Svěřovací internetový portál

Anonymní
24.6.20 10:00

Svěřovací internetový portál

Ahoj, předem se omlouvám za ten anonym. :oops: Ale jedná se o to, že v zaměstnání jsem kdysi prožila něco, co mě psychicky poznamenalo a dodnes mě to trápí :,( celý ten příběh jsem sepsala a nyní bych ho ráda vložila někam, kde se k němu bude moci někdo vyjádřit, napsat svůj nestranný názor na věc a tak prostě. Vím, že mi asi doporučíte třeba tady na emiminu to udělat jako deníček, ale toho já se právě bojím, protože je možné že sem chodí lidi, kterých se to týká a i když bych samozřejmě pozměnila jména tak i tak by je mohlo napadnout že jsem to já…
Jasně, na internetu si může kdokoli najít cokoli ale tady na emiminu je ta pravděpodobnost opravdu vysoká…
tak se chci zeptat zda máte, nějaký tip kam vložit svůj příběh, třeba někam kam se dá psát i dlouhý text.

Předem děkuji a omlouvám se za hloupou otázku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1978
24.6.20 10:02

Nechápu, proč to chceš zveřejňovat, když jsi už teď na nervy, že se v tom někdo pozná.
Zajdi si na terapii a svěř se s čím chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
24.6.20 10:32

A znamenalo by to něco, kdyby se v tom někdo doopravdy poznal? Emimino je tak veliké, že by to byla velká náhoda. Plus vždycky by to mohl být příběh někoho, kdo zažil podobnou věc. Jsou weby jako psychologie atd, ale tam mi šance poznání přijde ještě větší, plus to bude veřejné navždy. Můžeš tu anonymně založit diskuzi a pak adminy požádat o smazání. Nebo pokud to je něco opravdu vážného, nemusíš nikde nic psát a rovnou zkusit terapii :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8102
24.6.20 10:37
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za ten anonym. :oops: Ale jedná se o to, že v zaměstnání jsem kdysi prožila něco, co mě psychicky poznamenalo a dodnes mě to trápí :,( celý ten příběh jsem sepsala a nyní bych ho ráda vložila někam, kde se k němu bude moci někdo vyjádřit, napsat svůj nestranný názor na věc a tak prostě. Vím, že mi asi doporučíte třeba tady na emiminu to udělat jako deníček, ale toho já se právě bojím, protože je možné že sem chodí lidi, kterých se to týká a i když bych samozřejmě pozměnila jména tak i tak by je mohlo napadnout že jsem to já…
Jasně, na internetu si může kdokoli najít cokoli ale tady na emiminu je ta pravděpodobnost opravdu vysoká…
tak se chci zeptat zda máte, nějaký tip kam vložit svůj příběh, třeba někam kam se dá psát i dlouhý text.Předem děkuji a omlouvám se za hloupou otázku :kytka:

A proc to chces zverejnovat, kdyz se bojis, ze se v tom nekdo pozna? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1869
24.6.20 10:41

Presne jak uz Ti radi vyse - pokud se potrebujes sverit, ale mas obavy i z emimina, sver se do rukou odbornika s povinnosti zachovat (zpovedni, lekarske nebo jine) tajemstvi - cili navstiv kneze, psychologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 10:41

@Lalelale
No vlastně by se asi nestalo nic… ten hlavní člověk kterého se to týká sem nechodí.. to vím téměř jistě… no a různé mé kolegyně tam to vidím tak pade na pade… maximálně kdyby se v tom poznaly tak by mě začaly bombardovat smskama a ptát se jestli jsem to já ale to bych samozřejmě mohla dělat blbou a oni by si to mohly maximálně tak myslet.
No, tedy myslím že takovou věc kterou jsem prožila já asi nikdo neprožil…pochybuju že je někdo takový smolař…ale zase možné je všechno…JJ o nějaké terapii jsem přemýšlela taky, jen najít tu odvahu povědět to někomu z očí do očí

• Nahlásit
  • Citovat
7544
24.6.20 10:49
@Anonymní píše:
@Lalelale
No vlastně by se asi nestalo nic… ten hlavní člověk kterého se to týká sem nechodí.. to vím téměř jistě… no a různé mé kolegyně tam to vidím tak pade na pade… maximálně kdyby se v tom poznaly tak by mě začaly bombardovat smskama a ptát se jestli jsem to já ale to bych samozřejmě mohla dělat blbou a oni by si to mohly maximálně tak myslet.
No, tedy myslím že takovou věc kterou jsem prožila já asi nikdo neprožil…pochybuju že je někdo takový smolař…ale zase možné je všechno…JJ o nějaké terapii jsem přemýšlela taky, jen najít tu odvahu povědět to někomu z očí do očí

Já tu jednou poznala kolegyni, psala sem dost osobní problém. V životě by mě nenapadlo jí to vmest, že jsem jako tak hustá a poznala jsem ji na emimi :) jednou tu byla diskuze kde ženská uživatelku s dost ošklivým problémem poznala a vmetla jí něco ve stylu „já tě znám, ty jsi LK z horní dolní a máš babičku lucku že jo? Nikomu to neřeknu neboj“ a byla za úplnou krávu, proč jako té chudere to vmetava když nemá nic konstruktivního a sama je hrdinně anonym. Byla by to jejich ostuda, ne tvoje. A kdyby ti to bylo nepříjemné, vždy můžeš zalhat. Opravdu je tvůj příběh tak strašně ojedinělý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
24.6.20 10:51

Co jsem slyšel o terapiích vypsáním se, tak nejvíc pomáhá, že to zveřejníš NEanonymně. Klasický coming out. Kdy už prostě před nikým nic neskrýváš, všichni tě pak berou i s tím, co se ti stalo, a jaké to na tobě zanechalo stopy. Ale nejsem psycholog.

Anonymní zveřejnění je spíš o nějaké polemice, slyšení názoru, maximálně sdílení podobné zkušenosti. Může to být paradoxně psychicky náročnější. Takový blog na idnes je ideál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
24.6.20 10:55

Zakladatelko vyhledat odborníka, je dobrá rada. Když to někam vložíš a ti lidé se poznají, tak bych se tím netrápila. Jestli tě nějak šikanovali o jejich názor bych nestála. Určitě přestat myslet jako oběť, ono spoustu lidí prožilo hrozné věci, nejsi jediná. Třeba ti zveřejnení pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 11:00

@Lalelale
No mám pocit že takovouhle story co jsem zažila já každý opravdu nezažil, ale třeba se pletu. Teoreticky klidně někdo mohl zažít něco podobného. Já měla právě původně v plánu to udělat jako deníček v sekci psychické problémy ale pak mi začaly v hlavě běžet myšlenky typu co kdyby někomu došlo kdo jsem? Vím že mi to může být jedno ale i tak prostě…

• Nahlásit
  • Citovat
7544
24.6.20 11:12
@Anonymní píše:
@Lalelale
No mám pocit že takovouhle story co jsem zažila já každý opravdu nezažil, ale třeba se pletu. Teoreticky klidně někdo mohl zažít něco podobného. Já měla právě původně v plánu to udělat jako deníček v sekci psychické problémy ale pak mi začaly v hlavě běžet myšlenky typu co kdyby někomu došlo kdo jsem? Vím že mi to může být jedno ale i tak prostě…

Já tu jsem hodně dlouho a deníčky nečtu, přijdou mi jako taková míň známá sekce emimina, kde mi odhalení přijde méně pravděpodobné než u diskuze. Zároveň tam možná dostaneš méně zpětné vazby, ale to už ti lépe poradí ty, co tam chodí. Jsou kolegyně někdo, kdo ti ublížil? Pak bych se odhalení nebála už vůbec, o to víc by spíš držely hubu a krok. Ale než to zverejnis, sama v sobě si ujasni, zda budeš schopná žít s tím, že to někdo čte, nebo zda nebudeš hrůzou spát z představy, že tě někdo pozná. A také na emiminu je plno jedovatých lidí, co musí být v opozici naprosto u všeho. Zároveň je tu plno skvělých lidí, co mají zajímavé názory a jejich pohled na věc by ti třeba pomohl, a ty zlé prostě ignoruj - což ne každý umí. A až si tohle rozmyslis, buď to sem dej nebo s někým res soukromě. Nemáš třeba dobrou kamarádku či příbuznou, kterým bys mohla svůj příběh říct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama