Svobodná matka - co zařídit?

2437
31.5.07 15:11

Svobodná matka - co zařídit?

Jsem těhotná, přítel si mě ale nechce vzít. Zatím ještě nevím jak to nakonec mezi námi dopadne. Je tu varianta, že budeme žít všichni společně v pronajatém bytě nebo že já budu žít s mimi sama. Snažím se zjistit co se při obou variantách bude muset zařídit, ale zatím v tom mám pěkný hokej. Tak pokud byste některá měla praktickou radu, budu moc vděčná.

Jinak přítel slíbil, že před narozením zajdeme na matriku, kde podepíše otcovství. Takže bude uveden v rodném listu. Pokud budeme žít spolu, bude to v pronajatém bytě, kde ani jeden z nás nemá trvalé bydliště. Budeme v tomhle případě posuzováni jako druh a družka a tudíž nebudu mít nárok na „výhody“ svobodné matky? Nebudu muset žádat o svěření dítěte do vlastní péče?
Pokud bysme spolu nežili a já měla otce dítěte zapsaného v rodném listě, musela bych žádat o svěření dítěte do péče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
31.5.07 18:51

ad bydleni-nejde o to jestli jste vzati nebo ne-nejde o to byt svobodna matka -mluvi se o osamele matce-takze kdyz s nekym zijes tak se Te pak delsi pobirani materske netyka-socialka muze i prijit a zkontrolovat to…a myslim ze ted uz to snad i zrusili takze vsichni maj stejne-ale to bych kecala-nevim to urcite…
ad svereni do pece-myslim ze zadat nebudes muset pokud nebude chtit mimi vychovavat jen on sam-a to predpokladam ze ne-ale zase si nejsem stopro jista..hmm tak jsem moc nepomohla co.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.07 22:17

Mám za to, že od Nového roku stejně už neplatí, že osamělá matka má nárok na delší MD - nyní je stejně dlouhá jako pro matky vdané nebo žijící s druhem - 28 týdnů.
Jinak v případě, že otec dítěte bude zapsán v RL, můžeš po něm chtít alimenty.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.15 08:27

...

Dobry den jsem tehotna ve 35.tydnu a pritel me opusttil… bydliím u rodicu poskitli mi v jejim rodinnem domku vlastni kuchyn mistnost i vchod byl bi v tom naki problem kdyz budu posuzovana jako svobodna matka… aa tak abi rodice nepřisli o živobiti kuli tomu že budu svobodna matka? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
9.6.16 12:25

@denink1 Proč by rodiče měli přijít o živobytí? leda z toho důvodu, že sami jsou dlouhodobě na sociálních dávkách. A prosím, zapracujte na svojí češtině, co slovo, to pravopisná chyba. Takhle chcete, aby mluvilo a psalo vaše dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama