Vegetariánství

mia
2.2.06 21:34

vegetariánství

Holky ráda bych se podělila o … asi stanoviska k vhodnosti lakto-ovo-vegetariánství pro batole.

Max měl jednou kuřecí ve stopovém množství jako následek „záškodnické“ akce mé tchýně a jinak nic, uvažuji maximálně o rybě, případně kuřeti, či králíku, ale nevím. U nás doma se nic takového nejí. Já v těhu občas jedla rybu popř. kuře, ale vždy někde venku, doma ne, ne že bych to neuměla, jen se mi to nezdálo nutné.

Věřím, že tu jsou vegetariáni, tak se ozvěte :lol:

dík

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

528
6.2.06 20:30

Ahoj Mio,

Davídek zatím maso ještě neměl. Chci mu ho nabídnout až cca ve 2 letech. Je naprosto v pořádku, nic mu nechybí. Stravu má velice pestrou. Stále kojím, denně jí bílý domácí jogurt, hromady zeleniny (tu miluje), ovoce, obilniny, celozrnný chléb, kozí pomazánky… Já sama maso prakticky také nejím, nikdy mi nechutnalo, ani jako dítěti. V těhu jsem maso měla asi 3×, poslouchala jsem řeči, jak předčasně porodím, jak bude mimi maličké atd. Porodila jsem 3 dny po termínu a mimi mělo 4 kg :))).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
6.2.06 20:53

Ahoj Siamino,

tak to jsi me uklidnila :-) Vegetarian sice nejsem, ale jim jen bile maso a malemu bych ho nechtela davat zbytecne brzo. Kdyz clovek cte, jak pulrocnimu mimcu davat masozeleninove prikrmy, tak si pak neni jisty, aby neudelal neco spatne :-)

JANDULKA

""http://lilypie.com/pic/060103/3vb0.jpg":http://lilypie.com/…103/3vb0.jpghttp://b1.lilypie.com/ZcZPp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
6.2.06 21:22

Siamino, děkuji
jsem ráda, že ses mi ozvala. Tak a mám tě :lol: jí maso tvůj muž? jak to snáší prarodiče? a praktické, dáváš vajíčko, nebo třeba tofu? Dík moc. Asi mi jde o to popovídat si s někým s touhle zkušeností, náš dr. je ok, říká, že to jen potřebuje vědět, aby malýmu dělal častěji odběry na krevní obraz a železo, doma se masu neholduje přes 15 let, takže nás jen tak někdo „nepoučí“ ale to proto, že je to naše rozhodnutí a nerostem :)

Jandulko, ty doporučení mě moc neberou, ale čerík ždy hlodá :lol: takže chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
528
6.2.06 21:29

No, mně se nechtělo dávat synkovi něco, co já sama nejím, tak brzo, jak se doporučuje. Připadá mi to zbytečné, zvlášť, když ještě kojím. Mám dvě kamarádky, které taky začaly dávat dětem maso až kolem 2. roku a naprosto bez problémů. Já to nikde moc neventiluji, protože nemám chuť poslouchat řeči, jak se maso musí dávat od 7. měsíce apod. Nic proti maminkám, které to tak dělají, ale já to cítím jinak. Nejlepší byl náš dr. - když jsem se zmínila o Davídkově stravě, přerušil mě s tím, že je na něm jasně vidět, že je naprosto v pořádku a že mě považuje za dospělého inteligentního člověka, který se o své dítě stará podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. On že vidí, že dítě prospívá a podrobnosti nemusí znát, pokud tedy nemám nějaké dotazy. Máme skvělého dr. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
6.2.06 21:38

Mio,
manžel maso jí, ale já ho doma nevařím, nevyžaduje to. Chodí v práci na obědy, tak tam si ho dává a o víkendu s bezmasým jídlem nemá problém. Moji rodiče mě naprosto respektují a neřeší to, mamča je navíc také téměř vegetarián. Tcháni jedí naopak klasicky česky - styl dle Rettigové :wink: - ale do Davídkovy výživy se nijak výrazně nesnaží montovat. Tchýně to, pravda, občas zkouší, ale já ji vždy srovnám tím, jestli má pocit, že Dáda vypadá špatně (což tedy fakt nevypadá), příp. dodám, že kojím a v mém mléce má vše, co potřebuje. Kojím ho opravdu hodně - asi jako novorozence, akorát že se k tomu brouček ještě normálně cpe :D . Když měla tchýně ze začátku nepříjemné dotazy, zapůjčila jsem jí pár odborných knih a od té doby dává pokoj. Asi by nerada pokračování, zvlášť proto, že se občas ptám, zda je už prostudovala, nebo na ně odkazuji, když se na něco ptá a jako se divím, jak to že to neví, když to přece píší v té knize, co ode mě měla půjčenou :D :D . Fakt to funguje. Jdu pro dnešek do pelíšku, kdybys ještě chtěla něco probrat, napiš mi SZ, já se sem zítra zase mrknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
6.2.06 21:53

Simi dík za typ s knihama to se mi zdá může fungovat :lol:

no a asi také zvolím mlčenlivost

co ty vajíčka, myslím žloudek?

• Nahlásit
  • Citovat
528
7.2.06 10:09

Vajíčko jsem zkoušela poprvé asi před 2 mesíci, a to celé (nějak mi nedošlo, že bych s bílkem mohla ještě počkat). Broučkovi chutnalo a nic mu po něm nebylo. Od té doby ho měl asi 3×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
7.2.06 10:19

Ahoj Siamino, mohla bys mi prosim doporucit nejakou literaturu ohledne tohoto?

Diky. JANDULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
7.2.06 14:09

Jandulko, výborné jsou knížky od dr. Fořta, nejlepší je Moderní výživa v praxi pro těhotné, kojící ženy a děti. ale doporučuji se na ni podívat nejdřív třeba v knihovně, protože autor píše velice svérázným, lehce ironickým stylem a spoustě lidí to nemusí sedět. Ale odborník to je, o tom není sporu. Velice zajímavé je stanovisko české pediatrické společnosti k alternativní výživě dětí - koukni na http://www.csvv.cz/index.php?… . Další má oblíbená knížka je od ing. Víta Syrového Tajemství výrobců potravin, i když ta není o vegetariánství, ale o přídatných látkách v potravinách („éčkách“). Tu jsem tchýni zakoupila, protože pořád nemohla pochopit, proč nechci Davídkovi dávat čokolády, bonbóny atp. Myslím, že to nechápe dosud, ale aspoň dává pokoj :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
7.2.06 14:19

Holky, omlouvám se že vám do toho coby nevegetarián skáču -
tu knihu od Fořta jsem zakoupila dneska v Hypernove se slevou 50.- kč. Tedy za cca 250 kč. Předtím jsem ji nemohla nikde sehnat!
Jinak jí můžu pouze chválit! Píše bezvadně, přečetla jsem od něj i knihy o hubnutí a vždycky mě perfektně nakoply!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.2.06 14:42

Tak my jsme s vegetarianstvim skoncili, jelikoz jsme po tom byli neduzivi a chatralo nam zdravi a krevni obraz - nikomu nedoporucuju byt uplnym vegetarianem, je to zahravani si se zdravim.

Ale s masem to neprehanime, jen jednou dvakrat tydne. To myslim plne staci.

Detem davam maso a stridam druhy, nejen bile, aby nebyla tolik jednostranna strava

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
mia
7.2.06 16:34

Milá anonimní Petro i tobě děkuji za příspěvek, ačkoliv pro mě žádnou validní informaci nenese. Každý je jiný, každý jí jinak, … Jen by sis měla ujasnit, že nikoli nedoporučuješ, ale ty před ním, pod hrozbou poškození zdraví, varuješ a to je rozdíl:)

no vlastně by mě zajímalo co je to bát úplným vegetariánem, jestli nejíst žádné maso, když píšeš, že maso jednou dvakrát týdně, nebo zohledňuješ ještě něco jiného.

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
mia
7.2.06 16:45

Evewolf vůbec se neomlouvej když sem vnášíš užitečné info, dík.

Siamini já vajíčko dávala párkrát již teď a Max je o dost mladší než Davídek, tak jsemnedávala bílek kvůli množství bílkovin

• Nahlásit
  • Citovat
528
7.2.06 21:28

Nevím, jakým způsobem se Petra stravuje (či stravovala), proto je těžké se k tomu vyjadřovat. Pokud někdo pojme vegetariánství tak, že pouze nejí maso a jinak se stravuje tak, jak je v našich krajích zvykem, tzn. klasická česká jídla, omáčky, málo ovoce a zeleniny, bílé pečivo, sladkosti, žádné obilniny atd., věřím, že může mít zdravotní problémy. Já byla několik let celkem striktní vegan, přičemž jediným důvodem byl fakt, že maso, mléčné výrobky ani vejce prostě nemusím a nikdy jsem nemusela. Nikdy jsem nebrala žádné umělé vitamíny a nikdy jsem neměla sebemenší zdravotní problémy. Nechávala jsem si dělat 2× ročně u známého dr. podrobný krevní obraz a vždy jsem byla jenom chválena :D . Mléčné výrobky atd. jsem začala jíst, až když jsem otěhotněla, protože jsem na ně začala mít chuť. Co se týče masa, měla jsem v těhu cca 3×, 4× lososa, toť vše. Otěhotněla jsem na první pokus, v těhu bylo vše také OK. Je to vše asi velice individuální, každý je jiný a každý potřebuje něco jiného. Dádovi chci maso nabídnout zhruba ve 2 letech a uvidím, jak mu bude chutnat. Chci, aby se rozhodl sám, chutná-li mu a chce-li ho jíst (až bude starší, samozřemě). Hodlám respektovat jeho rozhodnutí, ať bude jakékoli. Mám ještě v živé paměti praktiky ze školních jídelen, kdy mě učitelky nutily dojídat maso a já pak téměř vždy zvracela na záchodě :( . Tak takhle fakt ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama