Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@dada1511 píše:
První pomoc, jo? Tak možná pro tebeA jelikož to není tvoje dítě, tak je to dost mimo mísu,,,
být tebou tak sypu omluvy z rukávu, protože pokud tě vyhodí, tak už místo neseženeš. To budou reference, a to rozhodně neobhájíš.
Obzvlaste v USA, kde se deti prakticky netrestaji. Natoz je polevat vodou! Spis ji malej nasral, tak ji ruply nervy a sup pod sprchu. Myslim, ze bude mlada a nezkusena na takhle male dite. Jako matka bych hledala starsi a zkusenejsi. Treba bude mit kliku a zakeca to, ale u me by letela.
@agora jj,já bych se s ní ani nebavila, a už by letěl kufr z okna, a ona ještě před ním. Teda najmout si někoho na hlídání dětí, plně mu důvěřovat, a pak zjistit tohle, to je mazec, teda.
Můj syn jak začal lozit, tak se začal vztekat takovým způsobem, že přestával dýchat, byl modrý i fialový zároveň. Nejdřív jsem to tahala přes doktory.Byli jsme i v nemocnici, protože ho z toho nešlo dostat a když není okysličený mozek, tak co se po tom může stát…Ale jednou mi doktor řekl, že namá cenu ho dopovat práškama na uklidnění, ale když jsme doma a udělá to, tak vrbový proutek a švihnout trochu po dupce.Ano štípe to, udělá to i pruh na dupce, ale ten přejde. Přišlo mi to drastické a tak sprcha byla první pomoc. Jenže ejhle. Nakonec i ta sprcha přestala fungovat. Trvalo to dost dlouho, cca do 5let.Ale to už se nedalo vydržet a tak jedno švihnutí vrbovým proutkem udělalo své a byl klid.Od té doby utlo. A dnes je mu 11let a myslíte, že si něco pamatuje? Nebo že byl týrán???Tak když nemůžete dát dítěti ani facku, tak co z nich roste???
Dcera taky jednou skončila pod sprchou, někdy kolem 4 let, už nebylo jiné východisko, byla totálně mimo, tak šla i s oblečením, pomohlo to, ale měla jsem z toho strašnej pocit a už bych to neudělala.
Ale ano. Nikdy jsme neřekla, že jsem z toho měla příjemný pocit.Ale co dělat? Doktoři i ti nahoře tomu říkají týrání. A co potom bude z těch, co ani jednou nedostanou a pak na vás vletí s nožem v ruce? I to se totiž může stát. Rodiče mají vychovávat a ne rozmazlovat.
A dnes? Někdy mému synovi dám facana a je klid. Jenže to už nevidí, že mě to štve a jsem z toho nešťastná. Ale nakakat si na hlavu nenechám.
Anonym - je dost rozdíl, když si své dítě potrestáš sama, dle uvážení, a někdo koho máš profesionálně najatého na hlídání.
Malej měl taky hysteráky, když začal fialovět, většinou pomohlo položit ho na znak, což ho donutilo nadechnout, a to bylo prioritní. Jinak se mohl vztekat jak chtěl, semnou to většinou nehlo. A i kdyby si začalo dítě v návalu vzteku rozbíjet hlavu o zeď, nebrala bych sprchu jako první pomoc.
Kdyby mi chůva strčila batole pod ledovou sprchu, tak by s prominutím letěla jak namydlenej blesk. A bylo by mi naprosto jedno, jestli by to vnímala jako oprávněné nebo ne.
Nemám problém s lupnutím jednu na zadek, když je potřeba, ale tohle je fakt hnus. Vřeštící dítě ignorovat, jít ideálně do jiné místnosti. Prvorozenému to zpočátku trvalo tak 3/4h řevu, než se uklidnil, postupem času se řev zkracoval, až se naučil svůj vztek ovládnout a kdyžtak se vyjádřit slovně, co chce a nějak se spolu už často dohodnem.
@andrys23 píše:
Praktikovali jste někdy na prckovi,když se vzteknul studenou sprchu,mě to říkala známá,ale přijde mi to hrozný
Tohle praktikoval manzeluv bracha na svym synovi, jemu je ted 7 let a kokta jako prase a ma desnou vadu reci
…ten kluk, kdyz chce neco rict, tak uz to po chvilce ani nerekne, pac to zapomene co vubec chtel…takze za mne, urcite bych to NIKDY nepraktikovala…hlavne by me manzel zabil, kdybych to delala
Potrestala jsi cizí dítě a ještě v USA
… u mě bys letěla na hodinu i tady. Nediv se, pokud tomu tak bude i tam a buď ráda, když to bude jen to.
@Anonymní píše:
Ale ano. Nikdy jsme neřekla, že jsem z toho měla příjemný pocit.Ale co dělat? Doktoři i ti nahoře tomu říkají týrání. A co potom bude z těch, co ani jednou nedostanou a pak na vás vletí s nožem v ruce? I to se totiž může stát. Rodiče mají vychovávat a ne rozmazlovat.
A dnes? Někdy mému synovi dám facana a je klid. Jenže to už nevidí, že mě to štve a jsem z toho nešťastná. Ale nakakat si na hlavu nenechám.
takže když potlačíš projev zlosti a vzteku násilím, tak je to preventivní zásah proti násilí? Zajímavá teorie. A co zabrání pak už „velkému“ člověku projevit svůj vztek a agresi právě pomocí toho nože, když už nad ním přestanou mít rodiče fyzickou převahu? Až mu dojde, že se vlastně může přestat podřizovat, protože už svoje „vychovatele“ přepere? Asi rovnou šoupnout preventivně za mříže, aby fyzická převaha zůstala zachována, ne? ![]()
Fuj, se mi udelalo uplne zle, jen pri te predstave…
To je vychova jak prase - zmlatit a srcit pod studenou sprchu…
Ale na co se namahat, kdyz muzu vyuzit toho, ze jsem desetkrat tezsi, ze ![]()
Mám dítě 2 a čtvrt roku. Moc dobře už chápe co smí a co nesmí. Vztekat se umí teda fest. Několikrat sebou mrskla na námestí a mlatila hlavou o zem. (jeste ji nebyli 2 roky) Dokonce socialní pracovnice mi doporučila studenou sprchu. Zatím to tedy nikdy nedošlo tak daleko že by to bylo třeba. Pokud by se ale vztekala tak, že by měla problém se nadechnout, klidně bych ji pod tu sprchu dala. Nemyslím že bych jí tím týrala. Sklidnila by se a byla by tím i potrestana. Mám kamaradku ktera máá syna a ten když se vztekal a brecel, nemohl dychat. udelala to pry 3krat a klukovi to pry pomohlo. K cizímu díteti bych si to nedovolila. Neměl by si to dovolit nikdo. Kdyby to udělal někdo cizi moji dceri, tak bych si to sním teda vyřidila. Nikdo si nemuze dovolit takhle trestat cizí ditě
@Anonymní píše:
A co potom bude z těch, co ani jednou nedostanou a pak na vás vletí s nožem v ruce? I to se totiž může stát. Rodiče mají vychovávat a ne rozmazlovat.
Promin, ale ja mam jeste dve starsi sestry, nasi nas nikdy nemlatili a urcite z nas nevyrostli hajzlove co je jednou zapichnou…naopak si myslim, ze tohle delaji z vetsi casti, ty co jsou v detstvi mlaceny a tyrany…
Studená voda(jen pocákat do obličeje) pomáhá u malých miminek při modrání a neprodýchávání v breku ale u douleťáka je lepší fouknout nebo něčím třísknout(dveře a podobně udělat prostě velký hluk) aby si zaujala pozornost…ale pokud to je vyřvávání si něčeho nevšímala bych si…není obecenstvo není divadlo
@Hanka79 píše:
Promin, ale ja mam jeste dve starsi sestry, nasi nas nikdy nemlatili a urcite z nas nevyrostli hajzlove co je jednou zapichnou…naopak si myslim, ze tohle delaji z vetsi casti, ty co jsou v detstvi mlaceny a tyrany…
Naše matka na nas byla sama. Nikdy nas moc nemlatila. Já jako holka byla hodná. Bratr at provedl cokoliv, nikdy nebyl za nic potrestan.. Vytostl z nej peknej hajzlik, kterej nema absolutně respekt ke své matce. Ten nuz v ruce mel nekolikrat. Takže si myslím, že kdyby byl trochu mlacenej nemuselo by to tak dopadnout.