Utrogestan - druhá fáze cyklu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nell94
Povídálka 17 příspěvků 01.07.19 16:44
Utrogestan - druhá fáze cyklu

Ahoj holky. Má některá zkušenosti s utrogestanem? Napsala mi ho dr, protože se téměř rok snažíme o mimčo, za sebou mám jeden potrat. Ovulaci mám, sliznice prý teď byla vysoká, tak mi ho předepsala 0-0-2. Pomohl někomu? Jak jste se po něm cítily?
Já mám po 12cti dnech užívání udělat tt.

Děkuji za odpovědi.

Reakce:
Safrik
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 01.07.19 16:58

Me teda ultros dali po umelem oplodneni na delozni slznici aby se vlozene embryjko mohlo pekne zavrtat.. pomohlo mi IVF, ale ultros beru taky. Beru ho i pres pozitivni tt, a patrne ho budu brat cele tehotenstvi.

Janli
Echt Kelišová 9853 příspěvků 01.07.19 17:11

Pokud nemáš prokazatelně sníženou hladinu progestetonu, tak je to jen placebo.
@Safrik nemá vliv na sliznici, ale nahrazuje funkci žlutého tělíska. Brát ho budeš v prvním trimestru.

Nell94
Povídálka 17 příspěvků 01.07.19 18:23

@Janli

Dr mi chce dělat hormonální profil až po případné ms. Mam za sebou jeden potrat, jak píšu, a dr si myslí, že je to možná krátkou luteální fází, proto nasadila utrogestan. Prodloužila by tím druhou fázi cyklu, a mimčo by se tak mohlo pěkně zavrtat, snad. :)
@Safrik No já jsem otěhotněla přirozeně, cca po dvou měsících snažení. Jenže jsem potratila, a od te doby nic. Měla jsem i slabou ms, tak jsem si myslela, že mi neroste sliznice, a proto se nedaří. Na doporučení dr jsem začala brát kotvičník, predtim drmek, a minulé úterý bylo vidět, že je po ovulaci, a že sliznice je vysoká, tak možná bylinky zabraly. ;)
Nicméně teď mám utroš, a jsem víc unavená, precitlivělá, a prsa mě bolí už od ovulace, to jsem predtim neměla. :D
Taky to tak mas?

Safrik
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 01.07.19 18:31

@Nell94 nevim jestli je to po ultrosi nebo uz jsou to tehu priznaky :lol: jinak jsem 9 den po et, 16 dni po ovulaci, ms uz mi meska 3 den a digitalne testik pozitivni, i vsechny ostatni.. spis mi trosku točí jak ten ultros „tece“ beru ho 1-1-2. Bez vlozky nemuzu ted zit :roll: ale stoji to za to po tom vsem.. s jak jsi na tom ty jinak?

Nell94
Povídálka 17 příspěvků 01.07.19 18:48

@Safrik No bylo by to super, mám už 9-10 dni po ovulaci, ale radši testovat nebudu dřív, jak v tu neděli, abych nebyla případně zklamaná. :)
No já beru 0-0-2, což mi oproti ostatním přijde málo. Výtok jsem zaznamenala taky, a nejvíc mi vadí, že cítím to vlhko. Byli jsme včera v aquaparku, a sotva jsem do těch plavek vlezla, už jsem to cítila. No moc příjemný mi to teda nebylo.
Co mas na mysli? :)
Já po příteli chtěla, aby začal brát nějaké vitaminy, na podporu. I dr se ptala, co bere, že se hrabeme jen ve mě, ale problém muže byt i u něj. Jenže on si mysli, že když se to povedlo jednou, tak že v něm problém být nemůže. Až když jsem mu to nedávno skoro vyčetla, že by pro to taky mohl něco udělat, tak slíbil, že začne něco brát, a že by šel i na spermiogram, když teda půjdu s nim. To bys ho zabila. :D
Snažíme se rok, tak už je asi čas, něco s tím dělat.
Vy jste se snažili jak dlouho? :)

Safrik
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 01.07.19 18:58

@Nell94 3 roky, v lednu jsme byli na 1 ivf, to nevyslo.. a ted konecne podruhe ano :srdce: jo manzel mel taky spatny spermio, spatny tvar a rychlost.. bral selzink na zlepseni a povedlo se nu.. taky mi to vadi, uz i spim v kalhotkach s vlozkou, rano sem to mela vsude, no hnus :poblion: :mrgreen: ja uz mela 10 den po ovu maliho ducha co zacal silit :lol: treba by vam pomohla jen inseminace :) Ja jsem na tom ted takhle (foto) ve ctvrtek jdu do car na krev, uz se tesim.. ten pozitivni test byl byk vysvobozeni…

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 01.07.19 19:37

Já ho dostala teď první cyklus na případnou podporu těhotenství (mám za sebou jednu revizi a jedno biochemicke). Mám to dostat dneska a zatím nic. Mohl to zpozdit ten utrogestan?

Safrik
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 01.07.19 19:52

@skorotehotna urcite za to muze ultros ale i tehotenstvi :oops: ja to po prvnim neuspesnem ivf dostala o par dni pozdeji i pres ultros.. ted kdyz se to povedlo(doufam) tak jsem v den ms jen kratce zaspinika slabonce a nic.. tak drzim palecky :palec:

Váš příspěvek
Reklama