Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
Chlap je teda nebije, nikdy by na ně nevztáhl ruku, ale řve, jo je to cholerik chytne na první našlápnutí. Je od rána od pěti v práci, já doma uvařím a pak je to dovečera všechno jen na něm. Musím říct, že se snaží, byt je jak ze škatulky, nikde drobeček, děti obstarané, ale toho klidu asi moc neníBohužel to momentálně jinak řešit nejde, hlídání nemáme, takže můžu jen ty odpolední, aby se někdo postaral o děti. Z toho telefonátu jsem dneska vycítila dost velkou nasranost z jeho strany, že takový překvápka po ránu fakt nemá rád. Já hlavně musím zaúkolovat školačku, aby když příjde ze školy dělala co má, nechala jsem jí na stole seznam jak hrom a nic
No budou to muset dneska ještě nějak přežít. Anonymní 2,můj manžel se taky někdy chová jako magor, až se za něj kolikrát stydím, ale to nepředěláš u nás to jsou geny
no a jak by se ti líbilo, kdybys přišla domů a na stole lísteček s tím, že manžel bude zase pryč? Myslím, že tohle jsou věci, které by se měly řešit společně, ne jen takhle oznamovat… na druhou stranu, když je menší dítě ve školce, tak bys mohla spíš chodit víc i dopoledne, abyste se u dětí jen nevyměnili a on šel do práce a tys přišla a naopak… nebo když už by to tak mělo být, měl by to ten druhý vědět dopředu, aby se mohl „připravit“… já taky nemám ráda nějaké ty šílené změny oznámené až na poslední chvíli, kdy už se nedá nic říct a nic změnit…
@evill Je jim 9 a tři a půl. Úkoly píše vždycky se mnou hned jak příjde ze školy, nají se a jde se na úkoly. Jenže na odpolední odjíždím v 1,ona přichází ve čtvrt na dvě a táta jde z práce rovnou do školky a vyzvedává malou, přichází kolem třetí. No prostě se na to normálně vyprdla ![]()
@Regina Hero píše:
no a jak by se ti líbilo, kdybys přišla domů a na stole lísteček s tím, že manžel bude zase pryč? Myslím, že tohle jsou věci, které by se měly řešit společně, ne jen takhle oznamovat… na druhou stranu, když je menší dítě ve školce, tak bys mohla spíš chodit víc i dopoledne, abyste se u dětí jen nevyměnili a on šel do práce a tys přišla a naopak… nebo když už by to tak mělo být, měl by to ten druhý vědět dopředu, aby se mohl „připravit“… já taky nemám ráda nějaké ty šílené změny oznámené až na poslední chvíli, kdy už se nedá nic říct a nic změnit…
Mě to oznámili včera v práci, neměla jsem mu to jak říct, věřím že to nasere, bylo mi to jasné už včera. Na ráno chodit nemůžu, dělají od šesti, máme školku až od půl sedmé a pracovní dobu mi neupraví, jsem pod agenturou práce a nemůžu si moc poroučet.
No promin ale byt tvym nanzelem tak jsem nasrana taky. Jako zdelovat mi timhle stylem- papirek na stole- ze opet budes v oraci presto ze to nebylo v planu, taky bych byla hodne neprijemna ![]()
A pokud je dite velke a misto svCh povinnosti sedi u PC tak byt jeho rodic ja tak je PC zamknute v lepsim pripade, v akutnim by se asi valelo nekde pod oknem
![]()
@Anonymní píše:
@evill Je jim 9 a tři a půl. Úkoly píše vždycky se mnou hned jak příjde ze školy, nají se a jde se na úkoly. Jenže na odpolední odjíždím v 1,ona přichází ve čtvrt na dvě a táta jde z práce rovnou do školky a vyzvedává malou, přichází kolem třetí. No prostě se na to normálně vyprdla
Ja totiz premyslela, jaky muze byt vek ditete, ktereho napadne lit na malou segru ledovou vodu a zaroven cely den prosedi na pc. U prvniho me napadlo pet, tim ze chodi do skoly max 6, u pc jsem si zase predstavila 14 leteho pubose. Takze jako prvni bych odstrihla devitiletou holku od celodenniho vysedavani u pc ( to mi osobne prijde hrozne a vytocilo by me to taky, vice nez nenapsane ukoly), za druhe ma nejakou diagnozu? Adhd nebo neco? Nebo je jen z divokych vajec? ( skrs to liti vody a dalsi takove eskapady, tam je potreba pristupovat individualne). V kolik se bvracis z odpoledni? Uz vsichni spi?
@Regina Hero ja myslimze to totiz nema rad nikdo ![]()
@Anonymní píše:
@evill Je jim 9 a tři a půl. Úkoly píše vždycky se mnou hned jak příjde ze školy, nají se a jde se na úkoly. Jenže na odpolední odjíždím v 1,ona přichází ve čtvrt na dvě a táta jde z práce rovnou do školky a vyzvedává malou, přichází kolem třetí. No prostě se na to normálně vyprdla
V tom pripade to jsou uz dost velke deti. MSlim ze jste meli trenovat driv (nejdriv jsem to brala ze jsou mensi) v tom pripade bych jim ja do vztahu vubec nezasahovala, at si to resi starsi s tatinkem sama. Oni jsou to pekny vychcandirky a zkousi co si muzou dovolit no tak proste narazila.
A v kolik jsi se to dozvedela, myslim ze jsi mu mohla zavolat ne ![]()
Spíš mám pocit, že tatínkovi vadí, že se musí starat o děti!
Rázně bych mu řekla, že se peníze do domácnosti hodí a tím pádem se musí starat i on, když si s tebou pořídil děti.
@evill píše:
Ja totiz premyslela, jaky muze byt vek ditete, ktereho napadne lit na malou segru ledovou vodu a zaroven cely den prosedi na pc. U prvniho me napadlo pet, tim ze chodi do skoly max 6, u pc jsem si zase predstavila 14 leteho pubose. Takze jako prvni bych odstrihla devitiletou holku od celodenniho vysedavani u pc ( to mi osobne prijde hrozne a vytocilo by me to taky, vice nez nenapsane ukoly), za druhe ma nejakou diagnozu? Adhd nebo neco? Nebo je jen z divokych vajec? ( skrs to liti vody a dalsi takove eskapady, tam je potreba pristupovat individualne). V kolik se bvracis z odpoledni? Uz vsichni spi?
Ano má ADHD o to je s ní těžší práce a chce to spíš klid, než řvaní, neseděla u počítače celý den, najedla se, takže to vidím tak něco přes hoďku, jinak na PC bez našeho vědomí vůbec nesmí
Vracím se po 23 hodině, už spí i pes.
Pracovní doba - upravit tak, abys mohla být ideálně odpoledně doma ty. Pokud to nejde, tak alespoň trvat na pravidelných službách.
@Anonymní píše:
Ano má ADHD o to je s ní těžší práce a chce to spíš klid, než řvaní, neseděla u počítače celý den, najedla se, takže to vidím tak něco přes hoďku, jinak na PC bez našeho vědomí vůbec nesmíVracím se po 23 hodině, už spí i pes.
Ale v 9 letech snad ví, že si musí udělat úlohy, ne? Moje dcera bude mít v létě 9 let a ví, že si své povinnosti plnit musí. Úlohy s ní nepíšeme, v tomhle věku to zvládne sama, jen zkontrolujeme, pokud potřebuje poradit, poradíme.
Než si rodina zvykne na jiný režim, vždycky to nějakou dobu trvá. Školačka si musí uvědomit, že úkoly jsou její povinnost, pokud něčemu nerozumí, může počkat, ale většinou děti dobře ví, co s úkolem udělat. Za to bych ji taky nepochválila. Stejně tak za lidí ledové vody na sestru. Jsem doma celý den, mám na všechno „čas“, ale děti poslouchat musí i u nás doma. Na PC bych povolila nějaký časový limit a až v době přítomnosti tatínka. Jinak PC zaheslovat (v tomto věku to ještě jde:-) ). Se tatínkovi nedivím, že byl hotový, naše děti umí taky vyvádět a některé dny jsou prostě na odstřel a je jedno, jestli jsem s nimi doma já nebo muž. Asi bych se snažila práci teď ze začátku trošku omezit, vzít nějakou službu navíc budiž, ale rozumně, aby měli možnost zvyknout si všichni.
@Emilie píše:
Pracovní doba - upravit tak, abys mohla být ideálně odpoledně doma ty. Pokud to nejde, tak alespoň trvat na pravidelných službách.
o co je matka svéprávnější než otec při starání se o děti? Proč by měla být doma, když se může postarat otec?
Škoda, že holka není ještě o něco starší, mohla by mladší ráno vypravit do školky a ty tak v klidu mohla chodit na ranní a tím by se hodně vyřešilo
Takhle neporadím, to ADHD to dost komplikuje a z vlastní zkušenosti vím, že chlapi tyhle diagnozy moc neberou a podle toho to pak vypadá
Asi ti nezbyde, než tomu dát čas. Musí si nastolit nějaký režim, možná udělej obrázkovou nástěnku (aby v tom mohlo „číst“ i to tříleté dítě) a tam zadej pomocí obrázků úkoly, jak jdou za sebou a můžeš tam dětem nachystat nějaké smajlíky, aby si je mohly přendat na splněný úkol. Bude je to bavit a tatínkovi to ulehčí práci ![]()
@Anonymní píše:
@quinny Nemohla jsem zavolat, nesmíme mít u sebe mobily
nemas ani pauzu o ktere bys mohla dojit do skrinky nebo kde ho mas a zavolat??
Ja bych proste rekla kdyz by po me chteli smenu na dalsi den ze se potrebuju nejdriv domluvit na hlidani deti, hadam ze by te zavolat nechali ![]()