Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Petice je oficiálně na světě.
Najdete ji jak v příloze, tak v elektronické verzi zde.
Pokud nás chcete podpořit, můžete podepisovat i mimoostravští, budeme rádi.
http://www.arnika.org/…-pro-ostravu?…
Pokud vás zajímají stromy, můžete podepsat i tuto petici, stále ještě běží :
http://www.arnika.org/…ranme-stromy
Děkujeme.
Ahojky holky máte nebo budete pořizovat něco na nošení dětí-šátek,manducu…??Myslíte že je to dobrá věc?
Já nad tím totiž uvažuju,že bych to koupila.Ale chtěla bych,aby bylo mimčo otočené i ve směru chůze,aby vidělo do světa jde to i u Manducy?
Protože všude vidím jen obrázky jak je mimi otečené hlavou k mamince… ![]()
Ahojky Mončo,
já mám tady tenhle: http://www.nektarzivota.cz/…-chilli.html
Ahoj Holky se satkem a podobne moc neporadim ja umaleho mela jen klokank a ta dodnes lezi ve skrini pouzila jsem ji cca 2×…holky jase tak tesila az bude krasne a slunicko uzmneto preslo to teplo mi nedela dobre a slunko mne zabiji nikam nedojdu dela semi
chodime nahriste ale ja sedim ve stinu ahjo at uzje malinka na svete jase tak tesim ![]()
Ahoj holky, kurnik já vás tak trochu zanedbávám..
Ono jak bývá hezky, tak se mi nechce sedět u počítače.. ![]()
Jinak v úterý mám poradnu a konečně doktorovi přišel ten nový 3D, tak jsem objednaná hned v pátek.. Tak se těším..
Mončo.. Ptala ses na jména.. Nevím, zatím to vypadá na Natálku, ale ještě to není rozhodnuté..
Možná že se nám na UTZ ještě ukáže pytlík, tak uvidíme, no.. ![]()
Evi jo jo.. Děkuju, už je půlka za mnou a máš pravdu, teď si to právě krásně užívám… Miminko už mě kopká - je to zatím takové „jemné“, ale je to super, však to znáte, holky.. ![]()
Hlavně jsem koukala na břicho, jak ty kopy jdou vidět..
No jsem z toho prostě nadšená, co vám mám povídat.. ![]()
Nad těma šátkama jsem teda ještě neuvažovala.. Možná je to dobrá věc, ale asi si to pořizovat nebudu.. ![]()
Jo a holky, normálně jsou v mém okolí samé těhulky.. Nějak se rozrůstáme.. Je to fajn..
Jo a včera jsem byla dokonce s jednou známou, která má termín jen o dva, nebo tři týdny později jak já a nemá ještě žádné břicho..
Já jsem vedle ní vypadala jak těsně před porodem..
No mazec.. Říkala, že konečně přibrala dvě kilča a že už se cítí úplně oplácaná.. A já jen hmm.. Já přibrala 12..
![]()
Ahojky tak asi se pujdu podivat po obchodech na to nosítko bo se šátkem bych si asik nerozuměla než bych si ho uvázala tak bych se do něj spíš zamotala
![]()
Verči jo kopání bylo super teda až na občasné pořádné kopance nebo jak byla nějak divně zkroucená tak mě to zabolelo,ale bylo fajn vidět ty pohyby a škytavku
A nějakou fotečku s břichem máš?Hoď nám tady ať se pokocháme ![]()
A s těma kilama já přibrala 18
v porodce jsem nechla jen 7 a za ty dva měsíce shodila jen 4
.Takže ještě 7kg,ale nějak to nende dolů ![]()
Ahoj holky,
nevadilo by Vam, kdybych se pridala k Vam? Uz jsem tujednou reagovala na Slezaka a ani jsem se nestacila zeptat, jestli tady mezi Vas muzu.
Jsem take z Ostravy, tedjsem v 21tt+5. Vsechny testy uz mam za sebou, dopadly dobre…
S Vercadou se potakavam v jedne diskuzi, takze ji znam… Tak jestli me jeste mezi sebe vezmete? Mate to uz pekne rozjetee…
LenčoX ahoooj
vítám tě mezi náma! A hned povídej… čekáš holčičku,chlapečka, jména už máte? A jak se cítíš v těhu, nic tě netrápí? Jsem zvědavá mamina
Já jsem z Radvanic, mám čtyři týdny starou holčičku Kateřinu, je zdravá, hodná, jen má trápení s prdíky a včera na poradně měřila asi 53cm (mlela sebou tak,že sestřička měla potíže s měřením) a vážila 3615g.
Verčo,Mončo já přibrala v těhu 23 kilo a za ty 4 týdny je pryč skoro vše. Zůstaly mi zatím obří prsa (díky mlíku) a krapet širší boky, ale už se vlezu do třech předtěhulkovských kalhot
takže už se začínám cítit jako člověk a ne jako Glorča z Madagaskaru ![]()
Verčo chápu, že nevysedáváš u pc. Užívej si pěkné dny s břuškem a pohyb prý zlepšuje porod. Já měla pohybu hodně, dvakrát týdně i to cvíko a plavání a porod úžasně rychlý
do Opavy bychom nedojeli a do Vítkovic to bylo taky tak tak. No alespoň mě vzali i přes stop stav. ![]()
EvaOstrava píše:
LenčoX ahooojvítám tě mezi náma! A hned povídej… čekáš holčičku,chlapečka, jména už máte? A jak se cítíš v těhu, nic tě netrápí? Jsem zvědavá mamina
Já jsem z Radvanic, mám čtyři týdny starou holčičku Kateřinu, je zdravá, hodná, jen má trápení s prdíky a včera na poradně měřila asi 53cm (mlela sebou tak,že sestřička měla potíže s měřením) a vážila 3615g.
Verčo,Mončo já přibrala v těhu 23 kilo a za ty 4 týdny je pryč skoro vše. Zůstaly mi zatím obří prsa (díky mlíku) a krapet širší boky, ale už se vlezu do třech předtěhulkovských kalhot
Verčo chápu, že nevysedáváš u pc. Užívej si pěkné dny s břuškem a pohyb prý zlepšuje porod. Já měla pohybu hodně, dvakrát týdně i to cvíko a plavání a porod úžasně rychlýtakže už se začínám cítit jako člověk a ne jako Glorča z Madagaskaru
do Opavy bychom nedojeli a do Vítkovic to bylo taky tak tak. No alespoň mě vzali i přes stop stav.
Jee, dekuji za prijetii… Takze jestli je to holcicka nebo chlapece, zatim nevime. Byli jsme na velkem UTZ a tak se prcek paradne schoval, kdyz prislo na zjistovani pohlavi
… ale v kvetnu-koncem jdeme na 3D, tak mozna tam… Jmena uz mame vybrana z minule, jelikoz jsem uz po 3 tehotna-1.zamlkle tehu 7tt, 2.tehu tehu v pohode, do genetickych testu
, mimisek mel Downa a nemocne srdicko hodne, tak jsem byla na preruseni v 19tt-klasicky porod
… takze jsme meli vybrane jmena Terezka a Jakub, ale muze se vse jeste zmenit, nejak jsme jeste jmena neprobirali.
V tehu se citim dobre, i kdyz me obcas trapi nejake ty problemky, ale to asi k tehu patri. Ale ze zacatku mi bylo minimalne spatne… Vylozene si tehu uzivam a moc se tesim na zari, az se mimisek narodii…I kdyz obcas dostavam zachvaty neschopnosti, ze mimi nezvladnu a nebudu vedet, co chce atd.
Ja jsem z Ostravy-Belskeho lesa, prozatim porad pracuji a planuji pracovat co nejdele, chci odejit 6tydnu pred porodem na materskou…
Jinak ti Evi gratuluji k holcice
, tva prvni ?!
JInak rodit bych chtela ve Vitkovicich, tak snad to vyjde… Ja pribrala asi 5kg od zacatku tehu, dnes jsem v 21tt+5.
Lenčo Mě se taky Kačka nechtěla dlouho ukázat co je a nakonec se ukázala na utz jen jednou.
Kačka je moje první a taky vymodlené dítko. První těhu, na konci druhého měsíce přestalo tlouct srdíčko a druhé těhu bylo mimoděložní, tak jsem bez jednoho vejcovodu. Od zařátku jsem byla na neschopence, krvácela jsem a musela jsem být v klidu. Pak už jsem doma zůstala, doktor mě nepustil, i když krvácení přešlo. A byla jsem ráda, doma bylo dobře a v klidu jsem se na příchod mimča připravila, chodila jsem na kurzy, cvičemí a plavání.
Na Dubině mám tchýni, chodíme do Běláku na procházky.
Evi, tak taky sis prosla „peklem“.. no joo, nekdo si musi pockat na to sve vysnene miminko, ale pak se na nej tesi asi o to vice…
Tak jsem zase v praci a vubec se mi nic nechce delat, jsem nejaka vyrizena, i kdyz nevim z ceho. Spatne se mi od vcerejska nejak dychaaa… ![]()
Tak doufam,ze se nam mimisek ukaze na UTZ aspon tedy jednou a budeme vedet co cekam za pohlavi. I kdyz, hlavne, at je to zdraveee ![]()
jj, hlavně zdraví. Ale přiznám se,i když nám to řekli jen jednou, tak nás popadla růžová mánie a kdyby se nám pak narodil kluk, byl by chuděrka půl roku v růžovém
novou výbavu bychom už nekupovali.
Ahoj holky!Vítám tě mezi námi Leni koukám že jsi o jeden den dopředu než Verča to máte asi i skoro stejný termin
![]()
Evi tiše záidím,že už jsi na své původní váze
já se vlezu jakš takš taky do všech ,ale přes boky je zatím nedopnu
,nosila jsem totiž vesměs bokovky.Ale teď už nemůžu jelikož mám na břiše a na bocích strie jsou ještě červené,doufám,že to brzo zesvětlá
Vám se holky strie udělaly?
Mě v těhu taky nic nebylo žádné zvracení ani motání hlavy nic.To sem byla mooc ráda ![]()
Jinač s kojením je to u mě už skoro na bodě mrazu, v noci už mi malá ani nechtěla moc cucat tak jsem jí musela dát Nutrilon
Za celý den se mi ani nenalijou prsa
Takže jsem to aspoň doklepala do dvou měsíců
a co ty frogy jak je to u tebe s mlíčkem?
Holky nevíte kdy už zmizí ten červený flek od toho vpichu co mají mimča na levém rameni?Malé to vyskočilo asi ve 4týdnech a od té doby to má furt červené vystouplé a s bílým uvnitř.Vím že to trvá a nesmí se to vymačkávat,ale kdy to už zmizí? ![]()
Jo a nevím jestli jsem se už neptala,ale kdy se mimiskům zbarvují oči?Doktorka mi totiž říkala,že asi nekdy teď tak že budeme mít asi modroočku… ![]()