Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Ahoja mám dotaz… mám zaměřené bodyin mašinkou, že můj bazální metabolismus je cca 1400 kcal na den. Je mi 23 let, 66 kg,170 Cm. Cvičím zhruba 3-5 týdne silové i kardio tréninky, plavání či běhání atp. Zároveň dělám sociálního pracovníka a pracuji s lidmi na vozíčku i fyzicky, takže více méně prosedím denně max 3-4 hodiny z 12. Potřebovala bych se zbavit tuku na břiše (naměřili mi asi 10 kg na břiše… mám 96 Cm přes břicho a cca 78 Cm přes pas)… nepiju alkohol jen opravdu výjimečně… zvládam si počítat kalorie každý den i jídelníček atp… jen mne trosku mate - když mám bazal 1400 kcal, kolik teda těch kcal mám sníst, aby tělo nehladovelo, ale spalovalo… v aplikaci Kalorické tabulky mi to v dny zátěže (fitka) píše snad i skoro 200 g sacharidů a mě to přijde strašně moc…(typicky příklad člověka co se boji, ze moc jí)… bojují hlavně se sacharidama, nevím kolik jich teda mám jist ve dnech zátěže a kolik ve dnech, kdy necvicim… a kolika kcal se teda mám ve dnech cviceni a dnech necviceni dopocitat… bílkoviny mám cca 65-80 g…tuky cca 20-40 g… vlákniny cca 30-40 g (jim fakt ukázkově, před několika lety jsem dělala více méně do kulturistiky, ale tam jsou jídelníčky jiné a drastické - superkompenzace atp)…takže jen ty sacharidy mi tam fakt teď nějak nesedí… chci jist, aby to bylo udržitelné a zdravé… a shodit to, co jsem po dvou letech po konci soutěžích nabrala ;/… mate s tím někdo zkušenosti.?
@Anonymní píše:
Ahoja mám dotaz… mám zaměřené bodyin mašinkou, že můj bazální metabolismus je cca 1400 kcal na den. Je mi 23 let, 66 kg,170 Cm. Cvičím zhruba 3-5 týdne silové i kardio tréninky, plavání či běhání atp. Zároveň dělám sociálního pracovníka a pracuji s lidmi na vozíčku i fyzicky, takže více méně prosedím denně max 3-4 hodiny z 12. Potřebovala bych se zbavit tuku na břiše (naměřili mi asi 10 kg na břiše… mám 96 Cm přes břicho a cca 78 Cm přes pas)… nepiju alkohol jen opravdu výjimečně… zvládam si počítat kalorie každý den i jídelníček atp… jen mne trosku mate - když mám bazal 1400 kcal, kolik teda těch kcal mám sníst, aby tělo nehladovelo, ale spalovalo… v aplikaci Kalorické tabulky mi to v dny zátěže (fitka) píše snad i skoro 200 g sacharidů a mě to přijde strašně moc…(typicky příklad člověka co se boji, ze moc jí)… bojují hlavně se sacharidama, nevím kolik jich teda mám jist ve dnech zátěže a kolik ve dnech, kdy necvicim… a kolika kcal se teda mám ve dnech cviceni a dnech necviceni dopocitat… bílkoviny mám cca 65-80 g…tuky cca 20-40 g… vlákniny cca 30-40 g (jim fakt ukázkově, před několika lety jsem dělala více méně do kulturistiky, ale tam jsou jídelníčky jiné a drastické - superkompenzace atp)…takže jen ty sacharidy mi tam fakt teď nějak nesedí… chci jist, aby to bylo udržitelné a zdravé… a shodit to, co jsem po dvou letech po konci soutěžích nabrala ;/… mate s tím někdo zkušenosti.?
http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/…rii-pro.html já si to počítala dle tohoto a pak si to v kalorických tabulkách předělala. Bazál je to co musíš sníst i když ležíš celý den, takže to je fakt minimum a v tvém případě tělo hodně hladoví pokud jíš méně než bazál příp. jen bazál.
Jasné no… to asi budu muset zvýšit… jen teda ten poměr sachru atp mi je zahadou… každopádně… ten příjem včetně započítané aktivity vychází cca na 1600 kcal takže předpokládám, ze ať ten den cvicim nebo ne, mělo by se to plus minus pohybovat furt okolo 1600 kcal…
Podívej se na stránky Žít s chutí, je tam kalkulačka pro bazální metabolismus. A když budeš chtít poradit přímo hodnoty, napiš Míši Šimordové, poskytuje i bezplatné konzultace a věřím že by ti poradila. Slouho jsem jedla asi úplně mimo bazál, i když jsem si myslela, že jím dobře ![]()
Tak už v tom mám celkem jasno a pořádek. Jen bych ještě potřebovala pomoct se zbytkem odpolední svačina a večeře druhá ještě nemám. Nevím co tam dát abych doplnila sacharidy a vlákninu. Bílkoviny a tuky mám už ok.