Rentgen na začátku těhotenství

Anonymní
30.1.21 14:58

Těhotenství a rtg na začátku

Je tady někdo kdo podstoupil rtg v době, kdy jste byli těhotné, ale nevěděli jste o tom? Já mam ted strašné výčitky…
Minulý tyden jsem byla na rtg, měla jsem zlomené žebro. O těhotenství jsem ještě nevěděla, ms se měla dostavit včera, priznaky jsem neměla. Zminila jsem se že se o miminko 3 roky snažíme, zatím se to nepovedlo, ale zkoušíme to kazdy měsíc. Řekla jsem to takhle na rovinu, takže rtg stejně proveden. Dnes, jsem si delala tehotensky test a poprvé v životě držím v rukou 2 čárky. Brecim a lituji toho ze se mi stala nehoda a pak následně jsem podstoupila rtg. Je tady prosím někdo, kdo podstoupil také v brzkém stadiu těhotenství rtg a narodilo se mu zdravé miminko? Mě na rovinu doktor řekl že pokud jsem v té době těhotná byla, tak už prostě nebudu..
3 dlouhé roky se snažíme a teď když se to možná povedlo, tak jsem ho nejspíš zabila?!! :,( :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
246
30.1.21 15:03

Co to je za blbost? To jako, že po rtg potratíš nebo co? Jsi v naprostém začátku těhotenství, embryo se teprve vyvíjí. Vůbec to neřeš, nic si nevyčítej! Nic se po jednom rtg nestane. Co kdybys měla vážnou nehodu a museli tě rentgenovat avtys byla těhu? Chápu tvůj strach, ještě po tak dlouhé době snažení. Hod to za hlavu, už se stalo, neplakej, akorát tě z toho hude bolet zlomené žebro a jsi ve stresu, a to ti taky neprospívá. Těš se na kiminko, raduj se z toho, že máš pozitivní test a vůbec už nemysli na to co se stalo, neovlivníš to. Bude to dobré, neboj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
30.1.21 15:05

Hele ten začátek je buď a nebo i bez rtg. Budeš muset proste čekat, jak to dopadne a i kdyby těhotenství odešlo, tak není jisté, ze to bylo kvůli tomu rentgenu. Nicméně pokud jsi byla na rtg před týdnem a dneska teprv testujes, tak se minuly týden mohlo teprv tak uhnizdovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 15:07

@nikive děkuji za tvou pozitivní zpravu :srdce:
Strašně toho lituji, ale bohužel vrátit se to nedá. Nejvíc mě rozhodil doktor když jsem se ho na to ptala a ten mi řekl : pokud jste těhotná byla, ted už prostě nebudete!
Takže místo toho abych se radovala ze dvou čárek, které opravdu vidím poprvé v životě, tak nad tím jen brečím

• Citovat
  • Nahlásit
246
30.1.21 15:12
@Anonymní píše:
Strašně toho lituji, ale bohužel vrátit se to nedá. Nejvíc mě rozhodil doktor když jsem se ho na to ptala a ten mi řekl : pokud jste těhotná byla, ted už prostě nebudete!
Takže místo toho abych se radovala ze dvou čárek, které opravdu vidím poprvé v životě, tak nad tím jen brečím

Nechápu jak tohle lékař mohl ríct. Pro tbůj klid si zavolej v pondělí na gyndu. Ale už to nezměnís stalo se. Já třeba v těhu dostala covid. Taky jsem se hrozně bála, ale prcek to zvládnul. Netrap se tím. Všecko dobře dopadne :hug: užívej si dvě čárky a na rtg se vykašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
30.1.21 15:13
@Anonymní píše:
Takže místo toho abych se radovala ze dvou čárek, které opravdu vidím poprvé v životě, tak nad tím jen brečím

Na doktora kašli, to byl zas nějaký ignorant bez trochy empatie. Neznamená to automaticky ze musíš potratit. Nebrec, mysli pozitivně a doufejme, ten stres bude škodit víc jak jedno záření. Určitě to dopadne dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23627
30.1.21 15:14
@Anonymní píše:

Neplakej. RTG provádět ženám v těhotenství zakázali tuším kolem roku 1970, do té doby se vesele rentgenovalo a to byly pořádné dávky. Zakázali to z důvodu možného vzniku VVV, to neovlivníš, ale taky by to byla velká blbá náhoda, kdyby to bylo i u tebe po jednom snímkování. Prostě doufej, věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 15:17

@Kriss Tina @nikive moc vám děkuji za uklidnění a přesně tak, pokud jsem těhotná tak svému miminku nebudu škodit ještě stresem :srdce: :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
15310
30.1.21 15:23

Uklidni se, ten začátek je stejně buď a nebo, nic si nevycitej a musíš počkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
30.1.21 15:29

Pardon, ale to je hrozna debilovina!!! 🤦🏼‍♀️
To by na rtg nemohla jit v zivote zadna zenska, protoze teoreticky kazda zena, ktera se nijak nechrani, muze byt tehotna a nevedet o tom.

S takovou by mi nikdy nemohl zubar udelat rtg, kdybych mu pri kazde navsteve tvrdila, ze jsem “mozna” tehotna.

Jestli se tve tehotenstvi udrzi rozhodne nezalezi na tom, jestli si podstoupila nebo nepodstoupila rtg.
Zacatky tehotenstvi jsou vzdycky bud a nebo.
A pokud je “plod” silny a tehotenstvi ma byt prosperujici, tak to tak bude, bez ohledu na nejaky rentgen.
Pokud je “plod” slaby, tak by vam nepomohlo ani tisic prasku a lezeni s nohama nahore.

Takze se hodte do klidu a uzivejte si radost z pozitivniho testu 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
30.1.21 16:08

To ti řekl jakej mudr? hele blbost víš co ženský prošlo rg jako ty a prd se stalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
30.1.21 16:17

Zkus se podívat sem, tam se lidi ptají na RTG, CT atd. a jejich vlivy:
https://www.sujb.cz/…2/detail.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
30.1.21 16:22

Nikdy jsem neslyšela o tom, že by si kvůli rtg mohla potratit. Co vím já, tak to, že rtg muže ovlivnit vývoj plodu ALE podle toho co píšeš tak tvoje mimi ještě nebylo ani zavrtané v děloze. Sama jsem podstoupila rtg když jsem ještě nevěděla že jsem těhotná a víš co??? nic se nestalo!
Tak neplač a raduj se, zatím se nic špatného neděje :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 16:29

Ani nevíte jak moc jste mě uklidnily :srdce: a ted se konečně začnu kochat tehotenskym testem :lol: :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
413
30.1.21 20:03

Ahoj být tebou jsem v klidu v rannem stádiu tehu by nemělo nic hrozit zárodek je vůči radioaktivite odolný a u rtg není to záření takové 🙂takže buď v klidu užívej si pozitivního testu a ničeho se neboj. 🍀Preju hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat