Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
PHOTOSHOP TAKY NEMAM, JSEM RADA, ŽE UDELAM ZEKLADY V PICASE.
@elizabeta92 píše:
Koleso: a dívala si se na nějaký návod na internetu?
zKOUŠELA JSEM TO, ALE STEJNĚ TO NECHÁPU.
![]()
Ahoj.. Mám otázku
Chtěla bych nechat z jedné fotky udělat fotoobraz pro babičky
Ale nastal problém, objednala jsem si poukazy, ale nečetla jsem.. Okraje fotky nebudou vidět, jelikož budou ohnuté jakoby dozadu.. A zrovna na té fotce má přítel hlavu „až nahoru“ a tak by ve finálové podobě přišel o kus hlavy.. Chtěla jsem tedy přidat nějaký „rámeček“, ale přišla jsem jen na ty, které zasahují do fotky, tj stejně přijde přítel o kus hlavy.. Nevíte někdo jak docílit přidělání okraje „nad fotku“?
aby ten okraj byl to zahnuté a fotka zůstala celá vidět?
snad někdo pochopí, co jsem tím myslela ![]()
Záleží v jakém programu fotku upravujete. Většinou je potřeba roztáhnout „kreslící plátno“ a na přidaný prostor vložit rámeček. U photoshopu a gimpu přidáte další vrstvu větší o rozměr rámečku. Jen pozor na rozlišení toho rámečku pokud nebude jednobarevný. Pokud bude se vzorem a bude mít nižší rozlišení než fotka, bude to ošklivé. Pokud to bude jednobarevný rámeček tak si s rozlišením nelamte hlavu.
@Heivka píše:
Záleží v jakém programu fotku upravujete. Většinou je potřeba roztáhnout „kreslící plátno“ a na přidaný prostor vložit rámeček. U photoshopu a gimpu přidáte další vrstvu větší o rozměr rámečku. Jen pozor na rozlišení toho rámečku pokud nebude jednobarevný. Pokud bude se vzorem a bude mít nižší rozlišení než fotka, bude to ošklivé. Pokud to bude jednobarevný rámeček tak si s rozlišením nelamte hlavu.
Do počítače se mi povedly stáhnout jen dve aplikace a tam jsem nic takového nenašla.. A zachová se tím kvalita? Věděla byste o nějakém programku? Moc dekuji za rady ![]()
@Angyelička píše:
Do počítače se mi povedly stáhnout jen dve aplikace a tam jsem nic takového nenašla.. A zachová se tím kvalita? Věděla byste o nějakém programku? Moc dekuji za rady
Zkuste GIMP je to volně šiřitelný program na úpravu grafiky na internetu je pak sposta návodů jak s programem pracovat. Ještě zvažte možnost zavolat přímo do fotostudia kde vám budou obraz dělat, třeba vám tam poradí jak ty okraje přidat přímo v jejich aplikaci kam budete fotku nahrávat. ![]()
Take doporucuji GIMP. Pro zacatky je mnohem jednodussi nez PS a navic je zdarma ![]()
Zdravím, nechci zakládat novou diskuzi, proto píšu sem. Zajímalo by mě, v jakém programu upravujete fotky, když jsou třeba čtyři v jednom rámečku a do toho tam je ještě text? Nebo fotka před a po v jednom? Abych si něco nestahovala zbytečně. Hledám něco jednoduchého a efektního. Moc díky ![]()
@Vend
Pracuji s fotkami ve Photoshopu, který je nejlepší, ale zároveň nejsložitější a není též zdarma ke stažení, takže ten doporučit nemohu, ale existují i online editory fotek, zde je o nich napsáno https://weboo.blog/…avu-fotek-2/
a existuje i český http://www.upravafotek.cz/
Moc Vás všechny zdravím a mám velkou prosbu. Nenašla by se tady dobrá duše, která by mi pomohla upravit jednu fotku?
Jde o pozadí na fotce, chtěla bych tu fotku jako foto dárek (puzzle) a jedna věc v pozadí se mi tam nehodí. Jsem úplný antitalent na úpravu fotek a tak ani nevím, zda je něco takového možné. Pokud by se někdo našel, pro toho není úprava fotek problém a byl by ochotný udělat dobrý skutek, prosím ozvěte se
. Děkuji
![]()
Koleso: a dívala si se na nějaký návod na internetu?