V 5 do školy?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gabki
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 07.02.13 10:28
v 5 -ti do školy???

Hezký den…zajímalo by mě, když je ted to období zápisu, jestli jste některá z vás dala 5,5staré dítko k zápisu? my sice máme ješte 2roky čas, ale prostě me to zajíma už dopředu. jde totiž oto že malá bude mít 6let až v prosinci, kdežto v září při naqstupu do školy by měla jen 5a třičtvrtě. není to moc brzy nechat jí ješte o rok déle ve školce? neteř včera přišla od zápisu stím že jsme tam byli s malou také, a vše co tam delali by malá zvladla…tak si říkám že za dva roky už by byla uplně zralá na školu :think: jenže moc se i dívám na fakt jestli jí neseberu tím rok detství a nepoviností…tak jen orientačně zakladam tohle téma…jestli vaše deti jdou už v necelých šesti do školy. diky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 46 Další »

Reklama

Reakce:

hofka
Extra třída :D 14954 příspěvků 1 inzerát 07.02.13 10:29

Asi záleží, jak bude zralá a na nějakém posudku od doktora? Ono asi nestačí, že nějakej úkol při zápise teď zvládne, musí vydržet s pozorností, sedět na místě atd.

Veruška22
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.02.13 10:32

To jí ale stejně do školy v 5letech nevezmou ne? bere se až od 6 co ja vim. takže by jste měli nstoupit v září kdy jí bude 6 a hned v prosinci oslavíte 7narozeniny, a to bez odkladu

gabki
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 07.02.13 10:33
@hofka píše:
Asi záleží, jak bude zralá a na nějakém posudku od doktora? Ono asi nestačí, že nějakej úkol při zápise teď zvládne, musí vydržet s pozorností, sedět na místě atd.

stím naprosto souhlasím, ja jen bych rada vedela jestli je tu nijaka mamika která to tak má

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 07.02.13 10:34

5 letý dítě může do školy, a pokud je v prosinci, tak myslím ani nepotřebuje vyjádření psychologa. to šlo vždycyk, že se mohlo už dřív..a teď asi už rok dokonce můžou i děti, kterým bude 5 do konce prázdnin, na přání rodičů..ale ty narozený od ledna do srpna potřebují odborný posudek

boball
Echt Kelišová 9361 příspěvků 07.02.13 10:35

Já jsem narozena 23.10 a šla jsem taky v září do školy. Tehdy se podtupovaly nějaké testy, jestli je to dítě schopné do školy jít. Odchodila jsem v pohodě, nicméně sama bych nechala dítě ještě rok doma, pokud je až prosincové.

vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 07.02.13 10:35

K zápisu chodí děti narozené do konce srpna. t narozené potom, mají automaticky odklad, co já vím.

gabki
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 07.02.13 10:38

No teoreticky přímo v peti jí nevemou ale kdyby nastupovala do školy v září mela by 1,prosince 6let…(dělalo by to rozdíl 3měsíce)nešla by prostě až v sedmi a tak jsem si čistě hypoteticky říkala kdyby to zvladla a byla připravená samostatná a vše kolem co má byt jestli by to nešlo, asi by se musela podrobit nijakým psycholog. testum či co, ale nešla by až v tech sedmi…

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 07.02.13 10:38

Já jsem se narodila 2.9. a šla do školy bez jednoho dne o rok později…
Do školy dřív bych dala pouze dítko, u kterého by byl výrazný talent, ale to by určitě navrhly i učitelky ze školky. Každopádně se při takových vyjímkách podstupuje PPP. Dítě musí být zralé ve všech oblastech, ne jen v těch vědomostních a takových dětí je hodně málo před šestým rokem. Já osobně bych teda rozhodně nespěchala.

lekno 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.13 10:40

Je to sice individuální…ale prosincové bych nedávala ani omylem…zvlášť v dnešní době, kdy je tolik odkladů…i u srpno­vých dětí, pak řada z nich lituje, že nešly později, že by to zvládaly ve větší pohodě… :think:

Anny
Kecalka 302 příspěvků 07.02.13 10:40

Nedala bych do školy v 5. Dcera je červnová, klidně mohla jít v 6, ale byla by tam skoro nejmladší..všechny věci u zápisu taky zvládla, ale psycholožka v poradně jí doporučila odklad. Nebyla zralá sociálně, neudržela pozornost. a je fakt, že ten rok navíc jí hodně dal. nedovedu si představit, že by šla dřív a to je šikovná, ale škola je dost povinností a hodně velká změna. Ono jí nic neuteče..si vem, že by chodila do třídy s dětma který měli odklad a bude jim v tom prosinci už 8..to už je dost velký rozdíl..

gaborka18
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.02.13 10:40

Do školy klidně jít může, ale myslím, že když už je prosincová, tak že bude potřebovat vyjádření lékaře a pedagogického poradce… ti zváží jestli je dostatečně zralá a dají případně doporučení…

vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 07.02.13 10:41

Já bych rozhodně taky nespěchala. Dtě narozené v prosinci, bych do školy necpala.

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 07.02.13 10:41

Ještě dodám, že mně se naopak v hlavě honí opačná otázka. Synek je prázdninový a bude pravděpodobně nastupovat, když mu bude čerstvě šest let…

Příspěvek upraven 07.02.13 v 10:42

Veruška22
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.02.13 10:41
@slavuska1 píše:
5 letý dítě může do školy, a pokud je v prosinci, tak myslím ani nepotřebuje vyjádření psychologa. to šlo vždycyk, že se mohlo už dřív..a teď asi už rok dokonce můžou i děti, kterým bude 5 do konce prázdnin, na přání rodičů..ale ty narozený od ledna do srpna potřebují odborný posudek

jako fakt?? to jsem teda jelen, jsem vždycky měla za to že se berou až od 6.narozenin :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 46 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Z Madonny se stala Uriel Kratochvílová, zneuctila památku Arethy Franklin

Madonna (60) se na hudebních cenách MTV Video Music Awards vydrápala na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama