Syn je pod diktátem otce a dělá mi křivárny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 15:47
Syn je pod diktátem otce a dělá mi křivárny

Dobré odpoledne.

S bývalým jsme rozvedeni už několik let, pořád ještě běží majetkové vypořádání. Rozvedli jsme se kvůli jeho milence, já dala jasně najevo, že takhle ne.

Syna on už roky uplácel a upřednostňoval a často i poštvával proti mně a dalšímu dítěti. To bohužel pokračuje a syn sice tvrdí, že chce být obektivní a stát mezi námi, ale fakticky to tak není a syn mi dělá křivárny. Od otce dostává peníze, protože je čerstvě zletilý, tak i auto, dovolené.

Co se s tím dá dělat? Když jsem se synem v kontaktu, tahá ze mě informace a pak je dusno (někdy nechtíc, prostě se tchýni o mně zmínil a oba s bývalým toho zneužili). Zas taky o kluka nechci přijít, ale na druhou stranu se s ním nevídat je skoro bezpečnější.

Syn si našel podnájem a bydlí od zletilosti sám s přítelkyní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 01.01.19 16:01

Nestýkej se se synem. Sama cítíš, že to tak bude lepší. Syn musí sám přijít na to, jaký je otec, ale pokud sám nebude chtít, tak nic nemůžeš.
Vsadila bych si na to, že bude trvat třeba rok i dva nebo tři, než syn přijde na to, jak to je, ale když bude mít pořád peníze a jiné dotace od otce a tvou náklonnost, tak nezjistí, co má pro něho cenu.
Může být povrchní a vidět nic nechce a nezmění se nikdy, ale jako matka bys měla zajistit klidný život pro druhé dítě i pro sebe.
K plnoletemu nemáš povinnosti a za křivárny je plně zodpovědný (a to bych řekla, že z mého pohledu už od 15-16 let musí mít rozlišovací schopnost, co je přes čáru v mezilidských vztazích).

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 01.01.19 16:03

Já váš dotaz moc nechápu. Syn je dospělý a měl by si umět utvořit vlastní názor, například i to, že máma je máma a peníze ji nemohou vyvážit. Nevidím důvod se o dospělého syna přetahovat, vždyť si nemusí vybírat, může se bavit s vámi oběma. Auto a dovolenou bych mu v roli mámy přála, ať si to užije se vším všudy. Že se třeba vidíte míň než dřív je asi normální, má teď víc zájmů. Že vás bývalý muž a tchyně nemají rádi, to je také celkem obvyklé. Blbé je, pokud dělá rozdíly mezi oběma dětmi, jestliže jsou obě jeho. Na místě by asi bylo si toto vyjasnit. Jinak jsem z textu nepochopila, co je vaším cílem.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 01.01.19 16:03

Jake krivarny ti tedy udelal?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 16:10
@VitaminC píše:
Jake krivarny ti tedy udelal?

V době po rozvodu, kdy už s námi bývalý nebydlel, pověřil syna, aby odnesl nějaké věci z domu nebo lstí vylákal klíče od společného jiného domu. Nebo mi lže.

Černá vdova
Extra třída :D 11014 příspěvků 01.01.19 16:19
@Anonymní píše:
V době po rozvodu, kdy už s námi bývalý nebydlel, pověřil syna, aby odnesl nějaké věci z domu nebo lstí vylákal klíče od společného jiného domu. Nebo mi lže.

Kolik mu bylo, když to udělal?
O dospělého se nemůžeš přetahovat. Jestli se sám živí, tak mu to přej a nech ho, aby si sám protřel oči (i když věřím, že je to pro Tebe těžké). :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 16:24
@Černá vdova píše:
Kolik mu bylo, když to udělal?
O dospělého se nemůžeš přetahovat. Jestli se sám živí, tak mu to přej a nech ho, aby si sám protřel oči (i když věřím, že je to pro Tebe těžké). :kytka:

Bylo mu 17.

Na prozření už čekám 4 roky. Synovi otevřeně říkám a posílám mu, co mi bývalý dělá (terorizuje i po rozvodu - žaloby, výhrůžky, omezování). Když jsem se ho zeptala na to, co říká na to, co táta dělá mámě, řekl, že se ho to netýká. Což chápu, ale také ne - synovi by přece nemělo být jedno, když otec terorizuje jeho matku.

Tichošlápek
Extra třída :D 11617 příspěvků 01.01.19 16:37
@Anonymní píše:
Bylo mu 17.Na prozření už čekám 4 roky. Synovi otevřeně říkám a posílám mu, co mi bývalý dělá (terorizuje i po rozvodu - žaloby, výhrůžky, omezování). Když jsem se ho zeptala na to, co říká na to, co táta dělá mámě, řekl, že se ho to netýká. Což chápu, ale také ne - synovi by přece nemělo být jedno, když otec terorizuje jeho matku.

Asi vás ma plný zuby. Ty to s nim resis, otec do nej šije. Nechala bych ho byt, ať te vyhledá sám az bude chtit

Lalelale
Závislačka 3140 příspěvků 01.01.19 16:41

Vyčkej si. Však on na to sám jednoho dne přijde a pak ho možná bude vlastní chování hodně mrzet.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 01.01.19 16:44
@Anonymní píše:
Bylo mu 17.Na prozření už čekám 4 roky. Synovi otevřeně říkám a posílám mu, co mi bývalý dělá (terorizuje i po rozvodu - žaloby, výhrůžky, omezování). Když jsem se ho zeptala na to, co říká na to, co táta dělá mámě, řekl, že se ho to netýká. Což chápu, ale také ne - synovi by přece nemělo být jedno, když otec terorizuje jeho matku.

Myslim, ze bys ho do vasich sporu nemela zatahovat.

Černá vdova
Extra třída :D 11014 příspěvků 01.01.19 16:50
@Anonymní píše:

Já mám obavu, že synovi je to jedno. Na Tvém místě bych ho nezatěžovala, fakt to není jeho věc. Navíc Ty mu něco řekneš, otec mu to řekne jinak, možná mu to podá líp a máš to celé otočené proti sobě.
Já vím, že je to pro Tebe těžké, ale buď se synem v kontaktu jen tak, aby Ti to dělalo radost, ale nedělej si z něj důvěrníka. Tenhle boj nemůžeš vyhrát, navíc v jeho očích budeš za plačku a za tu otravnou, se kterou se bude chtít vídat ještě míň. Máš další dítě nebo děti, věnuj s jim a užívej si radosti s nimi. Dvacetiletý už se může klidně živit sám.
Vím, že je to kruté a věřím tomu, že spravedlnost je na Tvé straně, ale syn na to musí přijít sám. :hug:

Příspěvek upraven 01.01.19 v 16:52

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 16:51
@VitaminC píše:
Myslim, ze bys ho do vasich sporu nemela zatahovat.

Původně jsem ho držela mimo, ale od bývalého šly lži, tak chci alespoń neutralizovat, protože jinak jsem já byla ta hnusná a bývalý ten chudáček, co vlastně tu svoji musel opustit, protože s ní to nešlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 16:53
@Anonymní píše:

věci tohoto typu mi přesně říkala moje máma, když měla vztah s tátou na bodu mrazu a bylo mi to neskutečně nepříjemné, úplně se mi z toho dělalo zle. Psychložka mi poradila, ať řeknu mámě, že si své problémy mají řešit s tátou mezi sebou a mě do toho nezatahovat.
Tvůj syn za vaše problémy opravdu nemůže, nech ho žít.
Prosím anonym, citlivé rodinné informace. Jinak raději smazat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 17:02
@Anonymní píše:
věci tohoto typu mi přesně říkala moje máma, když měla vztah s tátou na bodu mrazu a bylo mi to neskutečně nepříjemné, úplně se mi z toho dělalo zle. Psychložka mi poradila, ať řeknu mámě, že si své problémy mají řešit s tátou mezi sebou a mě do toho nezatahovat.
Tvůj syn za vaše problémy opravdu nemůže, nech ho žít.
Prosím anonym, citlivé rodinné informace. Jinak raději smazat.

Tohle jsem chápala do té doby, než nám doma začaly mizet věci, sebral klíče, pomohl tátovi odvézt moje uskladněné věci a hodili je do kontejneru a sběrného dvora (měla jsem tam písemnosti, nábytek, jiné osobní věci), jezdí s tátou na luxusní dovolené, zatímco já hledala volné místo pro sebe a druhé dítě v azyláku…

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 01.01.19 17:02

Syn už je dostatečně starý na to, aby si obrázek udělal sám. Vem ho na kafe povidejte si o počasí, o tom jak se mu daří, ale neřešte tvé a ex problémy jeho to nezajímá on má teď svou etapu, ve které bojuje o své místo na světě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >