Tipy na co nejmíň kalorické sladkosti

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 04.04.19 19:10
Tipy na co nejmíň kalorické sladkosti

Ahoj, maminky, měly byste tipy, ať už na kupované, nebo na doma upečené/vytvořené sladkosti, které mají co nejmíň kalorií? Máme 5měsíční miminko a už tři měsíce se snažím intenzivně cvičit, kardio cvičení 4× týdně 30 minut a k tomu vydatné procházky s dětmi. Ale strašně ráda jím, takže kromě zpevnění postavy se mě pořád drží poporodní kila. A protože léto se blíží, potřebuju se jich zbavit, než nadejde čas plavek. Relativně zdravě jím, co se týče hlavních jídel, ale neodpustím si sladkosti ke kávě (a u jednoho bonbonu nebo dvou čtverečků čokolády nikdy nezůstane :-( ). Ty kávy za den zvládnu 3 a ke všem slupnu nějakou sladkost. Vím, že kdybych je odbourala, kila by se mě pustila. Zkoušela jsem si kupovat proteinové tyčinky, ale vůbec mi nechutnaly. Máte nějaký tip na sladkost, která není tak kalorická? Ať už na něco, co se dá koupit, nebo doma vytvořit (relativně rychle a snadno; z „dietních“ receptů na pečení znám tak akorát banánový chlebíček a banánové lívance). Děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
zuza92
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 04.04.19 19:15

Když si dám mléčnou čokoládu taky do mě padne celá. Ale teď si kupuju nad 70% kakaa a to mi stačí kostička max 2.

AstraG
Závislačka 4474 příspěvků 04.04.19 19:17

Sladký a kalorický bude asi všechno. Napadají mě musli tyčinky, sušený ovoce, dětský křupky a možná i nějaké dětské sušenky, by nemuseli být tolik sladký? Piškoty?

Filanda
Závislačka 4510 příspěvků 04.04.19 19:21

Co treba cokoladovy recky jogurt milko? Ja nahrazuji sladke podobnymi vecmi a kdyz me honk mlsna nemam uz ani chut na susenky, ale jdu prave po jogurtech apod.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 04.04.19 19:22

Když mám chuť na zmrzku, tak si namicham tvaroh s medem a banánem. I tak je to dost kalorické, ale vůči zmrzlině aspoň vyzivově hodnotnější.

Fifi2
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 04.04.19 19:28

Tyčinka ořechy s medem z Lidlu, tvaroh s ovocem, meloun., Jahody… :think:

Runina
Povídálka 40 příspěvků 04.04.19 19:33

Mléčný řez Pilos z Lidlu, je výborný a nijak extra kalorický taky není.

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 04.04.19 19:35

Ono je to těžký, kalorický je to prostě všecko, tam nejde jenom o obsah cukru (medu, sirupů, datlí, to je na jedno brdo), ale obecně sacharidů je tam spousta, hromada tuků… takový oříšky jsou pecka, sušený ovoce, to je koncentrovanej cukr, veškerý pečivo je mouka. Takže bych spíš zapracovala na tom sníst toho míň. Fakt je, že 99% čokolády prostě půl tabulky nesníš, ani kdybys moc chtěla :mrgreen:

Luca82
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 04.04.19 19:47

Raw tycinky - maji v lidlu, v rossmanovi. Základ tvori datle + kakaove boby nebo ovoce. Susene ovoce, prip. tycinky ze suseneho ovoce.
Horka cokolada. Ve zdrave vyzive maji susenky bez mleka a cukru. Slazene ruznymi sirupy.
Susenky - rozmixovat banan, dat jemne ovesne vlocky a kokos, kousek masla. Udelat male placicky, na plech, na to orisek nebo susenou brusinku.
Toliko zdrava vyziva.

Jinak kdyz jsem hubla - je to sice hnus, ale vzdycky jsem si cucla coly light.........

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34317 příspěvků 1 inzerát 04.04.19 19:53

Není vše kalorické. Březová voda má minimum kalorií a když si jí dáš dvě deci a večer pocucáváš, je to jako nic. Nebo stevie. Sama o sobě je nekalorická, takže se dá žvýkat, máš pocit sladkého a přitom nejíš. Určitě ne buchty, sušenky, banány, to vše obsahuje hodně sacharidů i má velkou energetickou hodnotu.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 04.04.19 20:03

Břicháč Tom má dobré recepty, pak můžeš vyměnit obyčejnou mouku za celozrnnou, obyčejný cukr za kokosový (má nejméně kalorií) a dávat, tak poloviční množství než je v receptu nebo za čekankový sirup, ten má vysokou sladivost a málo cukru. Čokoládu používat alespoň 70%. Sušenky jsou dobré emco digestive.

stinga
Kelišová 5946 příspěvků 3 inzeráty 04.04.19 20:03
papučky

@Pucalkovic Amina ono je to vidět i na těchto odpovědích, v poslední době se velice chybně zaměňuje zdravá strava a nekalorická strava
sušenky, banány, sušené ovoce, raw tyčinky, datle, oříšky - to všechno může být zdravé, ale je to šíleně kalorické
no ke kávě moc radu nemám, možná ten banán je z toho nejmíň kalorický, ovoce je dobré, ale ke kávě se moc nehodí, ty dětské křupky nebo tu čokoládu s velkým podíllem kakaa

Káťa19
Extra třída :D 11183 příspěvků 18 inzerátů 04.04.19 20:07

@Pucalkovic Amina Ono je to o tom, ze jsi na cukru zavisla, kdyz si das odvykacku a fakt vydrzis, tak ti to vubec chybet nebude, ver mi ;)
 http://www.krkavcimatka.cz/…vykacka.html?m=1

A pozor na pridany cukr
http://www.mozaikapotravin.cz/…ke-dost.html?m=1

Káťa19
Extra třída :D 11183 příspěvků 18 inzerátů 04.04.19 20:10
@Adelka951 píše:
Když mám chuť na zmrzku, tak si namicham tvaroh s medem a banánem. I tak je to dost kalorické, ale vůči zmrzlině aspoň vyzivově hodnotnější.

My si delame domaci zmrzlinu tvaroh rozmixujem s ovocem a neni treba doslazovat. Ted meli formicky na nanuky v Lidlu :palec:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8300 příspěvků 04.04.19 20:11

Co tohle: https://lowcarbyum.com/…s-raspberry/

Ja treba kdyz jsem nachlazena, mam strasnou chut na ochucenou zelatinu (tady se kupuje v kelimcich hotova), nekdo to ji normalne misto sladkosti. Normalne na to chut vubec nemam. Ja teda nevim, jaka je nabidka v CR, ale muzes si to vyrobit sama. No a nebo jak recept vic gumove medvidky bez cukru.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama