Reklama

Špatně vrácené daně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 09.03.17 08:14
Špatně vrácené daně?

Zdravím, manželovi dle několika kalkulaček a co jsem si sama vypočítala, měli vrátit cca 33000kč. Co se týče odpočtů, zahrnula se hypotéka, odbory, dvě děti a já (jsem na MD). Přišlo mu ale jen 9000kč, je tedy možné, že mě účetní zapomněla zahrnout? Nebo jsou kalkulačky jen orientační?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62554 příspěvků 3 inzeráty 09.03.17 08:17

@Paprika.Cervena A zaplatil dost na daních, aby to bylo z čeho vracet?

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 09.03.17 08:17

@Paprika.Cervena jestli bereš mateřskou, tak ta se počítá do tvého příjmu. Je dost možné, že jsi překročila s příjmem hranici 68 tis. Kč za rok. Dávali jste účetní nějaké potvrzení nebo prohlášení o výši tvého příjmu? Nebo jak má ona vědět, že jsi bez příjmu?

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 09.03.17 08:23

Já příjem nemám, beru rodičovský příspěvek, účetní jsme dodali to, co chtěla. Na dani dal manžel nějakých 19000kč.

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 09.03.17 08:23

Předpokládám tedy, že přes všechny odpočty by měl mít minimálně zpět to, co zaplatil. Nebo se pletu? :roll:

Uživatel je onlineHanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 09.03.17 08:33

Melo by to tak byt. Zkuste si vyzadat vypocet a zkontrolovat, co byli zahrnuto. Kdyztak musi ucetni opravit. Tady bez konkretnich cisel nejde rict, jestli bylo vse spravne.

Kriky
Povídálka 30 příspěvků 09.03.17 08:36

Tak, myslim ze jedine, na cem muzete ziskat danovy bonus je, pokud odectete deti a jde to do minusu, to vam pak mohou vratit vice :) Pokud dal na dani 19 tis, pak by odpocet 2 deti byl za mesic 1117 za prvni a 1417 za druhe.. ale nevim, jake jsou ostatni vydaje :)

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 09.03.17 08:36

@Paprika.Cervena ahojky a neodečítjí se mu děti měsíčně v každé výplatě…manžel to tak má, takže za děti nám nic nevrací…dostane spátky jen za sebe-popltníka 1240 kč, za mě - manželku 24800 kč a školkovné 1600 kč…je to za rok 2016…zaléží na tom jestli jsi v tom roce neměla přechod z mateřské na rodičák…

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 09.03.17 08:42

Děti má měsíčně, to bych pochopila, ale když si odečítá mě, tak je to přece taky skoro 25000kč, pak nechápu, proč vrátili jen 9000kč :roll: Samozřejmě za účetní zajde, jestli tam není chyba.

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 09.03.17 08:44

Jinak jsem na rodičák přecházela vloni, ale příjmy právě 68000kč nepřesáhly, počítali jsme to. Proto to nechápeme :(

Sweet_Angel2
Závislačka 4956 příspěvků 09.03.17 09:49

Pokud jsi na MD, tak tě odečíst nemůže, protože PPM se počítá do příjmu. Takže nejdříve je potřeba ujasnit si pojmy. Pokud jsi na RD a pobíráš RP, tak si tě odepsat může.
Vše se odvíjí od hrubého příjmu. Tedy 12× hrubý příjem. To se vynásobí 1,34, tím dostaneš super hrubou mzdu, že které se vypočítá 15% a dostaneš odvody, které měl za rok. Z toho je potřeba odečíst 12×2070, což je odečitatelná položka na poplatníka a potom 12× odpočet na děti. Pak dostaneš skutečnou částku, kterou manžel zaplatit za rok na daních. Nemůže za tebe dostat víc než odvedl. Hypo se do toho nepočítá, ta je navíc a je to 15% ze zaplacených úroků.

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 09.03.17 09:56

@Paprika.Cervena pokud si přecházela v loni s mateřské na rodičák, tak jsi měla nárok i na dovolenou a navíc i na vrácení daně - za poplatníka…tak nevím zda jste to spočítali dobřě…nám to tak vevyšlo v roce 2015 měla jsem 48000 kč mateřskou za leden- květen+ 22000 kč za dolenou a vrátili mi daně za poplatníka 1240 kč…to, že jsem přesáhla částku nemluvě, ale nesmějí vracet i žádné danové vyrovnání…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62554 příspěvků 3 inzeráty 09.03.17 09:57

@Sweet_Angel2 Ten výpočet máš blbě, jelikož dětmi je možné jít do mínusu, tak je nesmyslné je započítávát před výpočtem vratky za manželku a naopak 15% z ůroků z hypo by se tam započítat mělo.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 09.03.17 10:01
@Sweet_Angel2 píše:
Pokud jsi na MD, tak tě odečíst nemůže, protože PPM se počítá do příjmu.Takže nejdříve je potřeba ujasnit si pojmy. Pokud jsi na RD a pobíráš RP, tak si tě odepsat může.
Vše se odvíjí od hrubého příjmu. Tedy 12× hrubý příjem. To se vynásobí 1,34, tím dostaneš super hrubou mzdu, že které se vypočítá 15% a dostaneš odvody, které měl za rok. Z toho je potřeba odečíst 12×2070, což je odečitatelná položka na poplatníka a potom 12× odpočet na děti. Pak dostaneš skutečnou částku, kterou manžel zaplatit za rok na daních. Nemůže za tebe dostat víc než odvedl. Hypo se do toho nepočítá, ta je navíc a je to 15% ze zaplacených úroků.

ježíš, blbost, klidně může odečíst slevu na manželku, která bere PPM nebo pracuje, když nepřesáhne tu hranici 68 tisíc za rok…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62554 příspěvků 3 inzeráty 09.03.17 10:04

@nelinka204 Proč b nesměli vracet žádné daňové vyrovnání?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama