Umělý stromek na Vánoce

1301
19.11.20 20:43

Umely stromek na Vanoce

Ahoj vsem. Dnes jsme s manzelem rozhodli, ze budeme mit letos umely stromecek, uz kvuli situaci, kdy nevime zda nam otevrou nasi oblibenou prodejnu se stromkama zivyma. Mame male deti a hloda me mysl, jestli to neni skoda, prece jenom kazdy rok mame zivy a provoneny cely domecek jedlickou a deti jsou nateseny, az nejaky pojedem vybrat. Maminky jak to vnimate vy a vase deti? Je jim to jedno, zda zivy nebo umely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2659
19.11.20 20:47

Umělý stromek nám nesmí přes práh :cert:
Nevím, jestli děti poznají rozdíl, nebo jestli by jim to vadilo, asi záleží na tom, jak jsou velké a jak je vychováváte, někomu umělina nevadí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
19.11.20 20:48

Děcku je to asi jedno, ale já kdybych nemohla mít živý, tak Vánoce ani neslavím 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9760
19.11.20 20:48

My jsme ho loni koupili s tím, že s námi přežije pár prvních let. Ale máme doma batolata a kdyby letěl, což se s dcerou nebojím, že se nestane, tak mi ho nebude líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24626
19.11.20 20:49

My máme umělý. Děti ví, že je na půdě, že ho na vánoce vyndáme a nazdobíme. Sehnali jsme pěkný stromek, už ho máme doma 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
19.11.20 20:51

No já ti odpovím za sebe, jelikož moje dítě zažije teprv druhý Vánoce. Celý život jsme měli umělej. Vždycky jsme šli do sklepa, vzali stromeček, krabice s ozdobami, a 23.12 ráno ho ozdobili. :palec: Stromeček byl krásný, žádný koště. Co jsem se dala z manželem dohromady, tak jeho rodina má celý život živý strom. Absolutně se mi nelíbil… Už jen to, kolik stromečku padne na jedny Vánoce. Ze zivyho je pak akorát bordel, ale jako jo.. Voní. :lol: Nicméně se mi vzhledově nelíbí živý stromky.. Ale asi to je o výběru, manželova rodina měla vždycky takový hnusný prezdobeny koště. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
19.11.20 20:53

Máme zatím umělý, protože s prckem moc nechceme. A jsem zvyklí ho mít fakt dlouho. Ale mám živý věnec a pár větviček. A nazdobíme stromeček před domem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51633
19.11.20 20:53

Meli jsme x let. Stal nekolik tisic, byl vysoky, husty.
Loni prvne byl doma zivy. Ale mela jsem velke pozadavky, ze bude po strop a zadne odrbane koste. Chlap chce zivy, tak se prohne 8).
Letos mame kote. Radeji bych brala stromek namalovany na stene. Ale to neprojde, tak uvidime, jestli bude zachrana stromku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
19.11.20 20:56

Rodiče mají stromek starší než jsem já, tedy víc jak 30 let. Byl součástí našeho dětství a vždy se těším až ho uvidím. S manželem ale máme každý rok živý. Prďole je to ještě jedno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1635

My máme taky umělý, měli jsme i u našich. Dodnes si pamatuji, jak se jedny vánoce mamka rozhodla, že budeme mít živý, no na Štědrý den jsme vytahovali zpátky umělý, protože nám stromeček opadal :mrgreen:. Kvůli vůní kupují pár větviček, jednou možná živý, ale jedině v květináči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761

Když jsem byla malá, tak jsme nejdřív měli živý, pak napiš koupili umělý, který jsme měli tak 8 let. Mne to upřímně ani nevadilo, ale je fakt, že jsme měli ještě všude možně po domě větvičky. Teď se naši vrátili zpátky k živému a my s manželem taky, protože ten umělý nechce. Za mě ale by mne to ani nevadilo, aspoň by se ušetřil jeden živý stromeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10935
19.11.20 21:00

@migmina Mně by se taky líbil živý, ale máme kočky a bojím se, že by žraly jehličí (zvlášť kocour je pažravec) a roznášely ho po celém bytě. Až nebudou kočky, půjdeme do té jedličky. Dcera (9) to chápe. Živý stromeček vidí u dědy (mého otce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

My máme doma umělý, ale krásný, nebyl zrovna nejlevnější. Ja bych tedy raději živý, ale manžel nechce za živý stromek utrácet… dětem se líbí.
NaŠtědrý večer jsme vždy u mamky a ta má živý, tak tam se „načuchám“te vůně 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
4378

Zase bude živá, vlastně už mrtvá jedlička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
19.11.20 21:02

@migmina
Od začátku máme umělý. Tuhle jsem se ptala, jestli letos nedáme živý a syn odvětil, že ne. Vůně dodá i větvička ve váze, ale když chci cítit les, jdu na procházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat