Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@terien píše:
Já psala, že nechápu a neobdivuju! Prosím ten zápor ponechat
je mi to jasný, už tě trochu znám
![]()
@pe-terka píše:
Dnes už druhá diskuse na toto téma, opět založena anonymněAno, my máme velkou rodinu a cítím se tímto naplněna a obdarována (a nikde netvrdím, že někdo nemůže být štastný bez dětí nebo s jedním). Nejsem uštvaná, obézní, zanedbaná, neupravená a nemám chlupatý nohy - což je častý předsudek stran mnohonásobných matek
Děti jsou též čisté upravené a syté, nepůsobí jak z chudobince. Nekradou, nechlastají a dobře se učíMají pevné zázemí v obou rodičích.
Je na každém, jaký životním styl si zvolí - moc to řešíš! Pokud s tím máš nějaký problém, pořeš si ho sama v doběPříspěvek upraven 29.04.19 v 22:16
Nevim, proč by mela mit zakladatelka problem.
Taky me napadají otázky, na které tady dostanu odpovědi snáz nez v reálu a nemusejí me trápit, prostě me jen napadly, zvědavost??
Zakl.: Chápu. Taky mi stačí dvě zlatíčka a nekdy je tu fakt divočina. Když prijdou další deti a je jich tu treba 5, rikam si, ze by me regulérně skrablo, mit vsechny doma. Velká rodina je urco fajn, kdyz to slape, ale musí to být mazec, uspokojit všechny potřeby všech členů, mit dost financí na napr. nekolikatery nové boty (kupujeme ortopedicke, průměrně tak za 1200,–/par), koníčky, lyžařský výcvik… male deti podedi, starší jsou finančně narocne, a to ani nemluvím o casu s jedním konkrétním prckem, když jsi opravdu jen s nim a věnujes mu pozornost, píšeš úkoly, mazlis se. Za mě ne, nedala bych to a nechtela bych to.
@Anonymní píše:
@Lucy75 Přesně to vidím, jen odrostou mimina a batolata náročná sama o sobě, přijde taxikaření, kamarádka neustále řeší, koho, kam, kdy a jak zavézt, přivést, tomu ujede autobus, ten je nemocný, té se opozdila hudebka, všichni do auta se nevlezou, do toho práce, nejmladší batole, obrovský dům, obrovské kopy jídla a prádla. A tak si říkám, kdy stíhají žít…
my bydlíme ve městě, takže logistika značně ulehčená! Dojíždění z vesnic si neumím představit v těch počtech, nebo nákupy, to by mě zabilo ![]()
@terien píše:
Já psala, že nechápu a neobdivuju! Prosím ten zápor ponechat
Taky nechápu a neobdivuji, my jsme byly doma dvě děti a přišlo to mně a rodičům akorát, na dnešní dobu si myslím, že jedno stačí a bohatě.
@pe-terka A tak zrovna na tebe je mířena otázka. (Klidně mě s těmi dotazy pošli do háje, jsem hrozná
) Ale, jak zvládáš při všem tom dění vůbec existovat, nepřipadáš si pořád jako v úle? Kde na to bereš energii? Stíháš všechno tak jak bys chtěla? A co tě na velké rodině vlastně naplňuje? (zakladatelka)
A hlavně kde brát prachy, pokud je ženská na MD a chlap vydělá dejme tomu 30litrů čistá ruka, tak jak může mnohočetná rodina vůbec existovat?
Mám jedno dítě a klidně bych ještě jedno uživil. Kdyby bylo rozhodnutí na dceři, máme doma mateřskou školku.
![]()
@Anonymní píše:
@pe-terka A tak zrovna na tebe je mířena otázka. (Klidně mě s těmi dotazy pošli do háje, jsem hrozná) Ale, jak zvládáš při všem tom dění vůbec existovat, nepřipadáš si pořád jako v úle? Kde na to bereš energii? Stíháš všechno tak jak bys chtěla? A co tě na velké rodině vlastně naplňuje? (zakladatelka)
neboj, do háje tě nepošlu, nejsi jedovatá
Mezi dětma máme relativně velké rozestupy, i když ty nejmenší jsou trochu nahusto
Ale paradoxně se ted cítím lépe a svobodněji, protože když potřebuju něco vyřídit nebo se toho sejde víc a „padám na hubu“, ty starší mi pomůžou. Což nebylo, když jsme měli jen mrnata a manžel v práci. Energie - je to systém dobíjecích baterek. Dobíjí mě manžel, kamarádky, sport, zahrada, pěkný film nebo pohled na hrající si/spící děti
Když je toho nad hlavu, tak se prostě ozvu a vypadnu ven. Třeba sportovat, chodíme běhat. Ale bez fungujícího a laskavého partnera - otce dětí - by to nešlo. Sdílíme radosti i starosti, to je život. A hlavně jsme vděční, že jsme všichni zdraví, neberem to jako samozřejmost.
@Klopotkova No tak může vydělávat mnohem víc, a když ne, vypadá to jako u našich známých - je to o prioritách, sice chodí hezky oblíkaní, což oceňuji, že nevypadají jako z chudobince, ale počítají opravdu každou korunu, řeší kolik koleček salámu mohou koupit. Na výlety nejezdí, jenom představa, že všude násobíš vstupné šesti a jsi v horentních sumách. Jakékoliv sladkosti tam jsou jak kapka v poušti, tam bys musela kupovat po paletách, aby to vůbec bylo poznat, takže nekupují. Základní potraviny, vaří se doma, na obědy nechodí. Prarodiče je dotují horem dolem, jinak by snad ani na ty základní potraviny nebylo.
Kroužky přes školu nebo různé dotace pro velké rodiny. Spíš si říkám, na co ty děti mají, když pak děti celý život poslouchají - to nemůžem, tam nemůžem, to je moc drahý, rodiče musí pracovat, tak ani na ně nemají čas. Neříkám, že mají mít všechno značkové a třikrát týdně tenis, ale… ![]()
To mas zakladatelko kolem sebe tolik rodin s 8 detma?
já teda znám okolo sebe rodinu s max 4 detma a ani je uz nechápu a neobdivuju. Obzvlášť když je to rodina řekneme socialne slabší. Je to fakt moc, vse se toci jen kolem deti. Ale 8?? Sci-fi! Ale víš co, některý lidi to baví a jsou tak spokojeni, proste zijou jen detma. Pro mne nepochopitelné, ale někdo to tak zkratka má.
@Anonymní píše:
No tak může vydělávat mnohem víc, a když ne, vypadá to jako u našich známých - je to o prioritách, sice chodí hezky oblíkaní, což oceňuji, že nevypadají jako z chudobince, ale počítají opravdu každou korunu, řeší kolik koleček salámu mohou koupit. Na výlety nejezdí, jenom představa, že všude násobíš vstupné šesti a jsi v horentních sumách. Jakékoliv sladkosti tam jsou jak kapka v poušti, tam bys musela kupovat po paletách, aby to vůbec bylo poznat, takže nekupují. Základní potraviny, vaří se doma, na obědy nechodí. Prarodiče je dotují horem dolem, jinak by snad ani na ty základní potraviny nebylo.Kroužky přes školu nebo různé dotace pro velké rodiny. Spíš si říkám, na co ty děti mají, když pak děti celý život poslouchají - to nemůžem, tam nemůžem, to je moc drahý, rodiče musí pracovat, tak ani na ně nemají čas. Neříkám, že mají mít všechno značkové a třikrát týdně tenis, ale…
tak z 30 000 bychom fakt nevyšli, a to jsem celkem skromná žena
Neberem ani přídavky, natož pak jiné „dotace“ ![]()
My mame teda jenom tri, ale klidne bych rada i ctvrte nebo pate, ale pracuju a pracovat budu, mam dost narocnou praci, a to uz by bylo proste prilis.
I to treti je po velke pauze, takze jsem uz i stara. Ale nemit ambice, jdu klidne do peti. Ale je to tedy pro aktivni a na stres resistentni osoby, to je fakt.
Mne se prave libi, klyz je doma plno, klid mi moc nesedi. Libi se mi, kdyz se dvere od lednice nezastavi, kdyz od kontroly uloh jednomu odbiham k hrnci a pri prebihani jeste posbiram hracky a do toho si povidam s jinym ditetem. Ale kazdemu vyhovuje neco jineho. ![]()
@Anonymní píše:
@Klopotkova No tak může vydělávat mnohem víc, a když ne, vypadá to jako u našich známých - je to o prioritách, sice chodí hezky oblíkaní, což oceňuji, že nevypadají jako z chudobince, ale počítají opravdu každou korunu, řeší kolik koleček salámu mohou koupit. Na výlety nejezdí, jenom představa, že všude násobíš vstupné šesti a jsi v horentních sumách. Jakékoliv sladkosti tam jsou jak kapka v poušti, tam bys musela kupovat po paletách, aby to vůbec bylo poznat, takže nekupují. Základní potraviny, vaří se doma, na obědy nechodí. Prarodiče je dotují horem dolem, jinak by snad ani na ty základní potraviny nebylo.Kroužky přes školu nebo různé dotace pro velké rodiny. Spíš si říkám, na co ty děti mají, když pak děti celý život poslouchají - to nemůžem, tam nemůžem, to je moc drahý, rodiče musí pracovat, tak ani na ně nemají čas. Neříkám, že mají mít všechno značkové a třikrát týdně tenis, ale…
Já jsem uvedla průměrný plat, pochybuji, že všichni muži, kteří mají 3 a více dětí vydělávají aspoň 100 000 Kč měsíčně a to samozřejmě za předpokladu, pokud je takový ten běžný standard- vlastní bydlení, minimálně dva osobní automobily, nezatíženi půjčkami apod.
@Lucy75 Přesně to vidím, jen odrostou mimina a batolata náročná sama o sobě, přijde taxikaření, kamarádka neustále řeší, koho, kam, kdy a jak zavézt, přivést, tomu ujede autobus, ten je nemocný, té se opozdila hudebka, všichni do auta se nevlezou, do toho práce, nejmladší batole, obrovský dům, obrovské kopy jídla a prádla. A tak si říkám, kdy stíhají žít…