mnoho lidí nebude vědět, kam dřív skočit, resp.na co šetřit.

Matematika mi říká, že pokud si každý měsíc odložím 10 tisíc korun, než půjdu do důchodu, bude to jako mít dneska tisícovku. Naštěstí jsme dům koupili už před lety a před zdražováním, ale kam investovat, nad tím přemýšlím denně. Lituji, že jsem nekoupila v první polovině tohoto roku akcie Čezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5983
5.11.21 23:40

Neziskovky to je díra na peníze. A mimo to, nesmyslné investice do věcí, které nedávají smysl. Opravy různých barabizen, kde se pak udělá kulturní centrum a komunitní a já nevím, co všechno.
Veškerou infrastrukturu, kterou užíváme, jsme zbudovali za komunismu, na který se pořád tak plive.
Nikde se nehlídá hospodaření se státními penězi. Země, kde stojí 14 km dálnice 6 miliard, je marná. Můj chlap tam má na starosti projektovou dokumentaci. Její rozdělování. A jak toho bolí hlava, když vidí, jak tam se hází penězi… je neskutečné.
Sociální dávky jsou tu tak časté téma, že je to až neskutečné. Je zajímavé o kolik míň se tu ptají nemocní a postižení na svá práva. Zato matky, co si udělají „mimíska“ s gaunerem, tu mají sled často.
Dnešní důchodci se teoreticky špatně mít nemusí, ale zase… Třeba smrt jednoho z manželů, bývá taky divoká, pro uživení z jednoho důchodu. Pak je otázka, kde v produktivním věku pracovali a za kolik. Výška platů je opravdu mizérie. Jsme montovna, málo vyrábíme, jen kompletujeme pro jiné cizí firmy. A kompletujeme za pár korun.
Přemýšlím, proč jsme opravdu zůstali tak pozadu v Evropě. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
6.11.21 08:56
@alisekR píše:Sociální dávky jsou tu tak časté téma, že je to až neskutečné. Je zajímavé o kolik míň se tu ptají nemocní a postižení na svá práva. Zato matky, co si udělají „mimíska“ s gaunerem, tu mají sled často.

Upřímně, vzhledem k tomu, jak se tu často nadává na lidi beroucí sociální dávky, se my postižení a nemocní radši neozýváme. Nechceme být taky na pranýři a házeni do pytle, že jsme póvl a nemakačenka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
6.11.21 09:17

Ty sociální dávky pro nemakcenka jsou úplný plivnuti. Miliardy se tuneluji úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
6.11.21 09:30
@JancaS84 píše:
Ty sociální dávky pro nemakcenka jsou úplný plivnuti. Miliardy se tuneluji úplně jinak.

Coz mas pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat