Tipy na značky oblečení které nezničí pračka a sušička

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
909
4.10.21 20:46

Tipy na značky oblečení které nezničí pračka a sušička

Téma je v názvu. Kam přijdu do obchodu, vidím jen označení že se oděv nesmí sušit a prát na 30*C. Kolikrát i když to dodržím, oblečení je zničené. Co kupujete, aby to vydrželo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1272
4.10.21 20:48

George

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
4.10.21 20:49

Tak to je asi rukama.
Pračka ti na 30 st. těžko zničí prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
4.10.21 20:57

Nikdy mi pračka nezničila žádné oblečení, koukám na štítky, peru na program určený pro takový a takový materiál a ani levné obyč kousky se nenici :nevim: asi záleží co kupuješ no, umělé materiály jsou třeba náchylnější než bavlna, některé kousky jsou spíš na čistírnu, než to nacpat do pračky apod :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
4.10.21 21:05

Mě se třeba trička pro dospělého z Pepca “zkřivila” jde vidět na první pohled že jsou špatně ušité už je tam nekupuji. Ale jinak se mi to nikdy nestalo a to štítky nijak extrémně nekontroluji, pokud se jedná prostě o tričko. Pokud se jedná o věci jako softshell, šusťák, riflovina atp…tam si to kontroluji a nikdy se mi nestalo že by mi pračka nebo sušička něco zničily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
4.10.21 21:07

Prádlo mi neničí pračka ani sušička.
Na štítky ani nekoukám, řídím se selským rozumem, na jakou teplotu prát. Mám to už v oku (v ruce). Stejně tak se sušičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23101
4.10.21 21:26

Neničí mi nic a peru na 40. Sem tam se u levných věci přetočí švy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
4.10.21 21:31

Jako já to taky nechápu - děje se to poslední cca dva roky, předtím jsem běžně oblečení nosila deset let třeba, a bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
4.10.21 21:34
@Kriss Tina píše:
Nikdy mi pračka nezničila žádné oblečení, koukám na štítky, peru na program určený pro takový a takový materiál a ani levné obyč kousky se nenici :nevim: asi záleží co kupuješ no, umělé materiály jsou třeba náchylnější než bavlna, některé kousky jsou spíš na čistírnu, než to nacpat do pračky apod :think:

Většinou nejde o bavlnu, ale o moderní směsi - elastan, viskóza… s bavlnou problém nebývá, ale nevím o hezkém oblečení z bavlny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
4.10.21 21:46

@pst007 záleží co nosíš no, já na sobě třeba ty viskózy atak nesnesu, takže mám 90% šatníku bavlněné oblečení, minimálně to, co jde přímo na tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
4.10.21 21:51
@pst007 píše:
Jako já to taky nechápu - děje se to poslední cca dva roky, předtím jsem běžně oblečení nosila deset let třeba, a bylo v pohodě.

Nemáš jinou/novou pračku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10296
4.10.21 22:11

Dávám do sušičky všechno. Nekupuju oblečení v Pepcu a v Kiku a žádné jiné oblečení mi pračka ani sušička neničí. Max. zmenšuje levné ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65395
4.10.21 23:43
@pst007 píše:
Téma je v názvu. Kam přijdu do obchodu, vidím jen označení že se oděv nesmí sušit a prát na 30*C. Kolikrát i když to dodržím, oblečení je zničené. Co kupujete, aby to vydrželo?

Prádlo mi neničí ani pračka, ani sušička.. kupujeme kvalitní oblečení, má štítky ani nekoukám.. hadr např z KIK nebo Pepca prostě není kvalitní, to zničí i prani ve studené vodě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
5.10.21 00:21
@martina.se píše:
Prádlo mi neničí ani pračka, ani sušička.. kupujeme kvalitní oblečení, má štítky ani nekoukám.. hadr např z KIK nebo Pepca prostě není kvalitní, to zničí i prani ve studené vodě :think:

Kik a Pepco tu nemáme. :-) Kupuju často v C&A, H&M a Reserved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
5.10.21 04:12
@pst007 píše:
Kik a Pepco tu nemáme. :-) Kupuju často v C&A, H&M a Reserved.

U těchto značek nečekej, že budeš oblečení nosit 10 let. Ty věci jsou dělané tak, aby vydržely maximálně dva roky. Dají se tam najít kvalitní kousky, ale dá to práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat