Střídání hádek a pohody pořád dokola. Už to nezvládám.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.10.21 18:26

Střídání hádek a pohody pořád dokola. Už to nezvládám.

Asi to bude delší, ale potřebuju nestranné názory. Děkuju za každý slušný. :kytka:

Vztah 10let, manželé 4roky. 2školkové děti. Postaven dům svépomocí při dětech. Máme ledacos za sebou. Tak by člověk řekl, že už bude to nejhorší za námi. Ale přijde mi, že manžel je prostě „bůh pomsty“. Oblíbené věty „počkej až“ nebo „to ti připomenu“… Manžel je živnostník, má práce hromadu, ok chápu, ale já jsem nyní ve fázi, že za dva měsíce nastupuji do práce a jsem trochu vyhořelá z mateřských povinností a cca od dvou let mladší jsem začala znovu sportovat, nyní i lehce závodně, je to pro mě velké odreagování..není to nijak často, trenink 1-2tydně, zápas 1×za 14 dní i dýl. Hodně si sháním hlídání sama, ochotná ségra i tchyně. Ted mi ale slíbil hlídání manžel, respektive řekl, že nic nemá. Byla jsem ráda, že nemusím „otravovat“ ostatní a postará se tatínek. Jenže tatínkovi byl dva dny před mým plánovaným zápasem nabídnut od kamarádů program na odpoledne ( o mém zápase věděl dost dopředu), a tak si práce (v rámci své živnosti) plnil v sobotu dopoledne a děti zavezl svému otci. Ten celkem pije a není nijak nadšený z hlídání, ale děti má rád. A že odpoledne pojede za kamarády. Já se zpozdila ze zápasu a to mi bylo děsně vyčteno, že prý měl program a počítal s mnou avizovaným časem (neřídila jsem, nemohla jsem to ovlivnit) a od té doby jen výčitky. Od včera nastřídačku bulím..
Já nechci žádnou nobelovku a diplomy, že jsem porodila dvě děti, věnovala jim několik let, kdy prostě člověk kojí a nikam pořádně nemůže (navíc stavba domu že), ale moc jsem se těšila, kdy budu mít zase něco svého, svůj sport, holky, se kterýma si rozumím, zažijeme srandu, tým, pokecáme, je to prostě super a mě je to neustále vyčítáno. :( (Prý né můj sport, ale že jsem se zpozdila, jindy zase něco jiného). Často jezdím domů už v nervech, co zas bude, mám pocit, že jsem méněcenná, když jsem na mateřský, nemám nárok si někde „užívat“. Chlap přece živí rodinu, děsně dře a já se mám starat o děti. Tchyně pohlídá, děti miluje, ale jakmile je mezi náma s manželem problém, je na straně jeho, že prý pro koho to asi manžel dělá a že jsme si neměli dělat děti, když se nestaráme (nutno dodat, že byla naštvaná, že děti skončili u jejího ex, alkoholika), né mou vinou! Ona není sportovní typ, spíše tlustá, můj sport ani nevysloví, prostě nemá pochopení. Takže jsem bulila ještě včera i kvůli ní, člověk je roky uvázenej pomalu jen doma a pak slyší tohle!

No, kdyžtak se doptejte, už tak je to dlouhý. Chlap měl jet dnes s dětmi na rodinnou návštěvu odpoledne, ještě v 17hod tu ležel a dospával včerejší akci (já jet nemůžu, slíbila jsem pomoc kamarádce s něčím). Prostě ženská zatne zuby a jede, už kvůli dětem, že se těšej, nuděj, jeho musím tahat z postele a tak jsme se pohádali. PRÝ, KDYŽ JÁ NEDODRŽUJU AVIZOVANÉ ČASY, TAK ON TAKY NEMUSÍ. Jsou mu jedno děti, hlavně, že pomsta?! Ještě teda dodám, že s dětmi občas pomáhá, zuby, večeře, semtam nějaký program, miluje je. Tak proč je sakra takovej? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10876
10.10.21 18:32

Možná vidí to, že ty máš koníčka/zábavu a on je práci. Nebo má taky svoje koníčky a čas na zábavu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
10.10.21 18:35

Protože je to rozmazlený chlap.
Nejspíš vyrostl v prostředí, kde se vše točilo okolo jeho potřeb a bylo dostatečné, když chodil do školy a poté pracoval.
Taková česká klasika. Návraty, které nemůžu ovlivnit, bych mu nesdělovala, tchyni bych vyčistila žaludek tak, že by se divila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
10.10.21 18:36

Co je to za sport? Jen tak, pro inspiraci. Holt mas delnase, tak nebul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
10.10.21 19:07

Tak asi by od tebe bylo bývalo fér, kdybys mu aspoň napsala, ze se zpozdis. Jinak ti neporadím, já to měla s tímto ještě horší, i proto nakonec došlo na rozvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:08

@Cenarius řekla bych, že jeho práce je i koníčkem, je trochu workoholik, (asi jako většina živnostníků), má to doma na očích a tak prostě vidí, že hlídání dětí je čas, kdy by mohl něco dělat a nemůže, tak mi je vyčítáno každé zpoždění nebo změna plánu.. jinak koníček má a čas si na něj udělá, ale je to jen občas…

• Citovat
  • Nahlásit
5000
10.10.21 19:14

Tak mě třeba zpoždění nebo změny plánu taky vadí. Takže základ: přidej k plánovanému příchodu rezervu a výsledný čas mu oznam.
Pokud se mění plány, včas a slušně oznámit, pokud se to jemu nelíbí, zkusit najít kompromis nebo holt plány oželet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:15

@Sany80s je to pravda, tchyně kolem něj skákala, i jeho sestra dodnes žárlí, že byl oblíbenější.. taková klasika, dojí jídlo, nechá na stole nádobí (to už jsem snad odbourala), co odpadne, tam zůstane většinou, večerní „bar“ u televize většinou najdu ráno a přesně vím co jedl a pil… na to se chystám, že se s mým nástupem do práce změní, ted jsem doma, tak prostě zatnu (páč se na to nebudu koukat celej den),ale jako on má náročnou práci, večer padá..

• Citovat
  • Nahlásit
10391
10.10.21 19:19
@Anonymní píše:
@Sany80s je to pravda, tchyně kolem něj skákala, i jeho sestra dodnes žárlí, že byl oblíbenější.. taková klasika, dojí jídlo, nechá na stole nádobí (to už jsem snad odbourala), co odpadne, tam zůstane většinou, večerní „bar“ u televize většinou najdu ráno a přesně vím co jedl a pil… na to se chystám, že se s mým nástupem do práce změní, ted jsem doma, tak prostě zatnu (páč se na to nebudu koukat celej den),ale jako on má náročnou práci, večer padá..

A proč si myslíš, že v té práci je tak dlouho? Aby nemusel doma hnout prstem.
Zkus si s ním sednout, s radostí mu oznam, že po svém nástupu do práce budete mít lepší příjem, takže on nemusí tolik makat a že je to úžasná zpráva.
Ale samozřejmě je potřeba i změnit pravodla, která byla během tvojí rodičovské, protože se mění situace. Uvidíš, jak bude kopat.
Jako upřímně, bordel na stole neuklízím ani po 3-letém dítěti. To není o tom, že je unavený, to je nevychovanost, to prostě slušný člověk neudělá.

Příspěvek upraven 10.10.21 v 20:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:20
@jita22 píše:
Tak asi by od tebe bylo bývalo fér, kdybys mu aspoň napsala, ze se zpozdis. Jinak ti neporadím, já to měla s tímto ještě horší, i proto nakonec došlo na rozvod.

Já mu psala. Sice asi jen 2hod předem, ale do té doby jsem to nevěděla. On dělal, tak neměl moc čas, ani mi zavolat (no čas vždycky je, když se chce, že) Ale když jsem si spočítala, že se zdržím, navrhla jsem variantu, kam dát děti (tchyni do práce, na 2hodiny by to zvládli). Ale to nevyužil :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5000
10.10.21 19:22
@Anonymní píše:
Já mu psala. Sice asi jen 2hod předem, ale do té doby jsem to nevěděla. On dělal, tak neměl moc čas, ani mi zavolat (no čas vždycky je, když se chce, že) Ale když jsem si spočítala, že se zdržím, navrhla jsem variantu, kam dát děti (tchyni do práce, na 2hodiny by to zvládli). Ale to nevyužil :nevim:

Tak pokud jsi psala hned jak jsi to zjistila, tak mi to přijde ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1649
10.10.21 19:33

Vlastní děti nehlídá, ale stará se o ně :roll:

A že je mu práce milejší než děti není žádná ctnost, stejně jako to, že si neumí udělat volný čas.

Kdybyste se rozvedli, bude mít střídavku a bude se muset starat půlku času, to ať si laskavě uvědomí a začne fungovat jako otec od rodiny.

Příspěvek upraven 10.10.21 v 19:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:34

@Sany80s ani nevíš, jak se do té práce těším..už jen kvůli těm kecům, že jsem na „dovolené“…přijde mi, že jak už jsem doma opravdu hodně dlouho, cejtí, že jsem závislá na ostatních (bez hlídání se nikam nehnu) a tak se i chová
Jinak bohužel, z práce moc neubere, dělá i prodej a zrovna tahle surovina je nedostatková, pořád bude mít zakázky.. což je samozřejmě dobře, jsou z toho peníze, ale na úkor mě a dětí (ačkoli pro nás).. prostě začarovanej kruh :(
Já vím, že děti povyrostou a bude to jiný, budu v práci a bude to jiný, ale to je všechno AŽ.. jenže já jsem tady a ted a to střídání, kdy je vše fajn, na všem se domluvíme, večerní pohoda, blbnutí s dětma a pak bum a chová se ke mně jak ke kusu hadru a je hnusnej mě psychicky fakt ničí.. zkazí mi náladu, den, většinou i noc a on to má na háku a ještě je uraženej

Příspěvek upraven 10.10.21 v 19:37

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:35

Co by za to manžel dal (bývalý reprezentant), kdybych sportovala. Já tedy nemůžu ze zdravotních důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
5000
10.10.21 19:37
@Anonymní píše:
@Sany80s ani nevíš, jak se do té práce těším..už jen kvůli těm kecům, že jsem na „dovolené“…přijde mi, že jak už jsem doma opravdu hodně dlouho, cejtí, že jsem závislá na ostatních (bez hlídání se nikam nehnu) a tak se i chová
Jinak bohužel, z práce moc neubere, dělá i prodej a zrovna tahle surovina je nedostatková, pořád bude mít zakázky.. což je samozřejmě dobře, jsou z toho peníze, ale na úkor mě a dětí (ačkoli pro nás).. prostě začarovanej kruh :(
Já vím, že děti povyrostou a bude to jiný, budu v práci a bude to jiný, ale to je všechno AŽ.. jenže já jsem tady a ted to střídání, když je vše fajn, na všem se domluvíme, večerní pohoda, blbnutí s dětma a pak bum a chová se ke mně jak ke kusu hadru a je hnusnej mě psychicky fakt ničí.. zkazí mi náladu, den, většinou i noc a on to má na háku a ještě je uraženej

On ti to dělá schválně, aby ti to právě znechutil a nemusel ti to zakazovat a přitom jsi nikam nechodila a on měl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat