Společné bydlení s rodiči

11
22.5.21 23:40

Společné bydlení s rodiči

Ahoj holky, potřebuji se svěřit a slyšet názory. S manželem máme syna 2 roky, a bydlíme od začátku u mých rodičů v RD. Když jsme jim oznamovali mé těhu, slíbili nam, že se dodělá tatova dílna která je hned vedle domu a půjdou tam bydlet do podkroví a my budeme mít pro sebe dům. Dva roky jsou pryč a bydlíme pořád společně. Máme své jen dva pokoje, jinak vše společné i kuchyň. Už nemám kam dávat věci, syn roste a začínáme si tu hodně lézt s rodiči na nervy - tichá válka, mluvení o druhých za zády, rozdilne názory, kecani do věcí a pak chvíli zase dobrý.. Bojím se že to nemá řešení a zklamala jsem se navíc v mých rodičích. Moje psychika je v háji. Ale sami se o tom co slíbili s námi už nebaví, my jen čekáme jako blbci. Nemovitosti už pro nás ani s půjčkou nejsou k dosažení a manžel navíc už investoval i do domu kde s rodiči bydlíme nemalé peníze.. protože jsme věřili že splní co slíbyli. Bydlení v dílně v podkroví pro nás jako rodinu prý není, že potřebujeme mít prostor jako rodina.. Ale zatím se nám ho nedostává. Poraďte, nebo máte někdo podobnou zkušenost? A omlouvám se za hrubky které momentálně nevidím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4314
22.5.21 23:47

No bydlení s rodiči prostě většinou nedělá dobrotu. Můžeš to vyřešit tím, že půjdete do nájmu. Dům je jejich a nemůžeš je do ničeho nutit. Možná tak, aby vám vrátili investované peníze, ale to nevím jak by se řešilo. Zklamaná být můžeš, ale zase bydlíte v jejich domě a dobrovolně vás tam nechali žít, zcela jistě za jiné náklady než kolik by požrala hypo či nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21660
23.5.21 00:01

No, neklape to. Pokud rodiče nechtějí dům uvolnit a vám se tam nelíbí, nezbývá vám nic jiného než co všem ostatním. Zařídit si bydlení ve vlastní režii. Pokud nemáte na vlastní dům, tak holt do nájmu. peníze, co jste do domu investovali, žádejte po rodičích nebo to berte tak, že jste si je odbydleli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
23.5.21 00:04

Tohle je přesně ten důvod proč bych se nikdy takhle nesestěhovala.
No teď bych asi za nima šla a začala mluvit o budoucnosti.Na férovku, máte tam málo místa uběhl nějaký čas a co teď, pak uvidíš jak budou reagovat. Mějte jako jokera že teda odejdete ale musí vám vrátit ty investice a hotovo.
Heleď ono se to občas musí takhle zlomit, buďto to uděláte v klidu a nebo vybouchnete a pak to uděláte v hádce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5685
23.5.21 00:05

Jsou to tví rodiče, tak se prostě zeptej.

Každopádně pořád mi není jasná ta nepoučitelnost, že bydlení s rodiči je blbost. A pořád se najde neuvěřitelné množství naivních lidí, kteří do toho jdou. Nechápu tuhle divnou patologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13054
23.5.21 00:31

Tak necekejte jako blbci, ale proste to spolu proberte narovinu. Neda se nic delat.
Dejte do kupy castku, kterou jste tam investovali, detailne rozepiste polozky.
At vam to vrati a odstehujte se do podnajmu.

Nebo jestli na to staci pozemek, poridte si chatku nebo mobilheim, to zaplatite a cokoliv lepsi nez toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
23.5.21 01:26

No a tatova dilna je hotova? Kde je problem, uz nechteji do podkrovi nebo se nezvladnou prestehovat? Jsou to tvoje rodice, resit to musis ty. Mami, tati, takhle se tu zblaznime, rekli jsme si, ze se tu preskupime. Pojdme si rict, jak to tedy provedeme a co je potreba udelat, at jsme vsichni spokojeni.
Kdyz by do podkrovi nechteli oni, sla bych tam ja a v dome vyuzivala ty 2 mistnosti jako ulozne prostory. Potrebujes svou koupelnu a kuchyn, i kdyby mini. Dum je jejich, svoje nemate, musis respektovat jak to chteji oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
23.5.21 04:08

:zed: to je pořád dokola…

já bych s nikým z rodičů nebydlela ani za zlato celého vesmíru
to radši pronajatý byt.. že jste tam investovali je vaše věc - chtěli jste to mít krásné, tak jste měli, brala bych to jako splátku „nájmu“ a hanba by mě liskala to po rodičích chtít - oni vás jistě nenutili do úprav, odbydleli jste si to..
ANO-nesplnili slib,
ale je to holt jejich nemovitost a zřejmě je na čase jít o dům dál

Holky, nebydlete s těmi rodiči, fakt Neee ;) čest vyjímkám

(pár měsíců po gymplu jsem bydlela v patře u babičky a to bylo skoro nejkrásnější období mého života ;) ale ona byla anděl, mě nebylo ani 18 a byla jsem Sama… věřím, že zrovna s ní by to byla ta čestná vyjímka, že společný dům by nám nevadil - ALE obě patra jsou tam jako 3+1 - takže jakkoliv jsem ji milovala nejvíc na světě, tak společnou kuchyni Ne-NIKDY!… a kdo to dobrovolně udělá, ať se pak nediví..
mmch, jsem jí dodnes i po 30letech od té zkušenosti vděčná (alespoň v myšlenkách) a připadá mi, že vy jste celkem nevděční dle toho, jak jsi dotaz koncipovala..
taky jste mohli být celou tu dobu v nájmu a ročně by vám letělo třeba 120litrů z okna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54213
23.5.21 04:49

My žijeme víc než 13r. sami, za své a poctivě si splácíme. Jak spousta jiných rodin. Rodiče mají barák pro tři generace. A spoléhali jsme se sami na sebe. Pravděpodobně tam některé vnouče půjde na střední a třeba zůstane. Ale to je jiná situace. My tam máme v okolí svůj pozemek vedle mých rodičů.

To je hezké, když někdo očekává, že se rodiče odkloní bokem do dílny a barák zůstane pro něj.
Tak jim tu dílnu předělej ty na bydlení, když očekáváš, že se uvolní zbytek nebo si zaříď své bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 05:14

Stalo se mi to. Bydlim s mou mamou, rozestehovani nedava financne vubec smysl. Leta jsem se na ni zlobila, potazmo na sebe, ale sliby-chyby. Po sedmi letech muzu rict, ze jsou jine starosti a radosti, zivot se nejak sklada a bezi. Smirila jsem se a na pristi rok mame naplanovano oddeleni v ramci domu a kazda svou vlastni kuchyň ;)
Ma to i vyhody. Krome financni uspory mam i obetave hlidani kdykoliv jakkoliv.
Nejtezsi bylo asi tu situaci prijmout, jak je.

• Citovat
  • Nahlásit
618
23.5.21 05:46

Pokud by to jinak nešlo, odstěhovala bych se s rodinou do nájemního. I když vám rodiče něco slíbili, pořád je to jejich dům. Není to hezké, ale to je jediné, co se na to dá říct. Investice bych od nich proplatit nechtěla, kdybyste za tu dobu, co žijete u nich, bydleli v nájmu, zahučely by ty peníze jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4439
23.5.21 06:00

To je na nalezení vlastního bydlení. Možná si to prostě rodiče za ty dva roky rozmysleli, je to jejich dům, mají na to plné právo, třeba mysleli, že to bude víc v pohodě a teď vidí, že to nefunguje a nechce se jim tedy ještě někam uskrovňovat do podkroví (btw dávat staroušky do podkroví, je docela krátkozraké, co když budou po čase špatně pohybliví). On si to soužití generací málokdo dokáže předem představit. Prodiskutujte s nimi možnost (třeba i částečného) proplacení investic do domu a najděte si něco vlastního. I když samozřejmě chápu i to, že teď je to s nemovitostmi větší bída než před 2 roky a máte právo být naštvaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
23.5.21 06:24

@Ma11 jdete do nájmu.. Moc možností nemáte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33092
23.5.21 06:46

Já bych se do domu, kde je společná kuchyň a sociálka vůbec nestěhovala. Dokážu si představit společné bydlení s rodiči, ale není pro každého. Základ je ale víc prostoru.

Promluvila bych s mamkou, že vám to nevyhovuje a že přemýšlíte se odstěhovat. Třeba se ledy pohnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10205
23.5.21 06:50

Takže už dost let bydlíte u rodičů. Nájem předpokládám neplatíte, tak máte dost nasetreno. Postavte si vlastní barák, nebo běžte do nájmu. Jako čekat až rodiče vypadnou někam nad dílnu ze svyho vlastního baráku je dost hardcore.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat