Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Já na rodičáku taky lenivým, plesnivým a hniju… Je to čím dál horší, došlo to už tak daleko, že každý den udělám opravdu jen to co musím a ještě tak aby to bylo hodně vidět…Dnes jsem například ustlala v ložnici(to normálně nedělám, proč taky
), takže až přijde drahý domů, vykulí oči a pomyslí si jak jsem se tu celý den dřela
Jsem líná jako veš a pokud se brzy nevrátím do práce tak se začnu stydět i sama před sebou. Od září půjde možná i Lída do mš a to už prostě nemůžu doma nic nedělat a svádět to na péči o ni…ach jo…budu se muset změnit ![]()
Jéé, holky to jsem ráda, že nejsem sama.Před mateřskou jsem taky pořád někde byla, jezdila jsem na hory, cvičit,do čajovny,na kafe za kámoškou.Pak jsem otěhotněla a přestěhovali jsme se 400km daleko od všech.Jak byla Juli malá, tak to ještě šlo, šly jsme ven, ona usla, já si četla.Ale teď mě vůbec nic nebaví, nic se mi nechce
Úklid a hraní s malou v pohodě, ale jak se máme vypravit ven, to je vždycky tak na hodinu než vyrazíme a to mě fakt nebaví takže místo našich procházek 2-3× denně jdem jednou do obchodu nebo na procházku.Chtěla jsem jít do MC aby šla malá mezi děti, ale jak to tu vůbec neznám , tak se asi stydím tam jen tak jít mezi maminy co se tam znají a schází pravidelně, tak raději trčíme doma ![]()
Lacenka píše:
Já na rodičáku taky lenivým, plesnivým a hniju… Je to čím dál horší, došlo to už tak daleko, že každý den udělám opravdu jen to co musím a ještě tak aby to bylo hodně vidět…Dnes jsem například ustlala v ložnici(to normálně nedělám, proč taky), takže až přijde drahý domů, vykulí oči a pomyslí si jak jsem se tu celý den dřela
![]()
Jsem líná jako veš a pokud se brzy nevrátím do práce tak se začnu stydět i sama před sebou. Od září půjde možná i Lída do mš a to už prostě nemůžu doma nic nedělat a svádět to na péči o ni…ach jo…budu se muset změnit
Já na rodičáku taky lenivým, plesnivým a hniju…
vítej v klubu
.
Super zjistění, že v tom člověk není sám ![]()
Mám spavé dítko, takže vstávačka ráno kolem 8-9, dopoledne menší úklid a vaření a po oběde se mi často stává, že dřímám s prckem.
Teď jsem se naštěstí dokopala k samostudiu angličtiny, ale jak já se rozhýbu do práce, to netuším ![]()
zichisek píše:
Jéé, holky to jsem ráda, že nejsem sama.Před mateřskou jsem taky pořád někde byla, jezdila jsem na hory, cvičit,do čajovny,na kafe za kámoškou.Pak jsem otěhotněla a přestěhovali jsme se 400km daleko od všech.Jak byla Juli malá, tak to ještě šlo, šly jsme ven, ona usla, já si četla.Ale teď mě vůbec nic nebaví, nic se mi nechceÚklid a hraní s malou v pohodě, ale jak se máme vypravit ven, to je vždycky tak na hodinu než vyrazíme a to mě fakt nebaví takže místo našich procházek 2-3× denně jdem jednou do obchodu nebo na procházku.Chtěla jsem jít do MC aby šla malá mezi děti, ale jak to tu vůbec neznám , tak se asi stydím tam jen tak jít mezi maminy co se tam znají a schází pravidelně, tak raději trčíme doma
Vím, že od lenošky to musí asi sedět
.. ale jen jdi mezi ostatní maminy, ať se seznámíš, nemusíš se stydět ![]()
LucieL píše:
Super zjistění, že v tom člověk není sám
Mám spavé dítko, takže vstávačka ráno kolem 8-9, dopoledne menší úklid a vaření a po oběde se mi často stává, že dřímám s prckem.Teď jsem se naštěstí dokopala k samostudiu angličtiny, ale jak já se rozhýbu do práce, to netuším
Zatím se taky do práce moc netěším
![]()
Taky jsem si odvykla brzo vstávat, kde jsou ty doby, kdy jsem do práce vstávala v šest. To si vůbec neumím představid. Teď spíme skoro do osmi a je mi to málo:-)
To já bych do práce šla, teď si shaním aspoň nějakou brigošku, ale to spis Proto, že jsme samy a pan otec i když si malou bere, tak platit na ní nechce a zatím máme před soudem
ale vstávat do práce v 6, to bych nedala
taky je mi občas i ta 8 hodina málo ![]()
Já jsem vstávala do práce ve 4.45.Děs.TeĎ vstáváme mezi 7-8 a je to bááájo.To mi bude chybět ![]()
zichisek píše:
Jéé, holky to jsem ráda, že nejsem sama.Před mateřskou jsem taky pořád někde byla, jezdila jsem na hory, cvičit,do čajovny,na kafe za kámoškou.Pak jsem otěhotněla a přestěhovali jsme se 400km daleko od všech.Jak byla Juli malá, tak to ještě šlo, šly jsme ven, ona usla, já si četla.Ale teď mě vůbec nic nebaví, nic se mi nechceÚklid a hraní s malou v pohodě, ale jak se máme vypravit ven, to je vždycky tak na hodinu než vyrazíme a to mě fakt nebaví takže místo našich procházek 2-3× denně jdem jednou do obchodu nebo na procházku.Chtěla jsem jít do MC aby šla malá mezi děti, ale jak to tu vůbec neznám , tak se asi stydím tam jen tak jít mezi maminy co se tam znají a schází pravidelně, tak raději trčíme doma
Jo, vypravit se ven, tak to je moje každodenní noční můra. Než ty dvě navleču do všeho toho oblečení, tak jsem zpocená až na p…i
. Už aby bylo teplo. A do MC se jednou týdně donutím, protože starší dcerka miluje společnost dětí, tak apoň kvůli ní ![]()
Já vstávám každý den v 6.45 se starším klučíkem do školy, jinak o víkendu tak v 7.30, to tak +- vstává maličká. Usínám tak kolem půlnoci až jedné, sedím totiž na PC hlavně na Emiminu
. Nejsem od přírody nějak velký spáč, stačí mě málo, ale za to lenoch jsem teď pořádnej. Ale jdu do sebe holky, jdu teď vyluxovat ![]()
Lacenka píše:
Já na rodičáku taky lenivým, plesnivým a hniju… Je to čím dál horší, došlo to už tak daleko, že každý den udělám opravdu jen to co musím a ještě tak aby to bylo hodně vidět…Dnes jsem například ustlala v ložnici(to normálně nedělám, proč taky), takže až přijde drahý domů, vykulí oči a pomyslí si jak jsem se tu celý den dřela
![]()
Jsem líná jako veš a pokud se brzy nevrátím do práce tak se začnu stydět i sama před sebou. Od září půjde možná i Lída do mš a to už prostě nemůžu doma nic nedělat a svádět to na péči o ni…ach jo…budu se muset změnit
taky tak ![]()
Mně úklid ani tak neva, ale tak nejlíp, když kolem mě nikdo nepobíhá. Chodit ven mě taky nebaví - to už fakt nevím, jak bych něco stíhala, kdybysme byli furt venku. A ani se mi nechce. Já bych tak chtěla mít KLID
Pak si myslím, že bych měla i víc elánu…