Už nevím co s mojí mámou

Anonymní
22.3.20 15:13

Už nevím co s mojí mámou

Ahoj, jsem s dcerou sama, bude jí rok a půl. S mojí mámou bydlíme asi 400 m od sebe. Je v důchodu, má 70 a já na RD. Postupně to sní je čím dál horší, chová se opravdu nesnesitelně a občas se za ni i stydím. Např. dnes ráno mi volala, zda půjdeme ven, že půjde kousek s námi na tramvaj(musela jet mermomocí pro mouku do obchodu cca 2km.)Tak za těch asi 5 co šla s námi zase výstup. Začla mi meldovat do hlavy o této situaci, že něco říkal Prymula a Hamáček atd. já měla co dělat abych spacifikovala malou v kočáru. Pak začla, že si myslí tohle a tamto a mluvila hlasitě. Mezi těma barákama se to rozléhalo, tak jí říkám potichu ať tak nekřičí, že se to rozléhá. Ona začla řvát ještě víc, ať ji poslouchám a neskáču jí do řeči atd. my se od ní odpojily a řekla jsem, že jdem napřed, že nechci aby malá poslouchla to řvaní a ona se začla smát.
Mě bylo do breku, vidím ty pohledy jejich sousedů když je potkám třeba ve dveřích když za ní jdem, oni vědí, že je zastaví a začne naprosto agresivním způsobem jim vnucovat její názory a pohledy na věci a běda, jak má někdo jiný názor-začne mu dávat najevo že je úplný de.bil. Z rodiny mám jenom ji.
Někdo by mohl napsat, že si chce jen popovídat ale tohle je opravdu něco jiného, je jak buldozer a vždy když se sní sejdu mám úplně zkaženou náladu a není mi dobře. Co byste radily, jak byste se k ní chovali?
Omlouvám se za román, snad to někdo přečte :mavam: :)
Jinak pěkný den

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1119
22.3.20 15:19

To se divím jak ji ta huba pod rouškou jede. Já jsem ráda že pod ní můžu vůbec dýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
22.3.20 15:20

Tak ted se nemaji lidi potkavat a povidat, tak ji reknete, ze ji nechcete nakazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4398
22.3.20 15:25
@mamule42 píše:
To se divím jak ji ta huba pod rouškou jede. Já jsem ráda že pod ní můžu vůbec dýchat.

Treba ani vubec nedycha :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 15:27

Asi by bylo nejlepší jí to říct na rovinu, že to jak na Tebe křičí není pro Tebe ani Tvoje dítě dobré a že si nepřeješ aby to dělala a pokud s tím nepřestane, striktně omezíš kontakt dokud s tím něco neudělá. Že Tě to psychicky deptá a její útočné chování nepotřebuješ a nebudeš snášet. Urazí se a možná o tom začne přemýšlet, každopádně už buď nekompromisní a neustupuj, pokud zase začne, řekni jí to a jdi pryč. Je to možná trošku drsné, ale jinak to asi nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
1387
22.3.20 15:45

Může se u ní rozvíjet nějaká rychle progredující demence.
To myslím vážně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 15:52
@Pajik 76 píše:
To myslím vážně.

No já si to taky myslím právě. To už jsem jí řekla, že s ní utnu kontakt, že to její chování a reakce nedávám. Na toto ona vždy útočí slovy, že už potřebuju jít do práce a však prý ať ji nechám na stará kolena bez pomoci atd atd prostě útočí. Myslím, že se ani nezamyslí nad tím, co jí říkám a není schopná sebepozorování, že se chová…opravdu nesnesitelně. Fakt, vždy mám po náladě.

• Nahlásit
  • Citovat
13789
22.3.20 15:53
@Pajik 76 píše:
To myslím vážně.

Taky mě to napadlo, tohle nebude jen tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
22.3.20 15:57
@Anonymní píše:
No já si to taky myslím právě. To už jsem jí řekla, že s ní utnu kontakt, že to její chování a reakce nedávám. Na toto ona vždy útočí slovy, že už potřebuju jít do práce a však prý ať ji nechám na stará kolena bez pomoci atd atd prostě útočí. Myslím, že se ani nezamyslí nad tím, co jí říkám a není schopná sebepozorování, že se chová…opravdu nesnesitelně. Fakt, vždy mám po náladě.

Tohle asociálně agresivní chování bývá typickým příznakem a dávají se na to nějaké léky, ale já tomu nerozumím.
Moje máma (ročník 44) mlela už paranoický řeči, a i telefonovala známým nesmysly jak ji chceme někam zavřít, atd…, což vůbec nebyla pravda… dostala pak k lékům ještě Buronyl a je klid.
Ale obecně tohle je prostě problém no.
Pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama