Syn ukradl peníze z účtu - rada

Anonymní
2.12.20 17:53

Syn ukradl peníze z účtu , rada

Holky, hezký večer. Já se přiznám předem situace s Covid nás semlela a dnes jsem dostala další jobovku. Byla jsem venku, na zahradě a mezitím mi syn „11“ vzal z peněženky kartu a mobil a bez něho vědomí si dobil kredit za nekolik set korun. Přišla jsem. na to náhodou, vše poctivé smazal…já jsem úplně nastvana, nechápu, jak si to mohl dovolit..samozřejmě jsem ho ihned pokárala, ještě zkoušel lhát, že on to neudělal…vzala jsem mu telefon, odpojila PC a je v pokoji. Odtud na nás vyřvával, že uteče, že nebude v takové rodině atd.. asi hodinu předtím, bez jsem to zjistila, volal se spolužákem..můžete mi poradit, jak by jste reagovala? Jaký je adekvátní trest? To že by byl nešťastný apod vylučují.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6146
2.12.20 18:00

Myslim, ze bez mobilu a PC je dostatecny trest, plus bych vyčíslila domácí prace a musel by si škodu odpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7823
2.12.20 18:03

Být nějakou dobu offline je asi dostatečný trest.
ještě mu můžeš mile sdělit, že ty peníze mu započítáš k dárkům pod stromek :) Peníze nerostou na stromě, že, na všechno musíš vydělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 18:06

Holky, ty domácí práce zítra zavedu…tedy přidám ještě k těm, které dela. Já nechápu, kde se to v něm vzali, doteď jsme se na všem domluvili, včetně dobíjení kreditu. Já tu pubertu snad už nezvládnu.

• Citovat
  • Nahlásit
29160
2.12.20 18:10

Taky si myslím, že bez PC a telefonu je dostatečný trest. Nechala bych ho vychladnout a zítra s ním ještě dala řeč. Ale peněženku bych si hlídala. Je to blbý, ale už bych mu nevěřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9500
2.12.20 18:11

A nemá nic nasetreno? Že by ti to vrátil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
2.12.20 18:12
@Anonymní píše:
Holky, hezký večer. Já se přiznám předem situace s Covid nás semlela a dnes jsem dostala další jobovku. Byla jsem venku, na zahradě a mezitím mi syn „11“ vzal z peněženky kartu a mobil a bez něho vědomí si dobil kredit za nekolik set korun. Přišla jsem. na to náhodou, vše poctivé smazal…já jsem úplně nastvana, nechápu, jak si to mohl dovolit..samozřejmě jsem ho ihned pokárala, ještě zkoušel lhát, že on to neudělal…vzala jsem mu telefon, odpojila PC a je v pokoji. Odtud na nás vyřvával, že uteče, že nebude v takové rodině atd.. asi hodinu předtím, bez jsem to zjistila, volal se spolužákem..můžete mi poradit, jak by jste reagovala? Jaký je adekvátní trest? To že by byl nešťastný apod vylučují.

Peníze bych zohlednil v kapesném a přidaných domácích povinnostech. Lhaní s ním probral zvlášť. V případě potřeby použil primitivní dřevěný nástroj z dob mého mládí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.20 18:16
@Anonymní píše:
Holky, ty domácí práce zítra zavedu…tedy přidám ještě k těm, které dela. Já nechápu, kde se to v něm vzali, doteď jsme se na všem domluvili, včetně dobíjení kreditu. Já tu pubertu snad už nezvládnu.

Chtěl získat kredit bez matčiných blbých keců, že moc provolá, prostě to zkusil a přišlo se na to. Udělej mu přednášku o zlodějství, aby mu bylo jasný, že stáhnout peníze z účtu je úplně stejný, jako je ukrást z peněženky nebo z kapsy. Já bych mu ještě udělila nucené práce s tarifem třeba 50 Kč na hodinku, ať si to pěkně odpracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6198
2.12.20 18:17

Ja bych mu jeste podekoval, ze prisel na to, jak ZALOSTNE a NEDBALE mate zabezpeceny pristup k financim. To jako fakt nemate ZADNYM zpusobem zabezpeceny telefon na kterym mate pristup ke kartam a uctu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
2.12.20 18:21

Příspěvek upraven 02.12.20 v 18:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
2.12.20 18:22
@Anonymní píše:

Je teprve na začátku, ta puberta. Pevné nervy. Mně se toto nestalo, ale byly jiné, pro mě do té doby nepředstavitelné, události. Myslím, že název diskuze je přesný. A je hodně důležité, aby pochopil, že Tě opravdu obral. On to mohl vidět tak, že jsi přece mamka, a on navíc nebral přímo z peněženky.

Příspěvek upraven 02.12.20 v 18:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18961
2.12.20 18:22

@Cenarius Máš pravdu. Nedovedu si představit, že se někomu podaří odsát peníze z mého účtu. Už do telefonu se nikdo kromě mě nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
2.12.20 18:25

@Cenarius No, tak stacit mit tu kartu a mobil, kam prijde SMS. Ikdyz je zamceny, tak se nekomu zobrazujou zpravy na displeji. Ja jsem si to treba zrusila, kdyz jsem zjistila, ze mi banka posila SMS s kodem tak, ze kod je na zacatku te SMS a je videt i na tom zamcenem telefone. Ale syn asi matce telefon odblokovat umi, urcite mu ho pujcuje, takze to nepomuze nejak extra zabezpecit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
2.12.20 18:31

@Petra Star
Tak nastavit otisk nebo odemykani obličejem, pripadne gesto nebo heslo které syn nezná je to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
2.12.20 18:34

@NinaU. To jsme se nepochopily. Ja nepsala, ze to nejde. Ale, ze kdyz vetsinou rodice detem telefony pujcuji, tak deti znaji odemykaci kod. Ted, kdyz vi, ze syn krade, tak si ho asi zabezpeci lepe, to je jasne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat