Střídavá péče - jak se cítíte?

Anonymní
8.11.20 22:22

Střídavá péče - jak se cítíte?

Ahoj,

Zvažuji rozchod s otcem svého dítěte. Já už to s ním nezvládám. Je to skvělý otec, dobře nás zabezpečí, ale ke mně se chová jak k méněcenné, denně mi vyčítá, že (na RD) nevydělavám, tudíž nemám na nic nárok (např. dnes jsem šla po několika měsících navštívit sestru bez dětí a zase to bylo vztahováno na to, že on chodí do práce, potřebuje si o víkendu odpočinout a já si trajdám - podotýkám, že 2 měsíce jsem nikde bez dětí nebyla, on ano). Neustále mi předhazuje, že už nevím, jaké je to pracovat etc., ve vztahu se vytratila veškerá úcta. Před RD jsme měli oba velmi dobrou práci a já vydělávala více, než on. Nyní je na tom platově ještě výrazně lépe, já už ho nikdy nedoženu, protože budu mít částečný úvazek, abych se postarala o děti (což v jeho očích také znamená, že jsem líná).

Já sama také peníze vydělat umím, za chvíli mi končí RD a půjdu do práce, uživila bych nás, ale za cenu vyššího uvazku, tudíž méně času na děti.

A teď k dotazu. Kdo máte děti ve střídavé péči, jak se cítíte? Mně prijde

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.11.20 22:23

… mně přijde hrozné, že by děti byly se mnou jen půlku času a ještě horší, že by tam třeba časem byla nějaká nová „maminka“. Děti jsou ještě malé,2 a 4 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
64836
8.11.20 22:27

A co na to chlap? Děti zvládne a chce zvládnout?
Ja mám děti ve společné péči. Jsou u táty polovinu noci. Ale ve skolkovem veku jsem si je vyzvedávala ze školky vždy já, takže jsem s nimi trávila času víc. Byla s nimi denně. Takže vcelku dobře. Horší byly zpočátku ty samotné víkendy, ale to by mi čekalo i u výhradní péče.

Nové maminky bych se nebála, obvykle ty děti nextky moc neturujou. Pokud se najde světla výjimka, je to pro děti spíš štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:33
@Lama Lama píše:
A co na to chlap? Děti zvládne a chce zvládnout?
Ja mám děti ve společné péči. Jsou u táty polovinu noci. Ale ve skolkovem veku jsem si je vyzvedávala ze školky vždy já, takže jsem s nimi trávila času víc. Byla s nimi denně. Takže vcelku dobře. Horší byly zpočátku ty samotné víkendy, ale to by mi čekalo i u výhradní péče.

Chlap to zatím neví. Já nejsem úplně rozhodnutá, vždycky jsem věřila, že zvládnu rodinu udržet a teď mám pocit, že za tuhle cenu to nevydržím.

Děti by určitě zvládnul, jen by to asi nezvládal s prací, má toho hodně, takže vyzvedávat bych asi také musela já. A i chtela.

Myslím, že on by mi je v péči nenechal. Děti miluje. A ani si nemyslím, že by to pro ně bylo dobré. Podle mě by bylo nejlepší, kdybychom bydleli někde blízko sebe a nějak si je předávali i v průběhu dne.

A tvoje děti mají u tatínka nějakou „tetu“? Jaké to pro tebe je?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:34

Hele, zažila jsem podobně, taky jsem slyšela, že ten, kdo vydělává, má právo, zatímco ten, kdo je doma, tak musí…

Neuvažuj teď o odchodu, takový ti akorát bude dělat zle a bude to mnohem horší (u nás se to rozpadlo po 20 letech a jsem ráda, že jsem měla nějaké peníze, protože to, co jsem zažívala, bylo fakt maso). Poradím ti - máš děti, budeš mít práci. Zařiď se pro sebe a děti - budeš mít peníze, budeš mít děti, protože on o ně stejně asi moc stát nebude. A z něj přece jen nějaké peníze na domácnost vypadnou, nebudeš na to sama. Prostě žij si svůj život, uvidíš, jestli se přizpůsobí a trochu změní (u nás to nebylo, záviděl mi úspěchy, peníze, dělal naschvály, nakonec se mstil přes děti - to je bohužel sabina). Třeba mu to docvakne, když bude mít vedle sebe samostatnou sebvědomou ženskou a trochu se srovná. Pokud ne, tak ty si ušetříš na začátek nového života a věř, že bez tajných úspor to fakt nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:39
@Anonymní píše:
Hele, zažila jsem podobně, taky jsem slyšela, že ten, kdo vydělává, má právo, zatímco ten, kdo je doma, tak musí…Neuvažuj teď o odchodu, takový ti akorát bude dělat zle a bude to mnohem horší (u nás se to rozpadlo po 20 letech a jsem ráda, že jsem měla nějaké peníze, protože to, co jsem zažívala, bylo fakt maso). Poradím ti - máš děti, budeš mít práci. Zařiď se pro sebe a děti - budeš mít peníze, budeš mít děti, protože on o ně stejně asi moc stát nebude. A z něj přece jen nějaké peníze na domácnost vypadnou, nebudeš na to sama. Prostě žij si svůj život, uvidíš, jestli se přizpůsobí a trochu změní (u nás to nebylo, záviděl mi úspěchy, peníze, dělal naschvály, nakonec se mstil přes děti - to je bohužel sabina). Třeba mu to docvakne, když bude mít vedle sebe samostatnou sebvědomou ženskou a trochu se srovná. Pokud ne, tak ty si ušetříš na začátek nového života a věř, že bez tajných úspor to fakt nejde.

Peníze našetřené (samozřejmě táhnout sama byt v Praze s polovičním úvazkem úplně sranda nebude, ale dá se to). Problém je, že on za něco stojí, jen já to s ním už nedávám, to není otec, co by se nestaral. On děti určitě chtít bude.

• Citovat
  • Nahlásit
64836
8.11.20 22:42
@Anonymní píše:
Chlap to zatím neví. Já nejsem úplně rozhodnutá, vždycky jsem věřila, že zvládnu rodinu udržet a teď mám pocit, že za tuhle cenu to nevydržím.

Děti by určitě zvládnul, jen by to asi nezvládal s prací, má toho hodně, takže vyzvedávat bych asi také musela já. A i chtela.

Myslím, že on by mi je v péči nenechal. Děti miluje. A ani si nemyslím, že by to pro ně bylo dobré. Podle mě by bylo nejlepší, kdybychom bydleli někde blízko sebe a nějak si je předávali i v průběhu dne.

A tvoje děti mají u tatínka nějakou „tetu“? Jaké to pro tebe je?

No, u nás podobné, děti má rád, ale s prací by to nezvládl. Proto ta společná péče. V tomto ohledu není s domluvou problém. „teta“ je od začátku. Milena, která byla právě důvodem toho, proč se choval já idiot a měl potřebu mi shazovat, ponizovat, prudit. Takže já ji první půlrok víceméně „zatrhla“, aby s detma byla. No a pak už s ní byli… No, vstahy víceméně korektní. Děti ji spíš se. Rou, že netušila, jak moc tam budou. Ale nějak se to snaží holka zkousnout. O děti se stará chlap, ona většinou ty středy a čtvrtky chodí cvičit, běhat a na víno s kámoškama. :mrgreen: tak snad se neuchlasta a nestane se ultramaratoncem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711
8.11.20 22:44

Tak mu nabidni stridavku, ale chci videt, jak to chce dat dohromady, kdyz teda dela na plny uvazek. By si musel zaplatit nejakou chuvu, nebo si vzit ten poloviční taky :nevim: ja mam teda syna ve svoji peci, otec si ho bere na vikend, nekdy treba na cely tyden, kdyz jsou prazdniny, ale uplne stridavku by taky nedal, by nemoh chodit do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:46
@Anonymní píše:
Peníze našetřené (samozřejmě táhnout sama byt v Praze s polovičním úvazkem úplně sranda nebude, ale dá se to). Problém je, že on za něco stojí, jen já to s ním už nedávám, to není otec, co by se nestaral. On děti určitě chtít bude.

A co kdyby ses „zavřela“ do svého světa - našla si realizaci, práci, zážitky s dětmi a jeho vnímala jen jako kulisu, bouřku, co přejde… Já to tak měla - ono teda vždy nebylo jen zle - byly fajn časy - kamarádi, společné výlety, radila jsem mu s podnikáním… a vedle si dělala svoji kariéru, vydělávala peníze, byla s dětmi… S malými dětmi táhnout sama byt a ještě na půl úvazek - to je fakt masakr. To pak hrozí riziko, že on peníze mít bude, bude je uplácet a děti pak v trochu odrostlejším věku řeknou, že chtějí být s ním, protože jim koupí mnoho věcí a vezme je na dovolené… a budeš je mít jen na obvíkend.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:48
@Lama Lama píše:
No, u nás podobné, děti má rád, ale s prací by to nezvládl. Proto ta společná péče. V tomto ohledu není s domluvou problém. „teta“ je od začátku. Milena, která byla právě důvodem toho, proč se choval já idiot a měl potřebu mi shazovat, ponizovat, prudit. Takže já ji první půlrok víceméně „zatrhla“, aby s detma byla. No a pak už s ní byli… No, vstahy víceméně korektní. Děti ji spíš se. Rou, že netušila, jak moc tam budou. Ale nějak se to snaží holka zkousnout. O děti se stará chlap, ona většinou ty středy a čtvrtky chodí cvičit, běhat a na víno s kámoškama. :mrgreen: tak snad se neuchlasta a nestane se ultramaratoncem.

Hehe tak to by chlapa asi trefilo. Prudí, že já jdu někam jednou za 2 měsíce, tak by si našel jinou a ta by raději chodila každý večer běhat nebo na víno s kámoškou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a on by měl děti každý druhý den sám za sebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Normálně celý večer brečím, ale při téhle představě jsi mě fakt rozesmála.

• Citovat
  • Nahlásit
64836
8.11.20 22:50
@Anonymní píše:
A co kdyby ses „zavřela“ do svého světa - našla si realizaci, práci, zážitky s dětmi a jeho vnímala jen jako kulisu, bouřku, co přejde… Já to tak měla - ono teda vždy nebylo jen zle - byly fajn časy - kamarádi, společné výlety, radila jsem mu s podnikáním… a vedle si dělala svoji kariéru, vydělávala peníze, byla s dětmi… S malými dětmi táhnout sama byt a ještě na půl úvazek - to je fakt masakr. To pak hrozí riziko, že on peníze mít bude, bude je uplácet a děti pak v trochu odrostlejším věku řeknou, že chtějí být s ním, protože jim koupí mnoho věcí a vezme je na dovolené… a budeš je mít jen na obvíkend.

Hele, jestli to zvládne, tak není jediný důvod hrát tudle maskaradu. Buď opravdu dát vztah do kupy a jestli není vůle, tak od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:50
@Kriss Tina píše:
Tak mu nabidni stridavku, ale chci videt, jak to chce dat dohromady, kdyz teda dela na plny uvazek. By si musel zaplatit nejakou chuvu, nebo si vzit ten poloviční taky :nevim: ja mam teda syna ve svoji peci, otec si ho bere na vikend, nekdy treba na cely tyden, kdyz jsou prazdniny, ale uplne stridavku by taky nedal, by nemoh chodit do prace.

To není problém, tihle chlapi jsou většinou mamánci a maminka přijíždí děti hlídat, aby pán mohl být v práci a nekazila se jeho kariéra. Na jednu stranu kecy, jak se chtějí starat o dítě, na druhou stranu jejich matka hlídá, aby pán mohl být v práci do osmi a případně ještě s milenkou někde za zábavou. Případně matička ani neví, že je s milenkou a myslí si, že syn moc pracuje.

• Citovat
  • Nahlásit
64836
8.11.20 22:52
@Anonymní píše:
Hehe tak to by chlapa asi trefilo. Prudí, že já jdu někam jednou za 2 měsíce, tak by si našel jinou a ta by raději chodila každý večer běhat nebo na víno s kámoškou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a on by měl děti každý druhý den sám za sebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Normálně celý večer brečím, ale při téhle představě jsi mě fakt rozesmála.

Ona nechodí každý večer. Vychází to na každý druhý večer. :P :jazyk: dny, kdy tam naší nejsou je možná doma. :lol: nebo jde na pivo ex :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 22:53
@Anonymní píše:

To je moje noční můra.

On by jim mohl určitě dopřát víc. Ale tak na dovolenou k moři etc. bych je brala také, já mám fakt celkem dobrou práci, něco i naspořeno. Ale on i když jsme doma, tak je ten hodnější, nic po nich nechce, nechá je tady pobíhat do 11 a já jsem ta zlá, která je pak nutí jít spát, když tatínek by je ještě nechal, vždyť si tak hezky hrají (ale já pak dostanu sprdaka, že je kvůli tomu unavenej). Přes víkend, když zrovna někam nejedeme, tak jim skoro celý víkend pouští pohádky (koukají se spolu), to ode mě přes týden také neznají.

Ta představa, že by pak chtěli být jen u nej… Brr…

• Citovat
  • Nahlásit
619
8.11.20 23:01

Ahoj zakladatelko, já mám ve stridavce, odcházela jsem na RD, když bylo dítěti 2,5 roku, nastoupila jsem hned do práce na kráceny úvazek, do stridavky jsme sli, kdyz nám začala 1.trida na zkoušku, zvykli jsme si všichni, zpočátku to nebylo snadné, bloumala jsem dětským pokojem, ale věděla jsem, že u tatínka má vše potřebné a otec je pro dítě nesmírně důležitý. Naučila jsem se během svého týdnu třeba více pracovat, udržet se, relaxovat… Školu máme jednu, ex si koupil dům poblíž, ma novou rodinu a sourozence, trampolína, u nás zvířata, výlety a děti mého partnera, dohromady 3× oslavy, Vánoce… Myslím, ze má dost benefitů a já to nesobecky přijímám. Ale ty první roky jsou těžké, záleží, jak se k tomu oba postavíte…

Příspěvek upraven 09.11.20 v 09:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama