Tykání na pracovišti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terka_85
Kecalka 369 příspěvků 12.05.19 22:09
Tykání na pracovišti

Ahoj holky, prosím o radu. Nastoupila jsem před měsícem na brigádu. Jsem ve velké kanceláři, na jedné straně sedí ženské (dělají na směny), které tam jsou na celý úvazek, na druhé straně brigádníci (u PC), což jsem i já. Když jsem nastoupila, tak mě vedoucí představil a některé z nich mi šli podat ruku a potykat si. Pak tam byli i dvě ženské, které se ani nezvedli jen na mě koukali. Když přijdou do práce, tak pozdraví Ahoj a mě si vůbec nevšímají (ostatních brigádnic také moc ne). Teď mi jde o to, zda jim mám také tykat, i když jsme si nepotykali a vlastně se se mnou ani nebaví… Mě je 34 let, jim bych řekla tak kolem 40. Nebo mám říct já, zda bychom si mohli tykat, ale to by dle věku měli asi udělat ony, ne? Nebo mám dále vykat? Co byste dělali vy? Díky :-)

Reakce:
iTýnka
Kecalka 332 příspěvků 12.05.19 22:13

Já osobně bych se asi šla zeptat na přímo, jak to mezi námi je :-)

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 12.05.19 22:14

:mrgreen: pokud jsou ONY starší a jste na stejné pracovní pozici, tak by ti stačilo jen maličko zagooglit, abys věděla, že jim nemáš co tykat… starej/te se o to, abys/te zapadla do kolektivu a Vykání/tykání nech/te na starších a zkušenějších…

Příspěvek upraven 12.05.19 v 22:17

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12.05.19 22:15

Já bych vykala dokud mi starší nenabídne.

Tarinka
Echt Kelišová 8392 příspěvků 12.05.19 22:17

Vykat, uz nesji ve veku, ze by jsi mela stejne starejm osobam tykat. Navic, kdyz se nijak nezajimaji, tak proc se s nima nejak druzit.

Lucinka08
Stálice 100 příspěvků 12.05.19 22:18

@terka85
Ahoj já bych tykani nenabízela. Ty ktere se ti predstavili bych normálně pozdravila a řekla ahoj a ten dalsim 2 bych rikala dobrý den a vykala.

Meduzata
Stálice 85 příspěvků 12.05.19 22:18

No.asi si s tebou tykat nechteji. Urcite bych s tim nezacinala. Ja treba s tykanim na pracovisti nemam dobrou zkusenost. Padnou tim urcite zabrany a respekt…

kvaček
Extra třída :D 14001 příspěvků 12.05.19 22:19

Vykala bych. Už z toho popisu mě přijde, že nemají zájem si tykat s nějakou brigácnici, co třeba je tma na chvíli, tak by mě to přišlo takové vynucené někam chodit a nabízet tykání

Lalelale
Závislačka 4486 příspěvků 12.05.19 22:22

Pokud nebyly schopné se ani zvednout, když tě šéf přišel představit, tak jsou to pěkné buranky. nadále bych jim vykala (a pokud není nutné, ani bych se s nimi nijak nebavila), ovšem též od nich vyžadovala vykání. Pokud ti v rozhovoru začnou tykat bez zeptání, sama bych přešla do tykání.

Zuzanec
Kecalka 483 příspěvků 12.05.19 23:22

@Lalelale přesně tak to dělám já. Ve stejném věku jako zakladatelka. Po třicítce už člověk fakt není stavěný na to, aby mu v práci někdo tykal a on vykal. Bych pochopila kdyby brigádnicim bylo 18.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 12.05.19 23:38

Ne - pokud jsou starší, tak jim fakt netykej. A pokud spolu nepřicházíte do kontaktu a maximálně se pozdravíte, tak to ani není potřeba řešit.

Bebuše
Echt Kelišová 8057 příspěvků 12.05.19 23:59

Tak pokud si ve firmě všichni netýkají, pak podle pravidel, jak píší ostatní. (Dělám ve firmě, kde se pouze tyká)

pecenaBrokolice
Kecalka 161 příspěvků 13.05.19 06:21
@Lalelale píše:
Pokud nebyly schopné se ani zvednout, když tě šéf přišel představit, tak jsou to pěkné buranky. nadále bych jim vykala (a pokud není nutné, ani bych se s nimi nijak nebavila), ovšem též od nich vyžadovala vykání. Pokud ti v rozhovoru začnou tykat bez zeptání, sama bych přešla do tykání.

Přesně, i já to tak dělám. Vykám, ale od lidí vyžaduji stejnou úctu. Pokud mi někdo mezi řeči začne tykat, buď nereaguju (to na mě takhle nedávno na autobusové zastávce začal řvát chlap, jestli jako kur*a nevím, kolik je hodin. :roll:) Sprostý a ještě neomalený, moje smrt. Ale stát se mi to jako tobě na pracovišti, tykám taky. Jako nenechávám na sebe dělat, nelíbí se mi to. Taky bych pochopila, kdyby zakladatelce bylo 18, ale po 30 si na tohle fakt nehraju.

Verun83
Echt Kelišová 9613 příspěvků 13.05.19 06:36

Ja se divim, ze resis tykani s nekym, kdo se ani neprisel predstavit.

Váš příspěvek
Reklama