Už nemám kamarádky. Proč se ale cítím skvěle?

Anonymní
7.2.21 23:29

Už nemám kamarádky. Proč se ale cítím skvěle?

Nevěděla jsem, do jaké kategorie to šoupnout, tak se omlouvám. Asi to není dotaz pro stránku emimino, ale nevěděla jsem, kam to napsat. Jde o to, že jsem si vždycky myslela, že nemít žádné kamarádky je strašná katastrofa. Myslím si, že se nám lidem společnost odmalička vštěpuje, že normální je mít hodně kamarádů a že ten, kdo žádné nemá je automatický divný, vadný. Nyní jsem sama. Nemám žádné kamarády. Tím nemyslím, že nemám žádné ve škole, ale jinak mimo jich pár mám. Nemám vůbec žádné, prostě nula. A víte co? Paradoxně se cítím mnohem lépe, než když jsem je měla. Teď se cítím strašně svobodně. Předtím jsem se furt omezovala a snažila se, hlavně abych nepřišla o to přátelství, které bylo pro mě vším. O to,,všechno" jsem teď přišla a místo zoufalství cítím úlevu. Jak je to možné? PS: Nechci tady znít, že nějak cynicky odsuzuju přátelství. Jen píšu, jak to cítím já.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2298
7.2.21 23:39

Jo protoze se nemusis snazit se nekomu zavdecit a poslouchat neci vecne problemy ktere cloveku akorat zatezuji hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
7.2.21 23:41

Popravdě přímo kamarádky taky nemám. Spíš blízkou rodinu sestru, švagrovou. A potom známý. Se kterýma se potkáváme s manželem třeba jednou za měsíc. Ale vyloženě kámošku ne. Dřív mi to přišlo divný, a hodně mě to mrzelo. Dneska mi to tak už nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
7.2.21 23:42

…asi to nebyly ty správné kamarádky, když jsi se musela snažit a přetvařovat se, aby jsi si je udržela. To docela vyčerpává.
Buď sama sebou. Pokud jsou to pravé kamarádky, vezmou Tě takovou, jaká skutečně jsi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
7.2.21 23:44

Jak to popisuješ, tak to vypadá, žes nikdy kamarády ani neměla… Tím pádem je logické, že ti nechybí. Kamarádství fakt není o stresu nebo o nutnosti někomu vycházet vstříc. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 23:54

Taky nemám kamarádky. Záměrně neudržuji „školní“ kontakty - mám je spojené jen se stresem. Mám rodinu, partnera a jednoho kamaráda.
Je mi dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
10133
7.2.21 23:55

Nebyly to ty správné kamarádky.
Asi jako když se zbavíš špatného chlapa.
Přátelství ani vztah se nedrží přetvařováním. Měli by tě brát takovou, jaká jsi, a ty je taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.2.21 09:54

Já to tak mám v podstatě taky. Nikdy jsem nebyla obklopena hodně kamarádkama, spíš takové ty dvě tři lepší. Pro mě je už delší dobu nejlepší kámoš přítel a nebo rodiče, s nimi mám spíše kamarádský vztah, a proto možná tolik nehledám ty „nejlepší“ kamarádky. Mám komu se svěřit, vypovídat se, s kým trávit čas. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
8.2.21 19:46

Kamaradky jsou k nicemu.aby mi nejaka cpala do hlavy svoje problemy, na to nemam kapacitu a cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.2.21 19:46

Ani já nikoho nemám a nijak mi to nevadí, vybouřím a vykecám se v práci a jsem spokojená :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
8.2.21 19:51

Mám pár dobrých kamarádek a fakt by se mi neulevilo, kdybych o ně přišla. O svou svobodu jsem s nimi nepřišla. A hodně jsem získala.
Pokud je ti ale fajn, tak si tu svou úlevu pořádně užívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat