Špinění na počátku těhotenství

Anonymni
25.1.09 22:18

Špinění na počátku těhotenství

Prosím, uklidněte mě, že se neděje nic mimořádného: Jsem v 5. týdnu těhotenství a už asi 9 dnů špiním. První tři dny jsem toto špinění dokonce považovala za menstruaci. Je to taková tmavě hnědá krev, někdy s příměsí hlenu. U prvního těhotenství jsem nic takového neměla, tak jsem docela zděšená.

Volala jsem doktorovi, ten řekl, že pokud to není jasně červená krev, tak je to běžné a nemám se znepokojovat a ani přejít do nějakého „šetřícího“ režimu. Jenže to se mu řekne! Mám strach, že s miminkem není něco v pořádku. Otěhotněla jsem 25. DC, tak si říkám, jestli to nějak nemůže souviset se stářím sliznice. Na netu jsem četla, že se to stává, ale netrvá to už nějak dlouho?

Máte stejnou zkušenost? Dopadlo pak těhotenství dobře? Asi budu ráda, když mi napíše každá z vás, které se to stalo. Čím víc vás/nás bude, tím budu nejspíš klidnější. Moc díky!

A.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13996
25.1.09 22:31

Ahoj, špiněním se projevuje třeba hematom v děloze, u kterého šetřící režim třeba je (pokud máš dalšího malého šprčka, je samozřejmě otázka, nakolik to jde dodržovat). Moc s tím dělat nejde, miminko si to musí vybojovat, max. můžeš zobat Utrogestan (teď nevím, jestli není na předpis) a Ascorutin (anebo jíst pohanku, to je kvalitní přírodní zdroj rutinu, látky, která stahuje cévy). Možná to taky ale není vůbec nic.
Hodně štěstí.
PS: Můj hematom viz první metřík, špinění bez zjištěné příčiny viz druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
25.1.09 22:40

Taky jsem spinila cca v patem tydnu zhruba tyden, pak se ale pridaly bolesti, tak jsem radsi jela do nemocnice, kde mi na UZ nasli hematom v deloze - prijali me do nemocnice, kde se po par dnech objevila dokonce cerstva krev… Ale ustali jsme vsechno, hematom se vstrebal, po propusteni klidovy rezim, jenze jsem asi po tydnu zacala spinit zase, to uz jsem do nemocnice nechtela, stejne tam se mnou noc nedelali :? , tak jsem slibila, ze budu lezet doma a kdyby se zase objevila cerstva krev, tak prijecham, ale uz se to nastesti neopakovalo… Jinak jsem skoro cele tehu (krome posledniho tydne, kdy jsem prenasela) prozila s poslickama :roll: :o :lol:

Anonymku, preju, at ti take vsechno dobre dopadne, klidne a pohodove tehotenstvi!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.09 22:41

spinila jsem prvni trimestr cely…stale na Utrogestanu a Ascorutinu a klid.rezim…ted mame 2 leteho chlapecka a porod mi nakonec vyvolavali…Elca

• Nahlásit
  • Citovat
717
25.1.09 22:44

Ahoj, prosimtě a byla jsi na prohlídce u Dr.? Já teda nevim, ale devět dnů špinit, to už tě snad dávno měl nějakej doktor vidět ne? V minulém těhu jsem taky v 6tt začala hnědě špinit, ale hned jsem běžela na gyndu, dostala jsem tbl a hlavně mě zkoukli a řekli, že se nic neděje. Určitě to může být v pořádku, dost holek si na špinění v začátku stěžuje. Doktora a ultrazvuk to ale chce určitě. Tak držím palečky :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.09 23:06

Ahoj,
taky si myslím, že bys měla jít k Dr. aby tě zkoukl, případně udělal UTZ a nabral krev na HCG.
V prvním těhu jsem také začala v 6tt špinit, dali mi Utrogestan a Ascorutin do 12tt a vše bylo OK - máme 3 letou holčičku :-). Při druhém těhu (12/2008) to samé - v 6tt špinění (růžová, hnědá + hlen a jen párkrát za den). Na UTZ nebylo jasně vidět gestanční váček a nevzrůstalo HCG, takže následovala revize (zamklý potrat v 7tt.) …
Držím palce! Vendula

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.1.09 23:06

Ahoj,
taky si myslím, že bys měla jít k Dr. aby tě zkoukl, případně udělal UTZ a nabral krev na HCG.
V prvním těhu jsem také začala v 6tt špinit, dali mi Utrogestan a Ascorutin do 12tt a vše bylo OK - máme 3 letou holčičku :-). Při druhém těhu (12/2008) to samé - v 6tt špinění (růžová, hnědá + hlen a jen párkrát za den). Na UTZ nebylo jasně vidět gestanční váček a nevzrůstalo HCG, takže následovala revize (zamklý potrat v 7tt.) …
Držím palce! Vendula

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.1.09 07:44

U doktora jsem nebyla. Když jsem mu volala, řekl, že mě nepotřebuje vidět, prý takto krvácí až 50% těhotných během prvních týdnů, ale to mi připadne velmi nadhodnocené číslo. Dnes jdu podruhé na hCG z krve (jako samoplátce), tak uvidíme, jestli roste. Doufám, že ano. Je to docela psychicky vyčerpávající, ta nejistota.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.1.09 19:02

Cauko, já jsem taky spinila hodně v 5. týdnu, ihned kontrola na pohotovosti, kde nic nezjistili, šetřící režim, ale prášky žádné, v osmém týdnu zjištěn malý hematom, opět doporučen jen šetřící režim, žádné prášky, v devatém špinění ustalo. Ted končím 12. a klepu na dřevo, zatím dobrý, další kontrola až za dva týdny. Jinak podotýkám mám 16ti kg kluka ani ne dva roky, na hlídání v úvahu připadá jen manžel, takže šetřící režim u nás je pouze ten, že jsem omezila zvedání…
Každopádně držím palce, až je vše v pořádku, a spíš nečíst diskuse na internetu… protože pokud nechceš změnit lékaře, zbytečně budeš řešit, že ostatním něco předepsali a Tobě ne… R.

• Nahlásit
  • Citovat
27.8.09 16:16

Bojim

Ahoj holky,
jsem v 9.tydnu. Vcera jsem zacala krvacet, hned jsem jela k dr - miminko v poradku,pry jsem jen pretazena, moc pracuji
Doporucila mi klidovy rezim na luzko.
Od vcera tedy poctive lezim, dnes jsem zjistila, ze spinim, plus jsou tam obcas takove tmave hnede male kousky cehosi.
Mam strach, ale zase nechci litat k doktorce 3 denne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.8.09 09:39

Ahojky,
já jsem v 11. týdnu a taky jsem teď občas špinila, pobolívá mě i břicho jako když na menses. Užávám Utrogestan, na kontrolu jdu zítra. Kamarádka gynekoložka mě uklidňuje tím, že to může být a pokud to není vyloženě krev jako při menstruaci, tak se nic neděje. Ale stejně to člověku nedá a má obavy. Tak jsem zvědavá, jak zítra dopadnu.

• Nahlásit
  • Citovat
12681
31.8.09 20:54

já v 5tt.taky špinila, ale jen 3 dny. Doktor mi dělal Uz a bylo vše v pořádku, bohužel 2 týdny na to už miminko nežilo- zamlklý těhotenství :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
23.3.11 21:29

Ještě někdo k tomuto tématu zkušenost ???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
23.3.11 22:24
lucik85 píše:
Ještě někdo k tomuto tématu zkušenost ???
špiním zhruba od 8. týdne jednou až dvakrát za týden. U dr. se vše jeví v pořádku…čípek, děloha, placenta, hematom žádný..vše vypadá dobře. Zítra tam jdu zase a už jsem zase nervozní, jestli je OPRAVDU vše v pořádku. Špiním ale jen jeden den, ne víc dní v kuse. Jo a jsem skoro v 17. týdnu, tak doufám, že toto nebudu mít celé těhu. Válet se v posteli nepřipadá v úvahu, mám skoro dvouletého cvrčka a ten mě potřebuje :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
23.3.11 22:30

Ahoj, taky jsem šla v 6 týdnu k DR s tmavým špiněním a vše bylo v pořádku, dostala jsem utrogestan. Ovšem taková diagnoza po telefonu od doktora se mi vubec nelíbí a měl by tě prohlédnout!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama