Tip na dámské horské kolo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 14:12
Tip na dámské horské kolo

Ahoj budu si kupovat horáka a z těch co jsem na netu zkoukla se mě líbí jak barvou, tak i vybavením Grand Canyon AL 3.00 A sl 4.00. Máte s nimi někdo zkušenost? Jak se na nich jezdí? Odkazy na ně jsou níže.

Jinak uvítám i rady, tipy na další kola, A možná je nějaká z Vás natolik technická aby dokázala porovnat komponenty :D..Měřím 165 cm, rozkrok 79 cm. Kola chci 27,5.

https://www.canyon.com/…-al-3-0.html
https://www.canyon.com/…-al-4-0.html

Děkuji za pomoc s výběrem :)

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 30.01.19 14:27
@Mischa69 píše:
Ahoj budu si kupovat horáka a z těch co jsem na netu zkoukla se mě líbí jak barvou, tak i vybavením Grand Canyon AL 3.00 A sl 4.00. Máte s nimi někdo zkušenost? Jak se na nich jezdí? Odkazy na ně jsou níže.

Jinak uvítám i rady, tipy na další kola, A možná je nějaká z Vás natolik technická aby dokázala porovnat komponenty :D..Měřím 165 cm, rozkrok 79 cm. Kola chci 27,5.

https://www.canyon.com/…-al-3-0.html
https://www.canyon.com/…-al-4-0.html

Děkuji za pomoc s výběrem :)

Ta 4.0 mi přijde fajn. 3.0 mi přijde blbý, že má 3 tácy a nevim, jestli jde vidlice zamykat na řídítkách.

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 15:26
@Lama Lama píše:
Ta 4.0 mi přijde fajn. 3.0 mi přijde blbý, že má 3 tácy a nevim, jestli jde vidlice zamykat na řídítkách.

@Lama Lama

V popisu mají myslím zamykání z vidlice. Také se mě líbí 4.00 víc, píšou že má vzduchovou vidlici, ta 3.00 klasika pružinová.

Bojím se toho když tytoí kola jsou objednat jen po internetu, tak abych koupila dobře :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 30.01.19 15:35
@Mischa69 píše:
@Lama Lama

V popisu mají myslím zamykání z vidlice. Také se mě líbí 4.00 víc, píšou že má vzduchovou vidlici, ta 3.00 klasika pružinová.

Bojím se toho když tytoí kola jsou objednat jen po internetu, tak abych koupila dobře :)

No, znám jednoho bikera, co todle kolo má a tvrdí, že je úžasné. Docela tomu rozumí. Ale je celkově krapet magor, takže bych na to úplně nevsazela

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 15:45

@Lama Lama

Věřím že jsou kvalitní a dost si je chválí. Známý biker, bude mít moel výše 50 000.- ne? :mrgreen:

Spíš mám obavu abych si koupila správnou velikost bez zkoušení a z poskládání kola z krabice :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 30.01.19 15:49
@Mischa69 píše:
@Lama Lama

Věřím že jsou kvalitní a dost si je chválí. Známý biker, bude mít moel výše 50 000.- ne? :mrgreen:

Spíš mám obavu abych si koupila správnou velikost bez zkoušení a z poskládání kola z krabice :D
:lol: to je dost možný. Poskládání kola bych se nebála. To spíš ta velikost. Já to asi úplně ideálne neodhadla.
Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 16:44

@Lama Lama
Jaké máš kolo a velikost? Mojhe první koupě horského minulý rok také dopadla katastrofálně, nechala jsem si namluvit u nás v cykloprodejně kde co a koupila pánské kolo M, kola 29 no na mě kolo velké, necítila jsem se na něj. Ještěže přítel horáka neměl a tak ho používá on, jinak škoda peněz :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 30.01.19 16:49

Tak já jsem moc spokojená s výběrem kola. KOupila jsem GT, 27,5 a max spokojenost. jen ta velokost. Vzala jsem dámské Sko a možná bych snesla Mko. Respektive mám sedačku uplně nadoraz nahoře. Ale zas mi uplně přestaly bolet záda, s větším rámem jsem před tím sice dosáhle uplně v pohodě, ale neustílé bolesti zad po jízdě na kole. Tak nevim.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17700 příspěvků 13 inzerátů 30.01.19 18:36

@Mischa69 Já bych si bez sednutí na kolo kolo nekupovala. Pro mě je hodně důležitý posed, aby mi nebylo moc dlouhé nebo naopak krátké, aby mi vyhovovala délka klik, tvar sedla (to se sice dá vyměnit, ale prošč za to platit navíc). To z obrázku a popisku nepoznáš.
Taky bych koukala na počet zubů, pokud člověk nehodlá lámat nějaké terény, tak bych volila vepředu talíř s větším počtem zubů.

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 19:10

@Lama Lama

Jé tak to jusme na tom podobně, taky asi vemu S a prívě se bojím toho aby nebylo malé. A dámský geometrie je kratší, tak aby to nevadilo na délku paží (mám 62 cm). Kolik měříte a rozkrok zda se mohu zeptat? :)

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.01.19 19:17
@Svistice píše:
@Mischa69 Já bych si bez sednutí na kolo kolo nekupovala. Pro mě je hodně důležitý posed, aby mi nebylo moc dlouhé nebo naopak krátké, aby mi vyhovovala délka klik, tvar sedla (to se sice dá vyměnit, ale prošč za to platit navíc). To z obrázku a popisku nepoznáš.
Taky bych koukala na počet zubů, pokud člověk nehodlá lámat nějaké terény, tak bych volila vepředu talíř s větším počtem zubů.

@Svistice

Proto mám obavy, ale zatím jsem nenarazila na jiné které by se mě líbilo, s kvalitními komponenty a slušnou cenou :(

Jako kolo chci do terenu, ale zas ne na nějaké brutál sjezdy apod. na to nesjem vyježděná :D ..Budeme jezdit cyklostezky, polní cesty ale také teren v lese, kmeny, šutry.

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.01.19 12:09

A ještě otázka na ty co máte horské. Jakou šířku pláště máte? :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 31.01.19 12:30
@Mischa69 píše:
@Lama LamaJé tak to jusme na tom podobně, taky asi vemu S a prívě se bojím toho aby nebylo malé. A dámský geometrie je kratší, tak aby to nevadilo na délku paží (mám 62 cm). Kolik měříte a rozkrok zda se mohu zeptat? :)

Hele, to se mi fakt měřit nechce . Měřim 169

Mischa69
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.01.19 12:45

@Lama Lama

V pohodě, spíš jsem myslela juestli si nepamatujete :)…Já mám nohy delší než trup ale zas o pár centíku menší než vy. To S mě bude snad v pohodě.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >